trisestri
17.03.08,13:16
Mam akciovy pc od t-comu,ešte ani neuplynuli ani dva roky a už tretikrat musel ist do servisu a pracovnik kurierskej služby ma informoval,že tieto akciove pc dost často prevažaju do servisu,sice niektory povedia že som objavil ameriku,ale pre maloinformovanych mam radu z vlastnych skusenosti-je vyhodnejšie dat par korun navyše a kupit počitačovu zostavu ktoru vam poskladaju podla Vašich predstav a požiadaviek na mieru v špecializovanych predajnach,najvhodnejšia je predajna zo zabezpečenym vlastnym servisom v mieste bydliska,alebo čo najbližšie k miestu bydliska
duves
17.03.08,12:38
Jednoznacne je lepsie vlastna skladacka. Svojho casu s XP-eckom bola RAM-ka iba 256 MB. Je to na nakopnutie. Ked som to znamym vravel, tak mi nik neveril. Teraz este musia cakat s rozsirenim cohokolvek az prejde 24 m zaruka.
Braňo
17.03.08,13:00
Súhlasím. A na vistu minimálne 1 GB.
diry
17.03.08,19:20
V živote žiadne akcie. Keď komp, tak iba v špecializovanej počítačovej firme ktorá funguje niekoľko rokov, s kvalitnou webovou stránkov. Pred vlastnou kúpou si preštudujem na nete testy s výsledkami zostáv a rozhodnem sa pre odskúšanú zostavu podľa finančných možností
jason
20.03.08,05:44
Urcite zalezi od vyuzitia PC. Skladacka tiez nieje pto prave orechove. Dobra skladacka casto prevysi cenou znackovy kvalitny piocitac. A pokial sa jedna o pocitac do kancelarie, tak preco nie napriklad repasovany pocitac. Legalny win v cene, vykon plne postacujuci na pisanie vo worde (vacsina z vas ho nedokaze v praci zatazit). Skvela uspora! Pre zamestnancov ine ani neodporucam, aj tak si to nevazia. Zaruka tam byva vacsinou 24 mesiacov a riesenie reklamacii... no urcite to neriesi kurier z T-Comu a nieste bez PC 30 dni...
duves
20.03.08,14:05
Dobra skladacka casto prevysi cenou znackovy kvalitny piocitac.
Tak dajako.
sthruska
20.03.08,14:27
A značkový počítač často ťažko povyšovať - upgrade. Majú svoje komponenty, ktoré nemajú náhradu.
jason
20.03.08,18:28
Bola taká doba, dnes už je to úpnlne inak.
diry
20.03.08,19:33
Komp-skladačka s rovnakými komponentami ako značkový je podľa mňa min. o 15% lacnejší (Značka sa platí!). Naviac skladačka presne vystihuje, čo potrebuješ - skús si vyskladať napr. na stránke: http://www.datacom-ke.sk/default.asp?show=config&CFMScaId=452
jason
21.03.08,06:30
skus si nieco najprv nastudovat.
Tvoja teoria znie pekne, no moja prax mi hovori nieco ine. Bavime sa o realnom vykone, nie o najlacnejsich komponentoch a papierovych cislach skladaciek. A tato reklama co si spravil skladackovej firme... podla mna neziaduce.
Na spravnu pracu treba pouzit spravny nastroj. Nepojdes kopat zakop vidlickou a pod.
diry
21.03.08,07:22
Keď idem skladať komp, tak si preštudujem spätne počítačévé časopisy a vyberiem posledné recenzie, na stránke http://www.svethardware.cz/art_doc-34772868D05F9A9BC12573FB0046929C.html si pozriem prehľad noviniek a doporučenú zostavu na stránke http://www.datacom-ke.sk/default.asp...g&CFMScaId=452 (nie je to žiadna reklama) si poskladám zostavu a vytlačím, nechám to dotyčnému odsúhlasiť a idem nakúpiť. Nie je to o žiadnych vydličkách a nevidím žiadnu kvalitu v značkových zostavách oproti tomuto postupu - sú zostavené z tých istých komponentoch!!
Stevo5
21.03.08,08:32
Ja tiež dávam za pravdu diry. Ak človek vie čo ide robiť, má prehľad čo je na trhu, aké sú novinky, tak nie je problém si postaviť PC s komponentov a výsledok bude výborný. Súhlasím že komponenty v značkovej zostave sú rovnaké ako si vyberiem ja.
Skôr je problém - pre niekoho - zvoliť správne komponenty aby bola zostava vyvážená.
A tiež nie je zanedbateľné že ak si postavím PC sám, tak:
1.- urobím si ho "na mieru"
2.- je o niečo lacnejší pri zachovaní kvality
3.- mám dobrý pocit že som niečo dokázal
jason
21.03.08,19:06
Opýtajte sa IT profesionálov a veľkých firiem, prečo nepoužívajú skladačky, ale zaplatia si za podľa vás nezmyselnú značku. Týmto uzatváram svoje príspevky k tejto téme. Povedal som čo som potreboval.

