damati
17.03.08,17:30
Ak je firma registrovaná na daňovom úrade, t. j. má pridelené DIČ, musí mať daňové registračné číslo uvedené aj na pečiatke, alebo nemusí a stačí na pečiatke IČO. Vďaka.;)
Jana Acsová
17.03.08,16:34
Používať pečiatku nevyplýva zo žiadneho právneho predpisu. Jej použitie je však v obchodnej praxi zaužívané. Na pečiatke subjekt spravidla uvádza tie náležitosti, ktoré je možné predpokladať, že preň budú užitočné a bude môcť napríklad pečiatkou nahradiť uvádzanie:
- obchodného mena a sídla (napr. potvrdenie prijatia dodávky),
- IČO (napr. pre účely obchodného dokumentu podľa Obchodného zákonníka),
- IČ DPH (napr. pre doplnenie povinných náležitostí faktúr platiteľa dane z pridanej hodnoty).

Bližšie o číslach aj tu:
http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-ic-dph-kto-kde-a-preco.html
damati
17.03.08,16:43
Ďakujem za rýchlu informáciu.
kolac
07.11.11,08:29
Musim si dat vyhotovit "fyzicky" peciatku v prislusnej firme, alebo si mozem otlacok peciatky vyhotovit sam v graf. editore ? Resp. daju sa kupit "skladacie" peciatky. Faktury tlacim len do PDF.

nechcel som vytvarat novu temu, dakujem za odpoved.
Atomer.sk
07.11.11,09:11
kolac:
Peciatku si vytvor v grafickom editore a generuj si ju do PDF.
kolac
07.11.11,15:07
kolac:
Peciatku si vytvor v grafickom editore a generuj si ju do PDF.

ano presne takto to mam v plane, len som chcel vediet ci napr. nemusim mat nejaky ofic. doklad o tej peciatke od firmy, ktora mi ju vytvorila.
Economic
07.11.11,16:54
ano presne takto to mam v plane, len som chcel vediet ci napr. nemusim mat nejaky ofic. doklad o tej peciatke od firmy, ktora mi ju vytvorila.

Pečiatka na faktúre ani nemusí byť. Nevyplýva to zo žiadneho zákona.