scorpions
17.03.08,17:08
Ahojte poraďáci . Vie mi niekto povedať ktorá hmotnosť je správna? Kúpili sme nové osobné auto N1 . V technickom preukaze je uvedená prípustná celková hmotnosť 1880 kg a najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy
3380 kg. Ktorá je tá pravá ? :confused: :confused: :confused:
veka
17.03.08,17:41
Prípustná celková hmotnosť 1880 kg je hmostnosť vozidla aj s nákladom. Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy je hmotnosť automobilu a prívesu/návesu s nákladom. Myslím:)
zoe
27.03.08,09:00
Ahojte, presne tato otazka ma trapi tiez, podla ktorej hmotnosti mam teda zaradit vozidlo a platit dan???
Prosim o info, vopred vsetkym dakujem
hanelie
27.03.08,10:02
podla ktorej hmotnosti mam teda zaradit vozidlo a platit dan???


najväčšia prípustná celková hmotnosť:) v tvojom prípade 1880kg
striebro1
04.01.10,19:12
dobry vecer,
mam pred sebou osvedcenie ide o nakladne vozidlo N1G, druh BB skriňová dodávková. Prevadzkova hmotnost je 1940kg a najvacsia pripustna celkova hmotnost je 2485.
Do danoveho priznania mam ktoru hmotnost uviest pre vypocet dane z motorovych vozidiel???
dakujem za odpovede
polka
04.01.10,19:38
dobry vecer,
mam pred sebou osvedcenie ide o nakladne vozidlo N1G, druh BB skriňová dodávková. Prevadzkova hmotnost je 1940kg a najvacsia pripustna celkova hmotnost je 2485.
Do danoveho priznania mam ktoru hmotnost uviest pre vypocet dane z motorovych vozidiel???
dakujem za odpovede
Volakde som citala v dakom usmerneni, ze do DP sa uvadza ta hmotnost, co je v osvedceni uvedena na riaku 32. Mam to dakde v praci poznacene. Teraz som bohuzial doma.
striebro1
04.01.10,19:46
Volakde som citala v dakom usmerneni, ze do DP sa uvadza ta hmotnost, co je v osvedceni uvedena na riaku 35. Mam to dakde v praci poznacene. Teraz som bohuzial doma.

na riadku 35 mam najvacisa pripustna hmotnost pripojneho vozidla
brzdeneho 2000kg a nebrzdeného 750kg.

ale prípojné vozidlo je asi nieco ine...ale to je na riadku 35 osvedcenia o evidencii....

ale dakujem za odpoved, skusim popozerat nejake usmernenia tiez...
polka
04.01.10,19:49
na riadku 35 mam najvacisa pripustna hmotnost pripojneho vozidla
brzdeneho 2000kg a nebrzdeného 750kg.

ale prípojné vozidlo je asi nieco ine...ale to je na riadku 35 osvedcenia o evidencii....

ale dakujem za odpoved, skusim popozerat nejake usmernenia tiez...
Mozem ti to zajtra pozret v praci a potom ti dam vediet.
striebro1
04.01.10,19:59
to by bolo super. dakujem...pekny vecer
polka
04.01.10,20:47
Volakde som citala v dakom usmerneni, ze do DP sa uvadza ta hmotnost, co je v osvedceni uvedena na riaku 35. Mam to dakde v praci poznacene. Teraz som bohuzial doma.
Tak som sa dopatrala aj teraz na stranke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) su otazky a odpovede ohľadne vypĺňania DPk dani z MV, a preto opravujem predchadzajucu informaciu:
22. Otázka:
V doklade nákladného motorového vozidla je uvedená prevádzková hmotnosť a najväčšia
prípustná celková hmotnosť. Ktorá hmotnosť je rozhodujúca pri vyplňovaní daňového
priznania?
Odpoveď:
Od účinnosti zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na
pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (1.3.2005) bol technický preukaz
nahradený osvedčením o evidencii. Na rozdiel od technických preukazov, osvedčenia o
evidencii neobsahujú údaje v členení zhodnom s technickým preukazom vozidla, ktoré sú
potrebné pre stanovenie celkovej hmotnosti vozidla. Pojmy „prevádzková hmotnosť“ riadok
31, „najväčšia prípustná celková hmotnosť“ riadok 32 a „najväčšia prípustná hmotnosť
pripadajúca na nápravu“ riadok 33 sa uvádzajú v osvedčení o evidencii. Pre účely určenia
sadzby dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách sa vychádza z údaja uvedeného
na riadku 32 (najväčšia prípustná celková hmotnosť) osvedčenia o evidencii.
striebro1
04.01.10,21:05
Tak som sa dopatrala aj teraz na stranke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) su otazky a odpovede ohľadne vypĺňania DPk dani z MV, a preto opravujem predchadzajucu informaciu:
22. Otázka:
V doklade nákladného motorového vozidla je uvedená prevádzková hmotnosť a najväčšia
prípustná celková hmotnosť. Ktorá hmotnosť je rozhodujúca pri vyplňovaní daňového
priznania?
Odpoveď:
Od účinnosti zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na
pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (1.3.2005) bol technický preukaz
nahradený osvedčením o evidencii. Na rozdiel od technických preukazov, osvedčenia o
evidencii neobsahujú údaje v členení zhodnom s technickým preukazom vozidla, ktoré sú
potrebné pre stanovenie celkovej hmotnosti vozidla. Pojmy „prevádzková hmotnosť“ riadok
31, „najväčšia prípustná celková hmotnosť“ riadok 32 a „najväčšia prípustná hmotnosť
pripadajúca na nápravu“ riadok 33 sa uvádzajú v osvedčení o evidencii. Pre účely určenia
sadzby dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách sa vychádza z údaja uvedeného
na riadku 32 (najväčšia prípustná celková hmotnosť) osvedčenia o evidencii.

dakujem velmi pekne...)))))