Samozrejme máte nárok na vlastný názor, no ja sa vyjadrujem len k tomu, čomu rozumiem.
diry
21.03.08,19:43
z jednoduchého problému - lebo značkové firmy dávajú k PC aj servis, lenže normálny smrtelník nemá zbytočné peniaze. Ja robím tiež vo väčšej firme a máme iba značkové, robil som v štátnej správe a tiež iba značkové. Ale pre seba by som si značkový nekúpil z dôvodu, ktorý som uviedol.Prečítaj si o čom bol pôvodný príspevok. Každý ma svoju pravdu, len ju treba vybrať správne, pre správnu príležitosť.
jason
22.03.08,06:23
Mal si ako tak citam dobre moznosti a nevyuzil si ich. Skoda :-D
trisestri
07.04.08,16:58
nechapem naražku na robenie reklamy skladačkovej firme,ked som ani žiadnu nemenoval,takych čo ponukaju skladačky su desiatky,tiež ale treba spravne vybrat a tie skusenosti s repasovanymi pc od t-comu no hrôza,takych negativnych mnohi maju,takisto od predajcov ktory sa profesionalne nezaoberaju vypočtovou technikov
mek
08.04.08,10:11
Ja by som sa chcela len spýtať,či nevie niekto ako sa postupuje ak sme kúpili počítač.Nemá ani dva roky a niečo sa pokazilo.No firma,kde sme kupovali je už zrušená.A na dverách nemá vôbec nič.Nevie niekto poradiť.Ďakujem.Mek
Chobot
08.04.08,10:30
Ja by som sa chcela len spýtať,či nevie niekto ako sa postupuje ak sme kúpili počítač.Nemá ani dva roky a niečo sa pokazilo.No firma,kde sme kupovali je už zrušená.A na dverách nemá vôbec nič.Nevie niekto poradiť.Ďakujem.Mek

Píšeš v mene firmy alebo ako fyz. osoba?
mek
09.04.08,05:36
Pisem ako fyzicka osoba.Dakujem.
Chobot
09.04.08,05:56
Pisem ako fyzicka osoba.Dakujem.

Tá firma môže ale aj nemusí mať nejakého nástupcu. Kým by si po nástupcovi ako súkromná osoba pátrala, bolo by to dosť zdĺhavé. Predpokladám, že vieš, ako sa firma, kde si PC kúpila volá - tak si ju pozri v Obchodnom registri (http://www.porada.sk/www.orsk.sk), či nie je v konkurze. Musela by si sa spojiť s konkurzným správcom, aby ti povedal, kto preberá jej záväzky.

Možno len zatvorila jednu z predajní. Vyhľadaj si na nete čo najviac info o firme, možno má ešte iné predajne.

