richardg
17.03.08,13:19
Ahojte, mám taký problém, že potrebujem si spraviť dennú uzávierku a nemám dobrú kasu.Môžem vypísať daňový doklad doklad o nákupe a cene?alebo aký dokument mám vypísať a čo tam mám napísať?
Ďakujem
Dana K.
17.03.08,12:23
Ahojte, mám taký problém, že potrebujem si spraviť dennú uzávierku a nemám dobrú kasu.Môžem vypísať daňový doklad doklad o nákupe a cene?alebo aký dokument mám vypísať a čo tam mám napísať?
Ďakujem


To ti akože pokladňa nerobí uzávierky? Ak je certifikovaná, tak túto funkciu mať musí, ak certifikovaná nie je ,tak by si ju asi nemal používať.
Neviem, aký dokument by mohol nahrádzať dennú uzávierku.
HankaS
17.03.08,12:24
A ty nemôžeš urobiť uzávierku, lebo sa ti práve kasa pokazila, alebo ju už máš pokazenú dlhšie. Ak iba teraz tak uzávierku ti spraví technik pri oprave, aj tak ťa GT nepustia, oni ti všetko pekne ukážu.
A Ak ju máš už pokazenú a chceš vydávať doklady kupujúcim, potom musíš vystavovať doklady paragony -z papierníctva, a tie si potom dohodíš do pokadnice kěď bude dobra a zákazníkom, pokiaľ si to budú chcieť dať do účtovníctva vystavíš nové-daňové. Na to aby si mohol vystavovať len dokady -nie z registr.pokadnice musíš preukázať , že ju máš pokazenú.
mysimis
17.03.08,12:24
Ak máš pokazenú pokladňu, musíš si opatriť paragóny a predávať na tieto, paragón musí obsahovať všetky náležitosti ako má doklad z ERP. Na základe týchto vydaných paragónov si urobíš dennú uzávierku. Pokladňu je potrebné odniesť do opravy včetne knihy pokladnice, v ktorej je potrebné vyznačiť, že je pokladňa v oprave.
richardg
17.03.08,12:48
ahoj,registračka sa mi pokazila v sobotu, takže už na sobotu nemám dennú uzávierku.dnes sme ju brali do opravy.Príjem som nemala v sobotu, ale musím mať zato spravenú dennú uzávierku, tak som myslela na ten daňový doklad:confused::rolleyes:Čo myslíš?
mysimis
17.03.08,12:52
Keď si nemala v sobotu predaj tak to nerieš. Teraz už v knihe máš poznačenú opravu, takže postupuj tak ako som uviedla v príspevku č. 4.