mp99
16.03.08,14:14
Prosím o rady a informácie o stavbe zrubového domu. Rád by som bol, keby odpovedal niekto kto býva v zrubovom dome. Rozmýšľam o stavbe takéhoto domu.
HUSKYgirl
13.04.08,20:10
Tiez ma tato tema zaujima,zrubove domy su krasne,ale ako som pocula aj pekne drahe Je tu niekto kto ma skusenosti?
villko
16.04.08,20:03
nebývam v takomto dome, treba si však dať pozor z akého dreva sa stavia, väčšinou je to nevysušená gulatina, ktorá ešte dlho po dokončení vysychá "pracuje" čo sa prejavuje sadaním domu, alebo hlasným "pukaním", preto sa viac používa na chaty ako na trvalé bývanie... ale mám typ pozri si houseforyou.sk - to je naozaj kvalita
motylikd
16.04.08,20:22
Ahoj tak my uz mame zrub postaveny uz takmer uplne dokonceny, je to rodinny dom (nie chata) staval nam to drevodom rajec z mokrej gulatiny uz robia aj zo suchej ale je to drahsie. ale ked sa to necha prvu zimu preschnut tak sice to "puka" ale je to pohode... klima je tam super, tesim sa tam uz na byvanie. keby mas otazky kludne sa pytaj
HUSKYgirl
17.04.08,16:30
Ahoj,takze vy ste stavali cez Drevodom?Pozerala som stranku,maju tam velmi pekne domy,ale ked som im pisala kvoli jednemu takemu mensiemu vypocitali mi cenu domu na kluc skoro 3 miliony.Vy ste stavali na kluc?A kolko vas to vyslo?Zrubovy je moj sen ale velmi drahy sen
sneky
27.05.08,20:02
Ahojte, sice sa tu enujeme ze akoze teme zrub, ale ja by osm prijal nejkae prakticke info ak mate. Nieco z tej technologie. SOm strasny fanda zrubov , a idem akurat kupovat spicovy pozemok nan. ladal som ho asi 2 roky ale nasiel som. Teraz rozmyslam si svojpomocne postavit taky zrub. Pocul som z roznych zdrjov ze ta technologia nie je az taka narocna ako napr. pri murovanom. Ked su vraj dobre zaklady, neni o com a zase nadruhej strane naco platit niekomu 2-3 miliony ked to zvladnem do 1. Vraj tam maju velke ,marze. SKuste niekto poradit nejake technicke info na stavbu skeletu. DIK
220870
28.05.08,19:01
motylikd
29.05.08,05:55
No tak zas az take lahke to nie je a ked chces stavat DOM cize svoj DOMOV tak ja by som zas tymto smerom nesetrila na ukor moznych komplikacii.
Mne sa to nezdalo az take jednoduche:kazdy kmen rucne osupat, urobit zarezy na spravnych miestach podla dobreho projektu co je tiez dolezite pri tomto type stavby atd...
Ozaj ale doporucujem kupit si knihu stavba srubovych domu z gulatin, ja ju mam je dobra je tam jednak o vystavbe, a o tom ako sa dobre o dom starat, na co treba mysliet uz pri stavbe atd....
sneky
03.06.08,18:13
No tak zas az take lahke to nie je a ked chces stavat DOM cize svoj DOMOV tak ja by som zas tymto smerom nesetrila na ukor moznych komplikacii.
Mne sa to nezdalo az take jednoduche:kazdy kmen rucne osupat, urobit zarezy na spravnych miestach podla dobreho projektu co je tiez dolezite pri tomto type stavby atd...
Ozaj ale doporucujem kupit si knihu stavba srubovych domu z gulatin, ja ju mam je dobra je tam jednak o vystavbe, a o tom ako sa dobre o dom starat, na co treba mysliet uz pri stavbe atd....

Ahoj a kde si kupil tu knihu? urcite chcem kupit nejaku odbornu literaturu, len este vyckavam na prvotne rady "odbornikov". Dik za info
sneky
03.06.08,18:15
Rad by som tu privital nazor niekoho kto sa bud na tekejto stavbe podielal, resp. ma s takouto stavbou skusenosti...ale asi na sr bude takych malo...este je to podla mna v plienkach ale aj tak si myslim ze tento konzumny svet nas opat vrati do hor a zrubou:)
thommas
24.06.08,15:47
Dobry den zaoberame sa stavbou zrubovych domov, ak by ste mali zaujem o stavbu zruboveho domu môzete sa dojst pozriet na rozostavanu stavbu.
sneky
09.07.08,12:47
Dobry den zaoberame sa stavbou zrubovych domov, ak by ste mali zaujem o stavbu zruboveho domu môzete sa dojst pozriet na rozostavanu stavbu.