Pokiaľ to však bola len nejaká jednoosobová firma, ktorá len skladala PC z nakúpených komponentov, tak to bude ťažké. Takéto firmy vzniknú a zaniknú ako huby na jeseň. Potom bude lepšie zabudnúť na záruku a dať PC do nejakej servisnej firmy, kde ti zistia, čo je chybné a navrhnú výmenu toho komponentu. Nech by bol ktorýkoľvek komponent pokazený, jeho výmena nebude stáť viac ako 1-2 tisíc SKK (pre kancelársky alebo domáci PC). Prídeš síce o pár tisícov, ale ušetríš kopu času hľadaním firmy.
robin78
15.04.08,06:41
pocitac si skladam zasadne sam, t.j. vlastny navrh zostavy a vlastnorucne zlozenie, znackovym pocitacom sa neda vobec doverovat, rovnako by som si nekupil hotovy pocitac, najma na zaklade vselijakych akciovych ponuk, natlacia tam to najlacnejsie co je, aby znizili cenu a potom to aj tak vyzera ...
JTOMA
16.04.08,13:40
So záujmom sledujem Vašu diskusiu a zanietenie pre správnosť svojho názoru už aj preto lebo od roku 1990 dodnes prešlo mojimi rukami celkom slušné množstvo značkových i skladaných (no name) počítačov. Ak rozumiete tomu čo kupujete je veľmi ľahko rozoznateľná obchodnícka finta s nízkou cenou počítača - spravidla obchodník "nechtiac" na niečo zabudol a Vám potom ostane akurát možnosť reklamovať alebo nechať si dopniť chýbajúce veci za cenu doplatku...Podčiarknuté a sčítané nie ste taký bohatý aby ste kupovali lacné veci.
Videl som množstvo dobrých značkových počítačov, kde cena bola odrazom kvality ale i takých, kde o pôvode značky, ktorá bola na nich nalepená sa dalo minimálne pochybovať.
Stretol som sa i s množstvom doma poskladaných počítačov, ktoré výborne fungovali, ale i takými kde som sa divil, že vôbec niekedy mohli bežať...
Všeobecne však platí, ak kúpiš TRABANT, dá sa ním prejsť trať F1, lenže len prejsť, pretekať ťažko....
Tým chcem zdôrazniť len jedno - ak chcete výkon zaplatíte zaňho v kamennom obchode i pri kuchynskej skladačke, kde máte akurát problém, že pri odpálení čohokoľvek nemusíte uspieť s reklamáciou.
Stevo5
16.04.08,14:36
Pre JTOMA:
PC som si skladal sám.
1.- Mám HDD WD2500YS. Aký HDD by mi tam dali ak by som mal požiadavku na zostavu s WD a okolo 250GB? O čo by bol lepší ten zo značkovej zostavy? Myslím že by bol ten istý alebo veľmi podobný
2.- Mám AMD Athlon 64 X2 4600+. Čo by bolo v zostave ak by som chcel AMD ktoré je taktované okolo 2400Mhz? Myslím že presne ten procesor.
3.- Mám zdroj fortron 400w. Odber zo zdroja v mojom PC je v maxime 150W - merané digital W-metrom v zástrčke pri PC (2%), aj ZM MFC2 na prednom paneli. Mal by takú výkonovú rezervu aj zdroj zo značkovej zostavy?
4.- Mám WinXP. Čo mi nainštalujú ak poviem že chcem značkovú zostavu s Win XP? Presne a úplne ten istý systém, len možno nie tak precízne ako ten kto si to robí pre seba a rozumie sa tomu.

Značkové zostavy sú predsa zostavované z presne tých istých komponentov (až na maličkosti ako napr. káble a skrinky s logom a pod.) ako sú komponenty v bežnom predaji.
Problém teda určite nie je v tom že by komponenty v skladanom PC boli menej kvalitné, ale v tom ako si kto vie navrhnúť a poskladať vyváženú zostavu.

Výhody značkovej zostavy sú asi:
1.-Bude na skrinke (ktorá nezodpovedá mojim predstavám) logo nejakej firmy
2.- Nebudem si môcť pozrieť do skrinky a ani minimálne si niečo prispôsobiť
3.- Všetko to bude asi o 50% predražené
4.- Budem mať na PC záruku 2 roky alebo za príplatok 3 roky - ale čo mi v ňom za tie peniaze chcú opravovať a udržovať ak je to PC tak kvalitné? A záruka je predsa aj na komponenty v skladačke.

Ssa - ak si niekto vie zostavu navrhnúť a PC si udržiavať, jednoznačne vyhráva skladačka.
Katabaticky
18.04.08,07:13
:D
dobre som sa zabavil pri tejto diskusii

je vidiet ze sem prispievali po vacsine ludia ktory zlozili 2 domace pocitace na bezne pouzitie a nie nieco solidne...

