monikad
16.03.08,21:56
Ahojte poradaci,
prosim poradte mi v nasledujucej veci.

Od oktobra zamestnavame Cecha a ja som mu pri vypocte miezd uplatnovala nezdanitelnu čiastku.
Teraz som zistila, ze kedze na SR nema trvale bydlisko a nezdrziaval sa tu viac ako 183 dni v roku, nemal narok na uplatnenie nezdan. ciastky.

Mozem mu urobit RZD bez uplatnenie nezdan. ciastky (aby som to napravila v RZD - bude mat nedoplatok), vydat mu potvrdenie o vykonani RZD a na zaklade toho si on poda DP v Cechach, kedze zvysok roka bol zamestnany v ceskej firme?

Prosim poradte, lebo cas uz dost tlaci.
Dakujem.
Jozef Mihál
16.03.08,22:22
Nemáte pravdu, aj Čech má nárok na uplatnenie nezd. časti na daňovníka.
monikad
16.03.08,22:25
Aj ked nepracoval na SR aspon 183 dni a nema tu trvaly pobyt?
Jozef Mihál
16.03.08,22:38
Aj .
Jozef Mihál
16.03.08,22:40
...pozrite si pozorne § 11 ods. 8 zákona 595/2003.
monikad
16.03.08,22:41
Dakujem p. Mihal.

Uz som si to aj nasla. Prikladam link, mozno niekomu pomoze..

http://www.porada.sk/t65949-nezdanitelna-cast-a-cudzinec.html

A ospravedlnujem sa Richardovi za zakladanie novej temy.. :(