gjana
17.03.08,11:47
Dobrý deň, dňa 01.02.2008 k nám nastúpila zamestnankyňa do hlavného pracovného pomeru 40 hod./týždeň, 8 hod./deň. Ale teraz by chcela pracovať iba na polovičný úväzok 20 hod./týždeň. Stačí urobiť dodatok k PZ o tejto zmene a znížení mzdy napr. k 01.04.2008? A ako je to s dovolenkou? Už si jeden deň vybrala, nakoľko má odbrobených 21 prac. dní, musí si vyčerpať aj ten zvyšok, čo jej prislúcha za dva mesiace 1.2.-31.03., t.j. ?
Prosím o pomoc, je to pre mňa úplne nová situácia. Vopred ďakujem.
katkaj
17.03.08,10:50
Dobrý deň, dňa 01.02.2008 k nám nastúpila zamestnankyňa do hlavného pracovného pomeru 40 hod./týždeň, 8 hod./deň. Ale teraz by chcela pracovať iba na polovičný úväzok 20 hod./týždeň. Stačí urobiť dodatok k PZ o tejto zmene a znížení mzdy napr. k 01.04.2008? Ano stačí urobiť zmenu PZ ktorú podpíšu obe strany A ako je to s dovolenkou? Už si jeden deň vybrala, nakoľko má odbrobených 21 prac. dní, musí si vyčerpať aj ten zvyšok, čo jej prislúcha za dva mesiace 1.2.-31.03., t.j. ? Nemusí si vyčerpať dovolenku. Ona nekončí PP len mení podmienky zmluvy. Bude mať nárok na ten istý počet dní dovolenky
Prosím o pomoc, je to pre mňa úplne nová situácia. Vopred ďakujem.


odpoveď v texte
veronika2308
17.03.08,15:26
Počet dni dovolenky sa nemení. Zostáva rovnaký akurát pri 8hodinovom pracovnom dni má deň dovolenky 8 hodín a pri 4 hodinovom pracovnom dni má deň dovolenky 4 hodiny.
gjana
18.03.08,06:46
Ďakujem pekne.
astensova
28.11.08,08:43
Chceme zamestnať 2 pracovníčky na TPP. No hodiny im mesačné nevychádzajú na plný pracovný úväzok. Pracujú nasledovne:
Pon.-Štvr. -6h.
Piatok -11h.
Sobota - 12h.
Nedeľa - 7h
To spolu za týždeň 52h. Potom majú týždeň voľno. Takže pracujú 2 týždne do mesiaca čiže 14 dní. Neviem na aký úväzok im vyhotoviť pracovnú zmluvu, pretože plný to nie je a polovičný tiež / si myslím/. Mzdu im chceme dať 8000,- Sk mesačne. Môžete poradiť? Ďakujem
astensova
28.11.08,09:06
Môžete poradiť? Ďakujem
Stina
28.11.08,09:20
Skús si to prepočítať - vychádza to 2/3 úväzok.
Infarkt
28.11.08,10:00
Chceme zamestnať 2 pracovníčky na TPP. No hodiny im mesačné nevychádzajú na plný pracovný úväzok. Pracujú nasledovne:
Pon.-Štvr. -6h.
Piatok -11h.
Sobota - 12h.
Nedeľa - 7h
To spolu za týždeň 52h. Potom majú týždeň voľno. Takže pracujú 2 týždne do mesiaca čiže 14 dní. Neviem na aký úväzok im vyhotoviť pracovnú zmluvu, pretože plný to nie je a polovičný tiež / si myslím/. Mzdu im chceme dať 8000,- Sk mesačne. Môžete poradiť? Ďakujem

