Andrejkaf
17.03.08,11:24
dobry den poradaci,

potrebujem spravit danove priznanie pre neter, ktora ma 15 rokov a prenajima byt. vsetko je mi jasne ako spravit, len neviem, ako mam dolozit doklad o tom, za aku sumu prenajima byt. je normalne prihlasena na danovom urade, ma pridelene dic. vdaka
Braňo
17.03.08,10:36
No zrejme má uzatvorenú nejakú nájomnú zmluvu a dostáva peniaze - či už na účet alebo v hotovosti.
Andrejkaf
17.03.08,10:48
ma najomnu zmluvu a peniaze dostava na ucet. lenze na tej ucet jej chodia aj ine peniaze, napr sirotske, obcas jej tam nieco posle babka...
jessica
17.03.08,10:56
ma najomnu zmluvu a peniaze dostava na ucet. lenze na tej ucet jej chodia aj ine peniaze, napr sirotske, obcas jej tam nieco posle babka...
Nájomná zmluva by sa mala posielať spolu s registráciou. Môže ju poslať aj teraz s DP. Príjmy na súkromnom účte sú v poriadku. Zdaňujú sa len tie príjmy z prenájmu.
Andrejkaf
17.03.08,11:01
ona je registrovana uz 3 rok, v tom problem nie je. ja len neviem, ze ked spravim to priznanie, co vsetko mam spolu s nim poslat na urad... mam prefotit vypis z uctu alebo zmluvu, kde je dohodnuta vyska najmu ???
jessica
17.03.08,11:07
ona je registrovana uz 3 rok, v tom problem nie je. ja len neviem, ze ked spravim to priznanie, co vsetko mam spolu s nim poslat na urad... mam prefotit vypis z uctu alebo zmluvu, kde je dohodnuta vyska najmu ???
Ja neposielam nič. Všetko mám zoradené v šanóne pre prípad kontroly.
Braňo
17.03.08,12:06
ona je registrovana uz 3 rok, v tom problem nie je. ja len neviem, ze ked spravim to priznanie, co vsetko mam spolu s nim poslat na urad... mam prefotit vypis z uctu alebo zmluvu, kde je dohodnuta vyska najmu ???

Príjmy a výdavky dokladuješ až v prípade daňovej kontroly.
willma
17.03.08,12:16
Taktiež som nepredkladala zmluvu o prenájme a ani to odo mňa nežiadali
Andrejkaf
20.03.08,08:52
dakujem velmi pekne :)