carra
17.03.08,09:46
Prosím poradte mi - manželia v roku 2006 kúpili pozemok a ešte počas roka 2006 ho predali. Na kúpnej a predajnej zmluve sú uvedení obaja - stačí keď zisk z predaja zdaní jeden z nich, alebo pomernou časťou obaja? Nemám v tom moc jasno - ja si myslím, že stačí, ak podá DP jeden z nich, ale nie som si celkom istá. Za radu vopred ďakujem
Zoltán Kovács
17.03.08,09:03
Prosím poradte mi - manželia v roku 2006 kúpili pozemok a ešte počas roka 2006 ho predali. Na kúpnej a predajnej zmluve sú uvedení obaja - stačí keď zisk z predaja zdaní jeden z nich, alebo pomernou časťou obaja? Nemám v tom moc jasno - ja si myslím, že stačí, ak podá DP jeden z nich, ale nie som si celkom istá. Za radu vopred ďakujem

Ak majú BSM, tak obaja, jedine, že písomne majú dohodu, že príjem sa bude zdaňovať inak.

P.S. Na podanie DP za rok 2006 nie je trošku už neskoro? ;)
carra
17.03.08,09:05
ďakujem a je to rok 2007, samozrejme
kacenka4
17.03.08,09:28
Mám podobný problém - mohol by niekto poradiť?
S manželom ideme kúpiť pozemok evidovaný na LV ako záhrada o výmere 1100m2 za 1.000,- Sk/m2.

Za dva mesiace chceme časť pozemku, približne 450m2 predať, tiež za 1.000,- Sk/m2, alebo menej. Takže náš zisk z predaja bude nulový.

Ako podáme daňové priznanie, keď pri predaji budeme mať príjem, ale zisk žiadny? Budeme ho vôbec podávať? Ak áno, bude sa za základ dane považovať suma uvedená na Kúpnej zmluve pri predaji, keďže odhad znalcom sa neuskutoční? Koľko odvedieme daňovému úradu ako daň z príjmu, prípadne sa vyhnúť zaplatenia tejto dane?

Ďakujem