Či už im dáš 1/2 úväzok, alebo ako píše Stina 2/3 úväzok, prečítaj si potom §87 Zákonníka práce o nerovnomernom rozvrhnutí pracovného času...
Zuzka2510
04.08.09,06:26
Dobrý deň. Prečítala som si veľa príspevkov ohľadom kratšieho prac. času a niečo z toho som aj pochopila, ale zmiatla ma informácia, ktorá je v zákone a to že zamestnancovi na kratší prac. čas patrí mzda zodpovedajúca dohodnutému kratšiemu prac. času. Ja sa len chcem uistiť ak má niekto kratší prac. čas napr. 8 hod/ týždeň a má hod mzdu menšiu ako zákonom stanovený min. základ napr. 1,50 € patrí mu doplatok do min. nároku a to do výšky 1,698 €? Jednoducho povedané môže mať uzatvorený kratší prac. čas na málo hodín, ale min mzda na hod. musí byť podľa zákona dodržaná? Pýtam sa to preto, lebo mi program na mzdy dáva ten doplatok. ďakujem
ivka70
04.08.09,06:31
Dobrý deň. Prečítala som si veľa príspevkov ohľadom kratšieho prac. času a niečo z toho som aj pochopila, ale zmiatla ma informácia, ktorá je v zákone a to že zamestnancovi na kratší prac. čas patrí mzda zodpovedajúca dohodnutému kratšiemu prac. času. Ja sa len chcem uistiť ak má niekto kratší prac. čas napr. 8 hod/ týždeň a má hod mzdu menšiu ako zákonom stanovený min. základ napr. 1,50 € patrí mu doplatok do min. nároku a to do výšky 1,698 €? Jednoducho povedané môže mať uzatvorený kratší prac. čas na málo hodín, ale min mzda na hod. musí byť podľa zákona dodržaná? Pýtam sa to preto, lebo mi program na mzdy dáva ten doplatok. ďakujem

Samozrejme, ze zakonom stanovenu hodinovu mzdu musis dodrzat, bez ohladu na pracovny uvazok a pocet odpracovanych hodin, jednoducho na 1 hod nesmie byt mzda nizsia ako zo zakona minimalna.
Zuzka2510
04.08.09,06:36
Ďakujem pekne
marcelaStanakova
28.12.09,09:45
Od 1.1.2010 máme predavačku, ktorá bude pracovať na hodiny denne polovičný pracovný úväzok, môžeme jej dať plať z minimálnej mzdy 307,70 EUR? A ako je to potom s odvodami tiež sú polovičné??
Andyke
28.12.09,12:34
Predavačke patrí vyššia mzda ako je minimálna mzda - nepatrí do 1. stupňa náročnosti práce.
A vymer.základom do fondov bude jej mzda zodpovedajúca kratšiemu pracovnému času.
plavčík
02.01.10,15:37
Ak niekto má zmluvu na 1/2 prac.úväzok má nárok na daňový bonus i rodinné prídavky v plnej čiastke?
Ja si myslím, že áno, len som si nie istá.Týka sa to synovca a ja mu neviem presne povedať.
Pracuje na 1/2 úväzku pretože má rod.problémy.
Myslím si, že má nárok na "normálnu" dovolenku/ 4 hod./
a všetko tak ako aj iný zamestnanec akurát s prihliadnutím na skrátený úväzok.
Mám pravdu?
Tweety
02.01.10,15:39
Ak niekto má zmluvu na 1/2 prac.úväzok má nárok na daňový bonus i rodinné prídavky v plnej čiastke?
Ja si myslím, že áno, len som si nie istá.Týka sa to synovca a ja mu neviem presne povedať.
Pracuje na 1/2 úväzku pretože má rod.problémy.
Myslím si, že má nárok na "normálnu" dovolenku/ 4 hod./
a všetko tak ako aj iný zamestnanec akurát s prihliadnutím na skrátený úväzok.
Mám pravdu?
Máš. Na DB nie je podstatné na aký PP pracuje, ale jeho výška príjmu, ak ju splňa, nárok naň má .
mzdarka renca
03.01.10,14:04
Ak niekto má zmluvu na 1/2 prac.úväzok má nárok na daňový bonus i rodinné prídavky v plnej čiastke?
Ja si myslím, že áno, len som si nie istá.Týka sa to synovca a ja mu neviem presne povedať.
Pracuje na 1/2 úväzku pretože má rod.problémy.
Myslím si, že má nárok na "normálnu" dovolenku/ 4 hod./
a všetko tak ako aj iný zamestnanec akurát s prihliadnutím na skrátený úväzok.
Mám pravdu?
Len doplním, vyplatenie rodinných prídavkov nezáleží od príjmu, ani od toho, či je poberateľ zamestnaný.
nikula
11.01.10,10:48
Aj ja mám otázku!
Mám ponuku pracovať na skrátený pracovný čas. Robiť papiere v menšej firme iba niekoľko hodín (necelých 20 hodín) do týždňa. Dohodli sme sa na sume 200 eur, ale teraz neviem, či mi musí dať minimálnu mzdu, alebo nie?
Aký druh zmluvy je lepší, klasický PP alebo dohoda. Pri dohode sa neplatia odvody, iba zrážková daň. Pri práci na polovičný úväzok sú odvody riadne ako pri práci na celý úväzok?
nikula
12.01.10,07:27
Poradí mi niekto???
Andyke
12.01.10,07:40
Mali by Ti dať minimálnu mzdu zodpovedajúcu kratšiemu prac.času a ešte prihliadať aj na stupeň náročnosti práce.
Pokiaľ nie si zamestnaná a nie si SZČO, brala by som radšej PP a nie dohodu.
V prípade PP = VZ bude mzda za kratší prac. čas do ZP a SP.

