miha
23.03.05,13:32
neviete mi niekto prosim Vas poradit kde a ako sa registruje firma? poplatky a veci s tym spojene, nejaky kontakt na niekoho. Budem velmi povdacna ak mi niekto poradi. DAKUKUJEM.
Tomlux
29.03.06,10:04
Tomlux
29.03.06,10:23
Pardon,
ta odpoveď mešká 1 rok.
Pekný deň.
dana9
29.03.06,11:16
Nevadi, niekomu to môže pomôcť aj po roku :) :)
Takže pridávam:
Na získanie OZ je potrebné podať prihlášku na Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky. Táto musí obsahovať:

žiadosť o zápis označenia ako ochrannej známky do registra, meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu, ak je prihlasovateľom fyzická osoba; názov, prípadne obchodné meno a sídlo, ak je prihlasovateľom právnická osoba,
znenie alebo vyobrazenie prihláseného označenia, v prípade trojrozmerného označenia jeho plošné vyobrazenie,
zoznam tovarov alebo služieb, pre ktoré má byť označenie zapísané ako ochranná známka do registra v ktorom sa tovary alebo služby uvedú v zatriedení podľa Medzinárodného triednika tovarov a služieb,
v prípade kolektívnej ochrannej známky musí prihláška obsahovať navyše písomnú zmluvu uzavretú medzi všetkými členmi združenia a zoznam členov združenia, ktorí môžu kolektívnu ochrannú známku používať.Podaním prihlášky vzniká právo prednosti. Začne tým aj prihlasovacie konanie. Do zápisu ochrannej známky do registra je možné tretími osobami podať písomné pripomienky. Po zverejnení prihlášky vo Vestníku Úradu priemyselného vlastníctva môže dotknutá osoba podať v lehote troch mesiacov od zverejnenia úradu námietky. Ak do troch mesiacov od zverejnenia nebudú podané námietky proti zápisu označenia do registra, Úrad prihlásené označenie zaregistruje.

Proces získania OZ však vôbec nie je jednoduchý, tiež by som odporúčala odborníka v oblasti PDV.
blondinka1111
22.02.07,12:52
Moze mi niekto poradit, na akej stranke zozeniem tlacivo na registraciu ochrannej znamky?