Alica S.
17.03.08,07:35
V rámci kamionovej prepravy skladujeme podložky v slovenskom sklade pre zahraničnú spoločnosť, konkrétne firma v Slovinsku, so slovinským VAT No. Faktúra bude vystavená n spol. v Slovinsku a otázka znie či má byť toto skaldovanie účtované s alebo bez DPH.
Ďakujeme sa skorú pomoc
Vladimír Ozimý
17.03.08,11:39
V rámci kamionovej prepravy skladujeme podložky v slovenskom sklade pre zahraničnú spoločnosť, konkrétne firma v Slovinsku, so slovinským VAT No. Faktúra bude vystavená n spol. v Slovinsku a otázka znie či má byť toto skaldovanie účtované s alebo bez DPH.
Ďakujeme sa skorú pomoc

fakturujete služby súvisiace so skladovaním? Ja si myslím s DPH...ide o služby súvisiace s nehnuteľnosťou...
Alica S.
17.03.08,13:00
ďakujem za odpoveď, v skratke sa jedná o prepravu, ktorá je realizovaná na podložkách - prepravných pomockach. Po vyskladnení tovaru umiestneného na týchto prepravných pomockach sa pomocky presúvajú do skladu, kde čakajú na dalšiu nakládku na LKW a ich následnú prepravu .Predmetom fakturácie na Slovinskú spol. bude len skladovanie tovaru v slovenskom sklade a vzhľadom na rozne názory o DPHčke nevieme ako to vyúčtovať - zavádza nás skutočnosť, že sa jedná o fakturáciu na zahraničnú spol. v rámci EU.
Vladimír Ozimý
17.03.08,13:20
ďakujem za odpoveď, v skratke sa jedná o prepravu, ktorá je realizovaná na podložkách - prepravných pomockach. Po vyskladnení tovaru umiestneného na týchto prepravných pomockach sa pomocky presúvajú do skladu, kde čakajú na dalšiu nakládku na LKW a ich následnú prepravu .Predmetom fakturácie na Slovinskú spol. bude len skladovanie tovaru v slovenskom sklade a vzhľadom na rozne názory o DPHčke nevieme ako to vyúčtovať - zavádza nás skutočnosť, že sa jedná o fakturáciu na zahraničnú spol. v rámci EU.

toto je ale trochu iné. To čo som uviedol ja som myslel že im poskytujete uskladnenie. Nemohli by sme sa na to pozrieť ako na doplnkové služby pri preprave medzi členskými štátmi EU par. 16 ods. 3). - potom miestom dodania takejto služby je miesto kde je odberateľ registrovaný. T.j. ak to faktúrujete na ČR odberateľa ktorý je v ČR registrovaný ako platiteľ dane potom vystavujete Fa bez DPH a on je osoba povinná túto službu samodzaniť...
Alica S.
17.03.08,14:00
ďakujem veľmi pekne za odpoveď , veľmi ste nám pomohli :-)