Magda
16.03.08,17:34
SZČO začala podnikať 1.1.2007 nemá ani jednu faktúru z T-Mobilu a zloženky o zaplatení má 6 ks. T-Mobil na požiadanie SZČO mu napísal list kde uvádza rozpis faktúr t.j. číslo faktúry, účtovacie obdobie, výšku faktúry a dátum uhradenia. Je možné tento list použiť v JÚ ako náklad ovplyvňujúci základ dane? , podobný list má aj zo VšZP ktorá úvádza citujem: Potvrdenie,SZČO uhradila na zdravotné poistenie od 1.1.2007 do 31.12.2007 poistné vo výške 10 113,- Sk, zloženky o zaplatení zdravotného poistenia má 5 ks. Prosím o radu ako v tomto prípade postupovať, vopred ďakujem za radu. Je to pre mňa nepochopiteľné kam SZČO dala tieto chýbajúce doklady.
DanielaSL
16.03.08,16:55
Ja by som tie potvrdenia od T-mobilu aj od zdravotnej poisťovne použila v účtovníctve. Stáva sa, že podnikatelia postrácajú doklady. Mne kedysi klient nosil tiež opisy faktúr od Orangu, lebo originály postrácal. Myslím, že sa to dá akceptovať, keď tam všetko je, čo potrebuješ mať v účtovníctve.
Zoltán Kovács
16.03.08,16:59
S potvrdením zo zdravotnej poisťovne nemám problém. Účtoval by som do nákladov ako platba do fondov. Je to zákonná povinnosť. Ale pri T-Mobile, aj keď mám potvrdenie o platbách vadí mi absencia faktúr. To už nie je zákonom daná povinnosť, ale obchodno záväzkový vzťah. Asi by som skúsil k tomu potvrdeniu o platbách ešte vymámiť aj opisy faktúr.