expol
17.03.08,13:50
Dobrý deň,

chcel by som sa opýťať skúsenejších na radu. Pred 3 mesiacmi som si otvoril internetový obchod a samozrejme založil živnosť. Obchodu sa začalo celkom pomaly dariť a chcel by som ho troška rožšíriť a uvažujem otvoriť popri tom aj kamenný obchod. Predsa len veľa ľudi ešte nedôveruje internetovým obchodom a istou mierou ich "nejaké" sídlo aspoň v malej miere uistí. Prenajímateľ priestoroch trvá na tom aby som bol platcom DPH, čo niesom.
Moja otázka je, ako to je s dobrovoľným platcom DPH a či je rozhodnutie iba na daňovom úrade schválenie alebo neschválenie. Aké máte skusenosti Vy???
Ďakujem za každú odpoveď.
pepolko
17.03.08,19:16
Čudujem sa, že ťa prenajímateľ núti do DPH.
Rozhodnutie je na DÚ, spravidla vyhovie, musíš potom v žiadosti uviesť predpokladaný obrat.
nám vyhoveli.
Dáša_
18.03.08,05:26
Čudujem sa, že ťa prenajímateľ núti do DPH.
Rozhodnutie je na DÚ, spravidla vyhovie, musíš potom v žiadosti uviesť predpokladaný obrat.
nám vyhoveli.

ja sa nečudujem, podľa mna to suvisi s počítaním koeficienta pri DPH.

Ak by si nebol platca, musí ti najom faktúrovať bez dph a následne počítať koeficient.
m.hladka
18.03.08,07:01
Veľa obchodných partnerov dáva podmienky a núti ich k tomu, aby sa stali platcami DPH, pretože pozerajú na seba a pre nich je to výhodné. Zatiaľ čo mám skúsenosti (dvaja), tak urobili a sú v nevýhode. Preto pokiaľ nemusíš byť platcom DPH, tak sa neregistruj. Budeš mať viac papierovej roboty, atď.
DU ti to určite odobrí, pretože budeš skoro stále ty odvádzať DPH.