sztracena
16.03.08,11:47
SZCO podnikajuci v autodoprave uhradil fa za nahradu skody /ukradnuty tovar z auta/je to danovy vydavok ?
sztracena
16.03.08,13:46
prosim poradte,dakujem
Zoltán Kovács
16.03.08,13:50
SZCO podnikajuci v autodoprave uhradil fa za nahradu skody /ukradnuty tovar z auta/je to danovy vydavok ?
A nemá zodpovednostnú poistku, ako každý prepravca? Náhrada škody by sa mala riešiť z poistky.
sztracena
16.03.08,14:02
Ma nejake poistky, ale vraj toto musi uhradit on. Tvrdi, ze poistovna mu to nepreplati.
Zoltán Kovács
16.03.08,14:10
Podľa mňa nie je to uznateľné.
Petra29
16.03.08,14:13
Náhrada škody inému daňovníkovi nie je výdavkom na zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov.
sztracena
16.03.08,14:27
Cize urcite je to VNZD ? Jedna so o dost vysoku ciastku. A co v pripade ak nahodou v tomto roku mu nieco z toho poistovna uhradi, bude to nezd.prijem?
Petra29
16.03.08,14:57
Pozrela by som sa na to komplexnejšie a posúdila jeho konkrétnu situáciu:

podľa § 19 ods.3 daň.výdavkami sú aj:
g) škody nezavinené daňovníkom
1. vzniknuté v dôsledku živelnej pohromy, napríklad zemetrasenia, povodne, krupobitia, lavíny alebo blesku,
2. spôsobené neznámym páchateľom v zdaňovacom období, v ktorom bola táto skutočnosť potvrdená políciou,

podľa § 9 ods.2 od dane sú oslobodené:
i) prijaté náhrady škôd, náhrady nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a plnenia z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za
1. stratu zdaniteľného príjmu, ak nejde o stratu príjmu zabezpečenú dávkami alebo príplatkami podľa písmen a) a c),
2. škodu spôsobenú na majetku, ktorý bol v čase vzniku škody obchodným majetkom,
3. škodu spôsobenú v súvislosti s podnikaním alebo s inou samostatnou zárobkovou činnosťou daňovníka (§ 6 ods. 1 a 2) a za škodu spôsobenú daňovníkom v súvislosti s prenájmom (§ 6 ods. 3),
4. škodu spôsobenú na majetku, ktorý mal daňovník prenajatý, ak tento majetok využíval na podnikanie alebo na inú samostatnú zárobkovú činnosť,
sztracena
16.03.08,15:49
Ide o to, ze skodu zavinil vodic. Zakon som studovala ale neviem si poradit.
Petra29
16.03.08,16:02
Môj názor je taký, že ak náhradu škody uplatnenú voči 3 osobe uplatní ako VNZD /čo by som ja urobila/, tak aj plnenie poisťovne k takejto náhrade bude PNZD.
sztracena
20.03.08,18:43
Overila som si to podrobnejsie, a je aj zaznam z policie. Bolo aj tresne stihanie na neznameho pachatela. Vysterovanie je zastavene na dobu neurcitu, lebo zatial nenasli pachatela. Poistovna to nepreplati, lebo kamion nebol odparkovani na strazenom parkovisku ale pred domom vodica.
aliiica
24.06.10,06:19
Zamestnanec sposobil skodu (pred jazdou si neskontroloval stav vozidla-znicil nejaky chladiaci system). Byvaly zamestnavatel mu to dal k nahrade, na zaklade faktur o oprave z minuleho roka. Zamestnanec cas tejto skody uhradil. Ako zauctujem prijem od byvaleho zamestnanca? ako PNZD? ci POZD?
aliiica
29.06.10,06:49
Nevie prosim niekto poradit?
ewita888
29.06.10,06:56
Ak máš faktúru za opravu vo VOZD, tak aj príjem od zamestnanca ako POZD.. a naopak..
Tweety
29.06.10,06:56
Zamestnanec sposobil skodu (pred jazdou si neskontroloval stav vozidla-znicil nejaky chladiaci system). Byvaly zamestnavatel mu to dal k nahrade, na zaklade faktur o oprave z minuleho roka. Zamestnanec cas tejto skody uhradil. Ako zauctujem prijem od byvaleho zamestnanca? ako PNZD? ci POZD?
Je to POZD.
Zita5
29.06.10,07:07
Zamestnanec sposobil skodu (pred jazdou si neskontroloval stav vozidla-znicil nejaky chladiaci system). Byvaly zamestnavatel mu to dal k nahrade, na zaklade faktur o oprave z minuleho roka. Zamestnanec cas tejto skody uhradil. Ako zauctujem prijem od byvaleho zamestnanca? ako PNZD? ci POZD?

A bola to skutočne jeho vina ? Čo poistenie MV ? Máte aj zápis ?