mlaco
16.03.08,11:36
Zdravim!

Zaujimaju ma vyhody a nevyhody spravenia samostatneho vhodu do pivnice (zo zahrady). Okrem toho ze vchod bude aj z vnutra domu.
Zatial ma napada toto:

Vyhody:
- je to myslim praktickejsie, lebo chcem mat ulozene bicyke a zahradne naradie v pivnici. Bolo by to haklivejsie ak by bol vchod do pivnice len z vnutra (napr. v zadveri). Kvoli spine a moznosti poskodenia interieru...

Nevyhody:
- drahsie (druhe schody, dvere...)
- vacsie riziko kradeze (dalsi vhod do domu...)
- dvere do pivnice budu prepustat chlad

Co vy na to? Su niektore spomenute vyhody/nevyhody neopodstatnene? Ake dalsie vyhody/nevyhody z tychto rieseni vyplivaju?

Dakujem!
Kuzelnicka
17.03.08,07:49
Zavisi od toho co v tej pivnici budes skladovat. Ak potraviny a sezonne veci tak vchod urcite z domu (mame to tak).

Ak ty planujes tam mat bicykle, nedaju sa dat bicykle niekde inde? Nie je velmi prakticke prenasat bike hore/dole schodmi (osobna skusenost z panelaku:)). Nebolo by lepsie mat bike v garazi?
AxelC
17.03.08,08:05
Vchod do pivnice z domu:
+ pristup k potravinam
+ bezpecnost (ak podla mna ajtak nepodstatne - kto by sa vlamaval do pivnice, aby kradol kompoty, ked moze rozbit okno na prizemi a zobrat televizor a zlato spod obliecok v skrini...)
+ nic ine mi nenapada...

- tahanie zimy z pivnice
- neulozis tam nic ine (presne o tych bicykloch, furiku a naradi hovorim)
- vonkajsie schody su podla mna lacnejsie a lahsie urobitelne ako zvnutra domu
- schodami do suterenu sa oberas o 2 stvoraky v dome, kde mohla byt "spajza"

Osobne by som na bicykle a naradie postavil za par drobnych drevenu budu.
daria29
17.03.08,09:41
moje skusenosti.ako sme si postavili dom ,mali sme vchod iba jeden ,hlavny do domu, potom viedli dvere do pivnice,ktora je pod celym domom.predstavte si ma ,ako som vzdy oprate saty nosila cez tento vchod ,okolo celeho domu na dvor ,aby som ich mohla zavesit,alebo vynasanie umel,naqbytku na dvor v lete,tak isto aj byc,kolobezky, no vsetko.tak sme sa rozhodli broburat ten hrozne silny zaklad, urobit dvere na dvor, aj do zahrady ,atd,ja si neviem predstavit rodinne domy ,bez druheho vchodu,aj ked cez garaz ale je.bola som uz aj vykradnuta,ale nie cez pivnicu,ale cez male okno na wc,dvere do pivn, sme dali zelezne, a v pivnici je dveri asi 3,cez ktore mi nefuci,este uvazujeme o zatepleni plafonu,atak dalej,odporucam rozhodne dvere .daria
Gabi03
17.03.08,09:44
Tiež som skôr za dvere von ako do domu.
mlaco
05.06.09,14:59
Ahojte,

chcem sa teraz poradit ako spravit hydroizolaciu vonkajsieho vchodu do pivnice.

Samotne schody budu zaizolovane zospodu, mur z DT tvarnic oddelujuci zem je tiez zaizolovany zvonku. Stena domu by mala byt zaizolovana proti vlhkosti, ktora bude na schodoch (dazd, sneh...).

Nakreslil som tri varianty, pricom:

a) je podla mna logicky. Tak ako okolo celeho domu je HI 40 cm nad uroven zeme, tak aj nad schodikmi bude cca 40 cm vyssie.
b) variant navrhli izolateri, ale nevedia mi to zdovodnit tak aby som tomu rozumel. Neviem naco izolovat maltu pod prvou radou tehal, ked je tak vysoko nad schodmi. Ved tam bude omietka na tej malte...
c) viariant by bol taky maximalisticky ale to som nakreslil len pre zaujimavost.

Obrazky su na:
http://www.ostavbe.sk/download/file.php?id=1215&t=1
http://www.ostavbe.sk/download/file.php?id=1214&t=1
http://www.ostavbe.sk/download/file.php?id=1213&t=1
mlaco
08.06.09,15:32
Hm, ziadne napady?
kero64
08.06.09,16:38
My máme na chalupe schody iba zo záhrady. Vôbec nám vo vnútri nechýbajú. Je pravda, že tam ani nič dôležité neskladujeme. V prípade, že je dobrá úroda ovocia, tak tam skladujeme to, ale inak je tam iba veľa zbytočností.