Zatracujete kazdu znacku a vsade... to je to iste ako ked niekto povie ze BMW je to iste ako ked si dovezem rozobrau Oktavku z francuzka za lacne a sam si ju doma v garazi zlozim...

Znackova pocitace ( teraz sa tu nebavime o znackach ako TESCO , Acer ... a podobne :) kde nejde o znacku ale o cenu dole...) bavme sa o realnych znackovych pocitacoch...
Su to optimalizovane zostavy povacsine...
su modely za ktorych vykon vyrobca ruci :) a preto sa vam tam nedovoli sparat...
A tak isto sa plati aj za servis :)

To co si doma clovek zlozi na kolene nikdy nemusi fungovat :) v IT su skratka veci ktore su len medzi nebom a zemou a ak nemate zbytocnych 10 000 hodin na testovanie tak nemozte povedat o svojej "zlozenej" zostave ze je stabilna :)

Pre bezneho pouzivatela je samozrejme nezmyselne kupovat pocitac od renomovaneho vyrobcu :) ale pre profesionalne vyuzitie niet krajsej veci...a to plati aj pre domace kancelarie...

A aj tak kazda skladacka je na 2 veci pretoze vzdy nieco predrazi :)
ako napr tu svetly priklad ked niekto do hentakej zostavy nacpel 400W fortrona to je na zaplakanie :mee: a vraj usetril ked si to skladal sam :)

Male resume
Znackove pocitace maju svoje miesto vo svete profesionalov a vzdy mat budu :)
Bezni uzivatel si moze dat zostavu spravit ved dnes je uz bezne ze za maly poplatok mu predajca komponentov samotnu zostavu aj zalozi ... a clovek to ma bez roboty zobere len krabicu :)
Netrepte o kravinach do ktorych nevidite nie kazdy vas chce osklbat o peniaze a kazdopadne nikto vam nekaze kupovat tie "zle a hnusne" znackove zostavy ;)

Tot z mojej strany vse

PS: absolutne suhlasim s uzivatelom ktory tu zastaval nazor o vyhodach znackovyh zostav idem mu udelit aj suhlasik :)
robin78
18.04.08,07:24
V teme bola rec o pocitaci pre domace pouzitie, takze pre toto domace pouzitie tie pseudoznackove pocitace nie je podla mojho nazoru ta najlepsia cesta
Katabaticky
18.04.08,07:24
Este mi neda nepokraslit trochu stevov prispevok :)
cervenym je moje...


Pre JTOMA:
PC som si skladal sám.
1.- Mám HDD WD2500YS. Aký HDD by mi tam dali ak by som mal požiadavku na zostavu s WD a okolo 250GB? O čo by bol lepší ten zo značkovej zostavy? Myslím že by bol ten istý alebo veľmi podobný
2.- Mám AMD Athlon 64 X2 4600+. Čo by bolo v zostave ak by som chcel AMD ktoré je taktované okolo 2400Mhz? Myslím že presne ten procesor.
1. Vsetky komponenty v original zostave su rozhodne rozumnejsie prenasane a skladovane ako to co si das do skladacky...
3.- Mám zdroj fortron 400w. Odber zo zdroja v mojom PC je v maxime 150W - merané digital W-metrom v zástrčke pri PC (2%), aj ZM MFC2 na prednom paneli. Mal by takú výkonovú rezervu aj zdroj zo značkovej zostavy?
Absolutne zbytocny zdroj ktory ti predrazil tvoju "lacnejsiu" skladacku...
navyse kazdy rozumnejsi (vacsi) vyrobca zostav ma urcite rady zostav ktore su otestovane na zataz a vie presne aky zdroj si moze dovolit tam dat takze zdroj ti napasuju na mieru...
4.- Mám WinXP. Čo mi nainštalujú ak poviem že chcem značkovú zostavu s Win XP? Presne a úplne ten istý systém, len možno nie tak precízne ako ten kto si to robí pre seba a rozumie sa tomu.
Nepochopil som ako nainstalujes XP lepsie ako ktokolvek iny... asi mam malo skusenosti skus ma poucit ;) ale take ze mam VIP kartu od Mrkvosoftu a posielaju mi kazdych 10 minut aktualne opravne balicky to neberem :)