Prikladám Ti link na minim.mzdu :
http://www.porada.sk/t125859-minim-mzda-a-minim-mzdovy-narok_vypocet_tabulka-xls.html
silmol
12.01.10,08:34
Chcela by som si overiť takú vec, že keď zamestnanec nastúpi do zamestnania, ale má len 42,5 hod.mesačný pracovný čas a za toto obdobie má minimálnu mzdu-táto mzda sa kráti ako alikvótna čiastka alebo aj za 42,5 hod.mesačne sa dostáva plná minimálna mzda?
veronikasad
12.01.10,08:36
Chcela by som si overiť takú vec, že keď zamestnanec nastúpi do zamestnania, ale má len 42,5 hod.mesačný pracovný čas a za toto obdobie má minimálnu mzdu-táto mzda sa kráti ako alikvótna čiastka alebo aj za 42,5 hod.mesačne sa dostáva plná minimálna mzda?
min.mzda sa prepočítava podľa výšky pracovného úväzku
silmol
12.01.10,08:43
Chcela by som si overiť takú vec, že keď zamestnanec nastúpi do zamestnania, ale má len 42,5 hod.mesačný pracovný čas a za toto obdobie má minimálnu mzdu-táto mzda sa kráti ako alikvótna čiastka alebo aj za 42,5 hod.mesačne sa dostáva plná minimálna mzda?
Andyke
12.01.10,12:03
Veronika Ti už odpovedala predsa.
Prečítaj aj môj príspevok č. 19 - tam je odpoveď aj pre Teba.
A za 42,5 hod.mesačný čas môže dostať aj minim . mzdu 307,70 €
gven75
18.01.10,09:23
Ahojte. Máme zam-ca, ktorý má invalidný dôchodok (60 %) a má kratší PP (6 hod/deň). Zam-ľ by mu chcel skrátiť tento čas na 2 hod/denne. Viete mi povedať čo pre nás z toho vyplýva? Vlastne mu iba zmením zmluvu, odvody tak ako doteraz aj daň, nárok na dovolenku má ako normálny pracovník ano? Vlastne sa pre nás nič nezmení nie? a ešte požiadal o starobný dôchodok, tak to nebude platiť ani odvody na PvN a IP nie? prosím o skorú odpoveď len či je to správne... Ďakujem :D
Nutricia
18.01.10,09:31
Ahojte. Máme zam-ca, ktorý má invalidný dôchodok (60 %) a má kratší PP (6 hod/deň). Zam-ľ by mu chcel skrátiť tento čas na 2 hod/denne. Viete mi povedať čo pre nás z toho vyplýva? Vlastne mu iba zmením zmluvu, odvody tak ako doteraz aj daň, nárok na dovolenku má ako normálny pracovník ano? Vlastne sa pre nás nič nezmení nie? a ešte požiadal o starobný dôchodok, tak to nebude platiť ani odvody na PvN a IP nie? prosím o skorú odpoveď len či je to správne... Ďakujem :D
ak s tým zamestnanec bude súhlasit, je potrebné spísat dohodu o zmene prac.podmienok §54.
jedna pozn. Pracovný čas zamestnanca bude 10 hod týždenne,pozri §49 ods.6 a 7
§49
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
(7) Na pracovný pomer na kratší pracovný čas podľa odseku 6 sa nevzťahujú ustanovenia § 62, § 64 ods. 1 písm. a), b), d) a e), § 73, § 74 a § 240 ods. 8.

