poular
16.03.08,21:32
Kupujem byt od vlastnika , ktory ho ma v OV.
Potrebujem:
a) kupnu zmluvu
b)zmluvu o prevode vlastnictva
alebo??staci iba jedna??alebo kombinacia??
Dakujem.
Zoltán Kovács
16.03.08,20:47
Kupujem byt od vlastnika , ktory ho ma v OV.
Potrebujem:
a) kupnu zmluvu
b)zmluvu o prevode vlastnictva
alebo??staci iba jedna??alebo kombinacia??
Dakujem.

Kúpna zmluva a návrh na vklad do katastra.
Halli
16.03.08,20:50
Kúpna zmluva a návrh na vklad do katastra.

+ potvrdenie správcu o tom, že na byte nieje dlh;)
Eulalia
17.03.08,04:00
Kúpna zmluva k nehnuteľnosti je jednou z možných zmlúv o prevode vlastníctva. Prevod je širší pojem - vlastníctvo môžeš previesť aj darovaním. Ty byt kupuješ, preto to bude kúpna zmluva.
poular
17.03.08,05:15
Dakujem
cowboyka
22.03.08,07:12
Kupujem byt od vlastnika , ktory ho ma v OV.
Potrebujem:
a) kupnu zmluvu
b)zmluvu o prevode vlastnictva
alebo??staci iba jedna??alebo kombinacia??
Dakujem.
no ja keď som kupovala byt, tak som trvala na tom, že mi majitelia musia doniesť:
1. vyhlásenie od správcu domu, že nemajú žiaden dlh, poprípade papier o zaplatení ich nedoplatku -že je to ok
2. originál mapy + originál výpisu z katastra s kolkami pre právne účely
3. spísali sme kúpno predajnú zmluvu - podpísanú pred notárom - aspoň podpisy predajcov musia byť overené u notára
4. návrh na vklad do katastra nehnuteľností - to ti musí podpísať aj bývalý majiteľ
5. potom realizovať vklad peňazí na ich účet
6. keď príde povolený vklad z katastra, tak by sa mal realizovať prepis bytu na nového majiteľa na bytovom družstve, ktoré je správcom bytovka, prepis ostatných vecí - plyn - elektrina
7. potom už len pokojné bývanie nového majiteľa
seda
03.06.08,05:17
Dobrý deň, máme možnosť kúpiť 2 byty v bytovom dome so 4-mi bytmi. Tento bytový dom má v LV zápis, že je nehnuteľná kultúrna pamiatka /národná kultúrna pamiatka/. Chcela by som sa opýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosť ako to je so stavebnými úpravami. Zatiaľ som zistila, že s fasádou sa nesmie robiť nič. V bytoch nie sú sociálne zariadenia, chceli by sme ich vybudovať. Myslíte, že by bol problém s vybavovaním stavebného povolenia na nejaké stavebné úpravy v interiéry bytov? Ďakujem.
Chobot
03.06.08,06:41
Dobrý deň, máme možnosť kúpiť 2 byty v bytovom dome so 4-mi bytmi. Tento bytový dom má v LV zápis, že je nehnuteľná kultúrna pamiatka /národná kultúrna pamiatka/. Chcela by som sa opýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosť ako to je so stavebnými úpravami. Zatiaľ som zistila, že s fasádou sa nesmie robiť nič. V bytoch nie sú sociálne zariadenia, chceli by sme ich vybudovať. Myslíte, že by bol problém s vybavovaním stavebného povolenia na nejaké stavebné úpravy v interiéry bytov? Ďakujem.

Nechcem podceňovať poradu, ale tu ti to asi nikto nepovie, lebo nepoznáme charakter tej budovy ani čo je predmetom ochrany (architektúra, stavebná konštrukcia, ..).

To ,aké stavebné úpravy je možné s tou budovou robiť ti skôr povedia na stavebnom úrade alebo ešte lepšie pamiatkári.
seda
03.06.08,07:59
Ďakujem aspoň za túto odpoveď, budem hľadať ten pamiatkový ústav.