RSFredinka
16.03.08,14:33
ahojte poradaci mozno vyznie ako totalna blbost ale vcera som rokovanie sostarostom jednej obce na záhorí chceme kúpiť pozemok o výmere 225m2 a hovoril nam ze podla stav. zákona musia byt 2/3 pozemku zeleň co je na tom pravda hladala som to v stav. zákone ale nic take som nenasla viem len o hraniciach so susedom prosim poradťe.ďakujem
mlaco
16.03.08,14:18
ahojte poradaci mozno vyznie ako totalna blbost ale vcera som rokovanie sostarostom jednej obce na záhorí chceme kúpiť pozemok o výmere 225m2 a hovoril nam ze podla stav. zákona musia byt 2/3 pozemku zeleň co je na tom pravda hladala som to v stav. zákone ale nic take som nenasla viem len o hraniciach so susedom prosim poradťe.ďakujem

Mozno to zalezi podla uzemneho planu konkretnej obce.

Nam miestny urad v ramci tzv. Uzemnej informacie povedal ", pričom je potrebné na pozemku riešiť aj podiel zelene v rozsahu cca 30% z výmery pozemku."
ajale
17.03.08,10:23
ano, kazda obec ma svoje podmienky pre vystavbu. 225m2 je akosi malo, ci nie? Vacsinou som sa stretla, ze nechcu predavat pod 420m2
RSFredinka
17.03.08,11:55
chceme na tom postavit dom z prodomu klasik 104 ma to tvar 15*15 my chceme maly pozemok
ajale
18.03.08,11:45
videla som vo Vysokej pri Morave dva pozemky 240 a 300 m2 cena bola 400000,-Sk. Ak pomoze.
Myslim, ze to bola stranka "Trh nehnutelnosti"
RSFredinka
18.03.08,13:09
ano to je ten 240 urobil sa tam geometricky plan a je to 225 ale aj cena je uz ina
majonka
18.03.08,14:22
Každá obec má asi svoje pravidlá...my máme pozemok veľký cca 800 štvorcových metrov a zastavať môžeme 25% z plochy pozemku.
RSFredinka
18.03.08,18:48
uvidím zajtra idem na stav. úrad príslušnej obce ale ja v tom nevidím problém keď veľkosť pozemku 225m2 a zastavaná plocha domu 66,8 m2 som zvedavá čo mi tá úradnička povie
ajale
20.03.08,09:38
vela stastia
majonka
20.03.08,09:50
RS Fredinka, ako si dopadla na tom stavebnom úrade???:D
RSFredinka
20.03.08,09:55
ahoj majonka no dopadla som ko som dopadla obce nema s tym problem povolia nm stavbu rd ak splnime hranice od pozemkov a to splname ale upozornila nas ze su tam neprisposobivi susedia a ze je to evidovane ako zahrada cize to treba vynat a ze na tom pozemku sa nchadza cierna stavba takze neviem ako dalej
ajale
20.03.08,11:42
moja, to vyzera ako problem za problemom, ktore asi nechces mat ak tam planujes byvat najblissich XY rokov. Az tak sa ponahlate s tou stavbou? Nechcem ta strasit, ale myslim si, ze vynatie stoji 500,- Sk na m2, aspon myslim, ze som to niekde citala. Ak ano, za tie peniaze sa ti moze podarit najst pozemok vacsi a bezproblemovejsi. My uvazujeme o dome v novej radovej zastavbe vo Vysokej... zajtra si ho ideme obzriet. Ak nam nebude ten dom vyhovovat, pojdeme asi aj my na stavbu nizkoenergetickeho domu.
RSFredinka
20.03.08,14:45
ajale za vynatie sa este neplati lebo to nie je uzakonené, neponahlame sa so stvbou le kupou pozemku stavat chceme tak za 2-3 roky ale chceme to co najskor kupit, domcek si postavime sami chceme klasicky domcek nie tie nizkoenergeticke
RSFredinka
01.09.08,16:22
majonka stavbu nam povolili ale z počutia vieme o tej predávajúcej že je veľmi neprispôsobivá tak sme od toho odstúpili a teraz sa nám rysuje pozemok ďaľší na Záhorí ale v obci Láb
yoyo74
02.09.08,22:27
Troslu neskoro, ale rad sa pridam ... vzdy treba mat uzemnoplanovaciu informaciu z obce, to je stanovisko obce kde by mala byt max zastavanost pozemku, podiel zelene, podlaznost pri vystavbe napr. RD a dalsie nalezitosti podla uzemneho planu obce ... to vela napovie .. ak uz existuje uzemne rozhodnutie to riesi dany pozemok este vo vacsich detailoch aj vzhladom na okolite pozemoky, resp. riesi ich prip aj urbanisticka studia ..

Inak v Labe je mlada a privetiva starostka , UPI ti vyda do par dni ak nie na pockanie ...
RSFredinka
03.09.08,12:22
yoyo videla som UPI je to v pláne ako rod. domy ale zatiaľ to je vedené ako orná pôda je tam len háčik že ten pozemok má na začiatku 14,8 a na konci 10 m ta nevieme co teraz
chandler
03.09.08,12:56
tiez by ma to velmi zaujimalo
RSFredinka
03.09.08,16:46
zvazujeme ci to kupit alebo nie mame vyhliadnuty projekt od prodomu klasik 104 ale na ten pozemok musi ist klasik 102 a ten moj priate nechce
chandler
04.09.08,06:08
zvazujeme ci to kupit alebo nie mame vyhliadnuty projekt od prodomu klasik 104 ale na ten pozemok musi ist klasik 102 a ten moj priate nechce

preco musi ist 102? ved ma vacsiu zastavanu plochu? preto, ze je uzsi?
RSFredinka
04.09.08,11:27
ak ma pozemok sirku 10m a nmusis dodrzat min 2m od suseda z kazdej strany tak ti ostane len 6m a to klasik 102 a priatel hovoril nieco o vykurovani ze sa lepsie vykuruje kocka a v klasiku 102 nie je krb takze by to boli dodatocne upravy projektu
yoyo74
06.09.08,09:15
ak ma pozemok sirku 10m a nmusis dodrzat min 2m od suseda z kazdej strany tak ti ostane len 6m a to klasik 102 a priatel hovoril nieco o vykurovani ze sa lepsie vykuruje kocka a v klasiku 102 nie je krb takze by to boli dodatocne upravy projektu

S tou ornou podou je to normalne ze je to tak vedene. Ak obec alebo investor nepripravi urbanisticku studiu resp. pozemky pre uzemne rozhodnutie vynatim urcitej casti z PPF tak je to vedene ako orna poda - cela parcela.
Co sa tyka projektu urcite radsej pri sirke 10 m ten Klasik 102 ten ma sirku 6m. co sa tyka toho krbu, to nie je ziadna velka zmena v projekte, staci mat na papieri 1 vetou ze Prodom suhlasi s umiestnenim krbu s kominom v urcitej izbe, to je vsetko a projektantka ho pred kolaudaciou zasznaci do projektovej dokumentacie cervenou farbou, to je vsetko.
Co sa tyka odstupov - od hranice pozemku minimalne 2m ale ak je u suseda savbe pozor aj na minimalny odstup od jeho stavby 7m, ak obec nema vyhlasku ktora to riesi individualne.