Inak všetko zostane po starom, aj dan a odvody a ako píšeš po nadobudnutí rozhodnutia o priznaní star,dôchodku mu nebudeš strhávat odvody IP a PvN.Odvody na ZP zostanú polovičné (5%,2%),ak nebude mat priznaný spätne dôchodok k 1.1. necháš mu za rok 2010 aj NZČ.
gven75
18.01.10,09:37
Takže ako to bude vyhotovím novú zmluvu, ktorú obaja podpíšu alebo treba ešte k tomu nejakú dohodu? myslím, že postačí ak budeme mať jeho podpis, na novej zmluve nie? A ďakujem rýchlu opoveď :)
veronikasad
18.01.10,09:42
Takže ako to bude vyhotovím novú zmluvu, ktorú obaja podpíšu alebo treba ešte k tomu nejakú dohodu? myslím, že postačí ak budeme mať jeho podpis, na novej zmluve nie? A ďakujem rýchlu opoveď :)
Vystavíš dohodu o zmene pracovnej zmluvy, ktorú podpíše zamestnanec aj zamestnavateľ. Odvody na PvN a invalidné poistenie prestaneš platiť, až keď budeš mať zo SP rozhodnutie o priznaní SD. Potom požiadaš SP o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu. (opravné výkazy nerobíš)
Nutricia
18.01.10,09:46
Takže ako to bude vyhotovím novú zmluvu, ktorú obaja podpíšu alebo treba ešte k tomu nejakú dohodu? myslím, že postačí ak budeme mať jeho podpis, na novej zmluve nie? A ďakujem rýchlu opoveď :)
Dohoda o zmene prac.podmienok
zamestnanec a zamestnávatel sa dohodli na zmene pracovnej zmluvy nasl.
zmena prac.času.......
mzda..........
platnost.....
určite to musí byt formulované ako dohoda(zamestnanec a zamestnávatel sa na niečom dohodli) nie ako oznámenie s jeho podpisom,že prevzal.
gven75
18.01.10,10:08
a nemáte niekde vzor takejto dohody? a ešte potrebujem koľko mu musíme minimalne zaplatiť. Vyp. to ako: 307,70x1,6 (stupeň naročnosti 4)=492,32
492,32:40=12,308
12,308x10=123,08 takže ak bude toľko dostavať v HM je to OK? potom ešte odvody, PNČ a daň vyjde v mínuse.. bude to tak ? Vďaka
Nutricia
18.01.10,10:16
Dohoda o zmene pracovných podmienok

zamestnávateľ:

a

zamestnanec:

Pán/i/ :................................................. .., nar.:............................................. .............................

Obč.preukaz evid.č.:......................................... ...., rodné číslo:.......................................... ......


Trvalý pobyt:............................................ .................................................. ................................

Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli na nasledovných zmenách:


1. Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli že pracovný pomer založený pracovnou zmluvou zo dňa .............. sa v bode 7. dohodnutý týždenný pracovný čas dojednáva na ........ hod. týždenne .

Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi za vykonanú prácu podľa bodu 1. základný mesačný zmluvný plat vo výške ............Eur

2.Táto dohoda bola vyhotovená v 2 exemplároch, z ktorých po ich podpísaní obdrží jeden
zamestnanec a jeden zamestnávateľ a stáva sa neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy
zo dňa .................. , a ostatné náležitosti tejto zmluvy zostávajú nezmenené.

3.Táto dohoda nadobúda platnosť a účinnosť dňom....................




V Bratislave, dňa....................



.................................................. . ............................................
Zamestnávateľ Zamestnanec
gven75
18.01.10,10:19
Ďakujem ešte môžeš pozrieť tam čo som doplnila výpočet? :)
Nutricia
18.01.10,10:25
pozri si podla tabulky:
gven75
18.01.10,10:34
Ano tak malo by to byť OK ďakujem pekne za pomoc. Tak v tej zmluve uvediem tú sumu, ktorá bude jeho HM ano? ...
Nutricia
18.01.10,10:36
to je vlastne to minimum čo mu musíte dat a musí Vám tú dohodu podpísat.
lenkapd
18.01.10,11:20
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť .... máme zamestnankyňu, ktorá je prijatá na polovičný úväzok, t.j. 4 hodiny denne a 31.10.2009 sme jej predĺžili pracovnú zmluvu do 31.10.2010, pričom podmienky ostali pôvodné. Chcem sa opýtať či sa sňou dá nejakým spôsobom skončiť pracovný pomer bez toho, aby sme jej museli dať odstupné, príp. výpovednú lehotu. Ak to bez výpovednej lehoty nejde, aká je v jej prípade, keďže je na polovičný úväzok? Potrebovali by sme tento pracovný pomer skončiť čím skôr a moc sa v mzdových veciach nevyznám. Ďakujem krásne.
Zuzana B.
05.02.10,11:28
Dobrý deň,
zamestnankyňa pracuje na kratší prac. čas, t. j. 3 hodiny denne (15 hod týždenne). Od 1.1.10 jej min. mesačná mzda musí byť 115,3875 Eur (307,70x15/40) a min. hodinová mzda potom musí byť 4,7150 Eur (1,768x40/15)? Alebo min. hod. mzda nemusí toľko vychádzať? Ďakujem za Vaše skoré odpovede.
rodina1
05.02.10,12:25
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť .... máme zamestnankyňu, ktorá je prijatá na polovičný úväzok, t.j. 4 hodiny denne a 31.10.2009 sme jej predĺžili pracovnú zmluvu do 31.10.2010, pričom podmienky ostali pôvodné. Chcem sa opýtať či sa sňou dá nejakým spôsobom skončiť pracovný pomer bez toho, aby sme jej museli dať odstupné, príp. výpovednú lehotu. Ak to bez výpovednej lehoty nejde, aká je v jej prípade, keďže je na polovičný úväzok? Potrebovali by sme tento pracovný pomer skončiť čím skôr a moc sa v mzdových veciach nevyznám. Ďakujem krásne.
Aj keď je zamestnankyňa prijatá na kratší pracovný úväzok, má také isté práva ako zamestnec na plný pracovný úväzok. Jej PP pomer môžete ukončiť buď dohodou (§60 ZP) a v tom prípade nemá nárok na odstupné, alebo výpoveďou podľa § 63 ods. 1 písm. a), b), c), poprípade d)alebo e).
ivka70
05.02.10,12:39
Aj keď je zamestnankyňa prijatá na kratší pracovný úväzok, má také isté práva ako zamestnec na plný pracovný úväzok. Jej PP pomer môžete ukončiť buď dohodou (§60 ZP) a v tom prípade nemá nárok na odstupné, alebo výpoveďou podľa § 63 ods. 1 písm. a), b), c), poprípade d)alebo e).