Ahoj Thommas. Kolko stoji u Vas m2 cca...a ako sa vola vasa firma. Viete je strasne vela firiem, hmm kazdy sa tym zaobera...a cenove rozdiely velke, ale aj tak sialene.S
saukulic
02.11.08,09:38
Zdravim vsetkych fandov drevenic, mal by som tiez zaujem o nejaku taku knihu, viete poradit, kde ju zohnat?
giuzeppe213
29.11.08,16:08
Zdravim vsetkych fandov drevenic, mal by som tiez zaujem o nejaku taku knihu, viete poradit, kde ju zohnat?
ahojte.Idem staviat zrubovy dom a mam tu knihu co tu bola spominana!!!je ju mozne kupit v knihkupectve MArtinus v MARTINE...stoji 411,-
16b93419b4848a960327cd61f
05.01.09,21:40
je to tema na 2 -3 dni dravo a ta vona mam vlastnu drevenicu v zamagury kto bi mal zaujem poslem foto
totti7210
10.09.09,17:47
Prosim Ta, velmi by som ocenil viac informacii o firme drevodom rajec. Mam u nich vybraty zrub, ktory maju vyrobeny a zakaznik ho neprevzal. Udajne je na nom zlava 20%. Som v podstate rozhodnuty, len nepoznam nikoho kto by mi dal nejake informacie o tej firme /coho sa mam vyvarovat atď./
motylikd
11.09.09,05:40
Drevodom Rajec je v pohode ako firma . Tam ja problem nevidim co sa tyka sluzieb , pristupu , komunikacie a ochoty. Skor si dobre pozri ten skelet ako je odvedena praca ci su neni niekde velke spary alebo ine chyby. Oni ti to opravaia ak sa da, len treba si povedat. Ale zas na tom skelete toho nema byt co moc pokazeneho, skor treba si davat pozor ked ti budu skelet skladat u teba tak doporucujem tam byt pri nich. A najviac je dolezite dokoncovacie prace to je babracka a musi byt dokladna. Drzim palce.
Beata
06.09.10,09:07
...
Ozaj ale doporucujem kupit si knihu stavba srubovych domu z gulatin, ja ju mam je dobra je tam jednak o vystavbe, a o tom ako sa dobre o dom starat, na co treba mysliet uz pri stavbe atd....

Ahoj,
hľadám, vyhľadávam tú knihu, ale veru nič také som nenašla. Zrejme si nenapísal/a správny názov. V Martinuse objednávam knihy a tam som našla takéto niečo "Srubové domy z kulatin" od Dalibora Houdeka a Otakara Koudelku. Sú tam dva tituly, jeden 2006, druhý 2009.
Btw, motylikd, napísala som Ti súkromnú správu, možno si prehliadla/ol...

Prípadne, ak má niekto tip na inú dobrú literatúru, ohľadom stavby zrubových domov, prosím doporučte.
Ďakujem
motylikd
30.05.12,08:09
Pre Bujar: takze s byvanim som uplne spokojna, praskliny su uplne normalne a ziadny hmyz tam neni. (max. obcas vysajes prach odtail) Pokial mas sietky na oknach a dverach, neni dovod aby tam si mala v dome hmyz. Mysku sme jednu v zime mali, ale myslim ze vbehla cez vchodove dvere ked sme nechali pootvorene a bola len v predsienke . V kazdom pripade, predpokladam ze kto stava zrub, stava ho niekde v prirode, alebo v blizkosti, a to znamena ze v okoli je dost vselijakych zvieratiek, ktore vyhladavaju ludske pribytky a je im uplne jedno ci su murovane ci z dreva. Ale to mi pride prirodzene a s tym musis trocha ratat... (napr.nam kuny nam lozili v zime po streche, na jar sa objavili mravceky)A dobry nater (my mame Kreidezeit) zarucuje ochranu, nemame s tym problem uz takmer 6 rokov.
edgarx
11.06.12,06:47
drevostavba, drevenica (http://dobrastavba.sk/stavebnictvo/dobra-stavba-je-drevostavba/) patrí medzi pomerne obľúbené typy drevených stavieb. Stavia sa z celých, ručne opracovaných kmeňov okrúhleho prierezu. Pri stavbe zrubov sa vychádza zo skúseností mnohých generácií. Zároveň tak môžeme kombinovať moderné technológie s tradičnými.
Patricia19
11.06.12,11:41
Ahojte, máte niekto skúsenosti s firmou Drevotrend.sk z Kysuckeho Nového Mesta? Chceli by sme cez nich postaviť zrubový dom.Velmi pekne všetkým vopred ďakujem.
ilona
29.10.12,05:17
Píšem rovnakú otázku aj do tejto témy, ale dúfam že sa niekto nájde čo mi poradí. Hľadám dobrý bezfarebný prípravok na náter zrubu. Na internete som ich našla ozaj veľa druhov, len ja by som chcela tu radu počuť od niekoho, čo má drevo týmto prípravkom natreté aspon 1-2 roky a naozaj to drevo nevyšedivelo alebo nesčernelo, chcela by som aby zostal ten zrub svetlý.
ilona
02.11.12,14:14
Poradí mi niekto, jedná sa o vonkajší náter.
ilona
08.11.12,14:41
Píšem rovnakú otázku aj do tejto témy, ale dúfam že sa niekto nájde čo mi poradí. Hľadám dobrý bezfarebný prípravok na náter zrubu. Na internete som ich našla ozaj veľa druhov, len ja by som chcela tu radu počuť od niekoho, čo má drevo týmto prípravkom natreté aspon 1-2 roky a naozaj to drevo nevyšedivelo alebo nesčernelo, chcela by som aby zostal ten zrub svetlý.
Posúvam, ak sa náhodou niekto nájde.
boldizar6b
12.11.12,23:30
Jednou z možnosti je Belinka Top Lazur UV Plus
mioni
10.05.13,11:35
Ahoj Ilona,ako si nakoniec dopadla s tou svetlou lazurou?...taktiez sa mi najviac pacia svetle/prirodne zruby, no obavam sa zcernatena....tak mi daj prosim vediet,ci si nasla nieco pouzitelne:)