kahu
16.03.08,11:00
Ahojte,

chcem sa spýtať, mám živnostníka, ktorý v r.2007 predal byt. Môže si dať do DP ako náklad aj kúpu toho bytu, keď ho kúpil v r. 2006 a neuviedol si to v DP?
A ešte sa chcem spýtať živnostníčka začala podnikať v 9/2007 dovtedy bola na predlženej materskej má nárok na celý rok daňový bonus?
Osoby, ktoré boli nezamestnané dobrovoľne a začali podnikať v priebehu roka majú nárok na celú odpočítateľnú položku?
Vďaka
mysimis
16.03.08,10:05
Ahojte,

chcem sa spýtať, mám živnostníka, ktorý v r.2007 predal byt. Môže si dať do DP ako náklad aj kúpu toho bytu, keď ho kúpil v r. 2006 a neuviedol si to v DP? áno
A ešte sa chcem spýtať živnostníčka začala podnikať v 9/2007 dovtedy bola na predlženej materskej má nárok na celý rok daňový bonus? ak spĺňa podmienky nároku a mala príjem vo výške 6-násobku min. mzdy.
Osoby, ktoré boli nezamestnané dobrovoľne a začali podnikať v priebehu roka majú nárok na celú odpočítateľnú položku? áno, majú nárok na plnú výšku nezdaniteľnej položky vo výške 95616,- Sk.
Vďaka

Odpovede sú vyznačené červenou v texte.
Paula
16.03.08,10:06
ladyrs
16.03.08,11:14
Daňové priznanie typ B
Dobrý deň ! Poprosím o pomoc pri vypĺňaní priznania typu B. Zamestnancovi bolo vykonané ročné zúčtovanie dane zo ZČ a aj mu bol vrátený preplatok. Potom zistil, že musí podať daňové priznanie, lebo má ďalší príjem z titulu "spoluvlastníctva k spoločne uzívaným nehnuteľnostiam" /Pozemkové spoločenstvo/. Kvôli formulácii nie som si istá, či to môžem brať ako prenájom nehnuteľnosti. Čiastkový základ dane z tohto príjmu je 3.400,- Sk. Musí podať daňové priznanie ? A ak áno, tak do rubriky 100 DP mu aký preddavok uviesť ? Ten, ktorý mu vyšiel v ročnom zúčtovaní, alebo znížený o vrátený preplatok ? Zdá sa mi logické, že započítať mu môžem len ten znížený preddavok, ale potom neviem, kde to uviesť.
Ďakujem za rady.