Značkové zostavy sú predsa zostavované z presne tých istých komponentov (až na maličkosti ako napr. káble a skrinky s logom a pod.) ako sú komponenty v bežnom predaji.
Mozno tie iste komponenty na papieroch ale never tomu ze je to to iste ako to co sa predava :)
Problém teda určite nie je v tom že by komponenty v skladanom PC boli menej kvalitné, ale v tom ako si kto vie navrhnúť a poskladať vyváženú zostavu.
Mozes sa tomu venovat 30 rokov , mozes navrhovat aj pol roka jednu zostavu a vsetko nastudovat IT duchovia nikdy nespia... ak to neotestujes uz poskladane nikdy nevies ci to bude fungovat...

Výhody značkovej zostavy sú asi:
1.-Bude na skrinke (ktorá nezodpovedá mojim predstavám) logo nejakej firmy
2.- Nebudem si môcť pozrieť do skrinky a ani minimálne si niečo prispôsobiť Pisal som preco je to tak
3.- Všetko to bude asi o 50% predražené Neprehanaj...
4.- Budem mať na PC záruku 2 roky alebo za príplatok 3 roky - ale čo mi v ňom za tie peniaze chcú opravovať a udržovať ak je to PC tak kvalitné? A záruka je predsa aj na komponenty v skladačke. Zaruku mas na komponenty ale nie na ich neodbornu montaz :) som zvedavy ako by si dokazal predajcovi svoju odbornu sposobilost ;)

Ssa - ak si niekto vie zostavu navrhnúť a PC si udržiavať, jednoznačne vyhráva skladačka.
Pre bezneho uzivatela ani nahodou :)
Pre profesionalne pouzitie ani nahodou...
Skladacky su len pre uzky profil ludi ktory nato maju cas a chut sa pustit do toho boja :)
Katabaticky
18.04.08,07:25
Pre domace pouzitie nieje ani skladacka najlepsia cesta :)
robin78
18.04.08,07:34
Pre domace pouzitie nieje ani skladacka najlepsia cesta :)

No je to dobra cesta pre skuseneho, kto sa v tom vyzna, ma siroky prehlad a dobre sa orientuje v tejto oblasti.
Katabaticky
18.04.08,07:37
Hej cize na bezne pouzitie nula bodov :D
robin78
18.04.08,07:42
Hej cize na bezne pouzitie nula bodov :D

myslim, ze si celkom nerozumieme, ale nevadi :rolleyes:
Chobot
18.04.08,08:05
Pre domace pouzitie nieje ani skladacka najlepsia cesta :)


No je to dobra cesta pre skuseneho, kto sa v tom vyzna, ma siroky prehlad a dobre sa orientuje v tejto oblasti.


Hej cize na bezne pouzitie nula bodov :D


myslim, ze si celkom nerozumieme, ale nevadi :rolleyes:

mimotemy
To mi pripadá, ako hádka typu: "Vajce bolo skôr!", "Nie, sliepka bola skôr!"

:D:D:D:D
robin78
18.04.08,08:08
mimotemy
To mi pripadá, ako hádka typu: "Vajce bolo skôr!", "Nie, sliepka bola skôr!"

:D:D:D:D

Ale kdeze, kazdy sa vyjadril a je to vybavene, aspon u mna :D
Katabaticky
19.04.08,00:03
mimotemymimotemymimotemy

ne aby nas Chobot pochvalil za vzornu diskusiu kde sme si bez emoci pekne vyjadrili svoje rozne nazory ... tak by to malo vyzerat v kazdom topicu na kazdom disk fore :D

Chobot tu do nas bude ripat... c
to Chobot :---

PS: ani jedno nebolo skor prvy bol cierny elektoron :D:D:D

mimotemymimotemymimotemy
Stevo5
19.04.08,06:31
To Katabaticky:
So záujmom som si prečítal ako si bod po bode rozobral môj príspevok. Ubezpečujem ťa že tak isto by som si vedel bod po bode obhájiť to čo som napísal.
Považujem ale diskusiu na túto tému za zbytočnú - obchodníci a predajcovia si proste budú obhajovať svoje a užívatelia tiež svoje.
Len dodám - to že mnoho ľudí má rovnaký názor na skladačku ako ja, mi stačí.