Daniela1010
17.03.08,11:29
Chcela by som poznať váš názor na to, či je možné aby bola daň.obst.cena vyššia ako účt.obst.cena. Daňovú máme podľa znaleckého posudku a účtovná je prebratá ako zostatková od predošlého majiteľa. Jedná sa o stavby cena je v milionoch.
azla
17.03.08,11:09
Chcela by som poznať váš názor na to, či je možné aby bola daň.obst.cena vyššia ako účt.obst.cena. Daňovú máme podľa znaleckého posudku a účtovná je prebratá ako zostatková od predošlého majiteľa. Jedná sa o stavby cena je v milionoch.
Pri učtovaní o obstaraní dlhodobého hm. majetku postupujete podľa § 35 PU /pre podvojné účtovn./
Pri určení vstupnej ceny pre účely odpisovana postupujete podľa § 25 zákona o DzP.
Ak ide o obstaranie na základe kúpnej zmluvy a pod. , vychádzate z dokladov, na základe ktorých účtujete o obstáraní dlhodobého majetku. Nevidím dôvod na rozdielne ceny.
andrej_rv
17.03.08,11:20
Chcela by som poznať váš názor na to, či je možné aby bola daň.obst.cena vyššia ako účt.obst.cena. Daňovú máme podľa znaleckého posudku a účtovná je prebratá ako zostatková od predošlého majiteľa. Jedná sa o stavby cena je v milionoch.
Akým spôsobom sa stavby obstarali ? Ak kúpou, obe ceny musia byť zhodné.
Daniela1010
17.03.08,11:24
nebola som úplne presná pri objasnená témy, tie budovy boli vlastne nepeňažný vklad niekoho do základneho imania našej spoločnosti, museli sme dať urobiť znalecký posudok.
azla
17.03.08,11:58
nebola som úplne presná pri objasnená témy, tie budovy boli vlastne nepeňažný vklad niekoho do základneho imania našej spoločnosti, museli sme dať urobiť znalecký posudok.
Postupujete podľa § 25, 1f pri určení vstupnej ceny pre účely daňových odpisov.