Ak by bol pracovny uvazok kratsi ako 15 hodin/tyzden, tak je to inak:

ZP par. 49:
....
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
Andyke
05.02.10,12:41
Dobrý deň,
zamestnankyňa pracuje na kratší prac. čas, t. j. 3 hodiny denne (15 hod týždenne). Od 1.1.10 jej min. mesačná mzda musí byť 115,3875 Eur (307,70x15/40) a min. hodinová mzda potom musí byť 4,7150 Eur (1,768x40/15)? Alebo min. hod. mzda nemusí toľko vychádzať? Ďakujem za Vaše skoré odpovede.
Ako je odmeňovaná ? Mesačnou mzdou ?
Pokiaľ má mesačnú mzdu tak 115,39 € je minim.mzda pri 1.stupni náročnosti práce. Musíš dodržať minim.mzdu s prihliadnutím na stupeň náročnosti práce.
rodina1
05.02.10,15:07
Ak by bol pracovny uvazok kratsi ako 15 hodin/tyzden, tak je to inak:

ZP par. 49:
....
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
Máš pravdu. Akosi mi to uniklo.:mee:
Ale ak počítame 4 hod. denne, pri päťdňovom pracovnom týždni, tak je jej rozsah pracovného času 20 hodín. Pisateľka napísala, žezamestnankyňa je prijatá na polovičný úväzok, 4 hod. denne, z toho vychádzala moja odpoveď.
veronikasad
05.02.10,15:15
Ak by bol pracovny uvazok kratsi ako 15 hodin/tyzden, tak je to inak:

ZP par. 49:
....
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
Odst. 6 a 7 § 49 ZP platí len do 28.2-2010.

Od 1.3.2010 je zo ZP vypustený novelou ZP.
Zuzana B.
08.02.10,05:47
Ako je odmeňovaná ? Mesačnou mzdou ?
Pokiaľ má mesačnú mzdu tak 115,39 € je minim.mzda pri 1.stupni náročnosti práce. Musíš dodržať minim.mzdu s prihliadnutím na stupeň náročnosti práce.
Áno, je odmeňovaná mesačnou mzdou, a jej hrubá mzda bola 115,00 Eur pri prvom stupni náročnosti práce, preto spätne jej prerobím pracovnú zmluvu, a pri výpočte mzdy za január už budem vychádzať z min. mzdy 115,39 alebo vyššej, ako posúdi riaditeľ. Ďakujem pekne za odpoveď!
marcelaStanakova
15.04.10,09:20
Máme zamestnanca ktorý pracuje na HPP na 2,5 hod denne môže mu byť zrážaná zrážková daň?
Andyke
15.04.10,09:32
môžeš.
§ 43
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,
marcelaStanakova
15.04.10,10:03
Ano spĺňa všetky tieto podmienky
Sarlotka
02.03.12,21:37
dobrý deň,

chcela by som sa poradiť, moze niekto uzavriet zmluvu na TPP s casovou hodinovou mzdou napr. 2 eur / hodina s tym ze mu bude vyplácana suma podla skutocne odrobených hodin. CIze maximalne tyzdenne odrobi 40 hodin a ked odrobi napr len 10 hodin za mesiac tak ma mzdu len 20 eur????
Dakujem.
Sarlotka
02.03.12,21:43
resp moja otazka je musi byt urceny cas skrateneho pracovneho pomeru
Tweety
03.03.12,07:29
resp moja otazka je musi byt urceny cas skrateneho pracovneho pomeru
ÁNo, v PZ musí byť určený.
Sarlotka
03.03.12,09:34
aha takze to nie je mozne tam stanovit nejaky maximalny tyzdenny a raz odrobi tolko raz tolko... takyto sposob sa neda nejako riesit?
dakujem
Tweety
04.03.12,06:32
aha takze to nie je mozne tam stanovit nejaky maximalny tyzdenny a raz odrobi tolko raz tolko... takyto sposob sa neda nejako riesit?
dakujem
Nie, musí byť pevne stanovený, všetko nad je práca nadčas.