emily
23.03.05,11:24
Som z toho jeleň. Prišla som zo SP a neviem čo si myslieť a robiť. Robila som DP klientke, ktorá prerušila živnosť t. j. mala príjmy a výdavky v tab. 1. potom som zvyšovala daňový základ o pohľadávky. To znamená, že daň. základ je vyšší ako rozdiel medzi príjmami a výdavkami. Vo výpise z DP to je jasne vidieť. Baby zo SP sa na mňa vyrútili, že daň základ je rozdiel medzi príjmami a výdavkami a že to tak vo výpise nemôže byť.

Nakoniec mi to zobrali, keďže živnosť je prerušená a výpis bezpredmetný.

Poradí mi niekto, či mali pravdu.
emily
23.03.05,11:53
Pekne prosím .....poraďte....
emily
23.03.05,13:07
Prosííííím prosíííím do tretice....
RenataK
23.03.05,19:01
Neviem ako ja dopadnem, ale i ja som mala takéto prípady a robím to tak ako ty
ekin
23.03.05,19:19
pri skoncenej zivnosti som to svojej klientke riesila tak, ze uzavierkovym zapisom som uviedla do prijmov pohladavky a do nakladov zavazky, cize nebol ziaden rozdiel tak, ako to popisujes.
Ked vsak nad tym premyslam (klientka koncila, takze som jej nemohla ublizit), po ukonceni prerusenia vznika povinnost szco platit odvody a pri mojom spôsobe zauctovania by pravdepodobne doslo k zvyseniu odvodovych povinnosti (alebo aj znizeniu, ak su vysoke zavazky)...čo nemusi byt realne. A prave ma napadlo, ak podnikatel dlhuje sam sebe za vklad do podnikania, to je predsa zavazok a znizuje to danove zatazenie pri preruseni ci skonceni...jooooj, preco som sa na to takto nedivala? ved....tam je dáka dierka v zakone, alebo aspon volaco nejasne. Budem premyslat a ked volaco vydumem a bude to mat hlavu i patu, tak napisem:p
RenataK
23.03.05,19:25
nemal by sa ZD upraviť podľa §17 zákona o DP