mirva
17.03.08,18:40
Ahojte, vie mi niekto poradit ako dostat na web www stranku. Mam domenu vsetky pristupove kody. Mam to cez ftp. Ked dam nahrat subor tak sa mi sice nahra ale vobec nezobrazi na webe. Je tam potrebne este nieco zadat, nejake kody alebo nieco? Vobec neviem co s tym. :mee:
veva125
17.03.08,17:50
a ma ten subor nazov index.html?
Richard
17.03.08,17:52
Ak nahráš na ftp súbory html, tak sú potom prístupné pod názvom pod ktorým si ich tam zadal.
Prístupné sú v adresároch v ktorých si ich zadal, ak si nevytvárala žiadne podadresáre (čiže nahrávaš priamo do rootu) tak by mali byť dostupné priamo na doméne ku ktorej máš vytvorené ftp.


Napríklad nahráš súbor s názvom kontakt.html

Tak potom musí byť dostupný pod adresou www.domena.sk/kontakt.html

Ak vytvoríš na ftp nejaký adresár napr. pod názvom "adresar1" a tam nahráš súbor kontakt.html, tak potom bude dostupný na
www.domena.sk/adresar1/kontakt.html

Ak chceš aby sa ti stránka zobrazovala priamo na www.domena.sk bez potreby zadať niečo ako www.domena.sk/hlavnastranka.html, tak musíš nazvať súbor ktorý má byť hlavnou stránkou ako index.html .
Inak povedané, pri zadaní www.domena.sk prehliadač automaticky hľadá súbor ako index.html a ak sa nájde tak tento súbor vyobrazí.
mirva
17.03.08,18:00
no takze to je moc rychle na mna, podme postupne... vytvorila som si stranku v power pointe. Moze to byt?a tu stranku mi vykazuje ze ma koncovku mht. takze to asi nie je dobre
Richard
17.03.08,18:06
V powerpointe?
No to nie zrovna editor na webové stránky, ale je tam možnosť uložiť súbor ako webovú stránku.

Malo by to uložiť pod koncovkou .html alebo .htm, ulož to pod názvom "index" a potom nahraj na ftp.

Malo by to fungovať, hoci neviem aký kód dokáže powerpoint vyro biť pri tej konverzii na webovú stránku...

Rozhodne by som však odporučil naštudovať si nejaké začiatky o tvorbe webstránky a potom sa už len pýtať na jednotlivé kroky.
Z otázky je zrejmé že ti chýbajú triviálne základy, čo ťa môže dosť zdržovať pri práci...
mirva
17.03.08,18:12
ok dakujem zatial ,myslela som si ze to je jednoduchsie, ale nie je
mirva
17.03.08,18:14
a co sa tyka toho power pointu to mi odporucili, ja robim v praci v joomle to ovladam dobre, ale toto nie
uskoboh
18.03.08,05:30
Joomla je CMS (content management system), v ňom do pripraveného a na server uloženého systému a šablón len vkladáš svoje príspevky (články, obrázky, videá a pod.). PowerPoint umožňuje uložiť vytvorenú stránku (teda prezentáciu) cez položku Uložiť ako webovú stránku. Ak ide len o to rýchlo publikovať nejakú informáciu, je to možná cesta. Okrem toho existuje viacero wysiwyg editorov, kde sa dajú robiť stránky bez hlbších znalostí kódu skladaním prvkov na obrazovke. Ak by však malo ísť o dlhodobejšiu prácu s html, tam sa nevyhneš aj hlbšiemu pohľadu do jeho štruktúry a tvorby spolu s doplnkovými prácami v oblasti grafiky.
Pre overenie správnosti práce s ftp skús hodiť na server súbor "index.html" z prílohy a po zadaní url webu by si mala v prehliadači vidieť jednoriadkový text. Ak je tomu tak, s publikovaním vytvorenej stránky si postupovala správne.
Madam Kurie
19.03.08,17:47
www stránka sa dá vytvoriť i vo Worde a pomocou Total Commandera ( Windows Comandera ) sa dá umiestniť na doménu.
LubosP
20.03.08,22:16
prosim vsetkych prispievajucich, ktori sa nevyznaju vo svete tvorby web stranok a HTML aby neradili. Radsej ziadna rada ako zla!!!
K takym patri aj rada vytvarat stranku v POwerpointe ci roznych Wysiwyg editoroch.
Tieto vytvory su potom z hladisku kodu otrasne, uplne popierajuce akekolvek standardy jazyka HTML resp. XHTML.

Jednak je to nefer voci navstevnikom, kedze je potom obrovsky problem so spravnym zobrazenim v roznych prehliadacoch ci pri roznych rozliseniach, jednak je to medvedia sluzba aj pre autora, kedze taka stranka je absolutne neoptimalizovana pre vyhladavace a tak v internete stratena a tym bezcenna a jednak sa tym narusa dalsi pozitivny vyvoj vo svete HTML, kedze Microsoft sa chce zapacit aj takytmo "tvorcom" stranok a programuje svoj Internet Explorer aj pre nevalidne stranky, co samozrejme znemana ze poctivy tvorca musi robit specialne upravy, aby jeho validna stranka fungovala aj v IE.

Ak niekto chce seriozne robit weby, MUSI sa naucit standardy a pracu priamo s kodom. Ak nevie nech si na to najme odbornika. Ja tiez doma napr. nevyrabam nabytok, lebo to neviem a nikdy nikomu nebudem radit aby ho len tak doma vyrabal podla nejakej prirucky z internetu.
Nechapem preco sa takyto nestandardny postup ujal v pripade webu.
mlaco
05.04.08,20:10
prosim vsetkych prispievajucich, ktori sa nevyznaju vo svete tvorby web stranok a HTML aby neradili. Radsej ziadna rada ako zla!!!
K takym patri aj rada vytvarat stranku v POwerpointe ci roznych Wysiwyg editoroch.
Tieto vytvory su potom z hladisku kodu otrasne, uplne popierajuce akekolvek standardy jazyka HTML resp. XHTML.

Ale no... keby sa moja babka odhodlala uverenit si web stranku, tak jej kludne odporucim word alebo powerpoint. Ucel je splneny a o to ide.
LubosP
06.04.08,07:02
Ale no... keby sa moja babka odhodlala uverenit si web stranku, tak jej kludne odporucim word alebo powerpoint. Ucel je splneny a o to ide.

lutujem tvoju babku
mlaco
06.04.08,08:44
Nechapem preco sa takyto nestandardny postup ujal v pripade webu.

"... Ani tvůrci prohlížečů si na HTML nikterak nestěžují. Čím je dána taková popularita? Je to jednoduše tím, že HTML jako seriózní jazyk prostě neexistuje. Jeho rozvoj je chaotický (nebo evoluční – těžko soudit, který výraz je přesnější), každý si do HTML přidává, co chce... "

http://www.lupa.cz/clanky/kam-kraci-html/
chlap
07.04.08,06:36
..... Jednak je to nefer voci navstevnikom, kedze je potom obrovsky problem so spravnym zobrazenim v roznych prehliadacoch ci pri roznych rozliseniach, jednak je to medvedia sluzba aj pre autora, kedze taka stranka je absolutne neoptimalizovana pre vyhladavace a tak v internete stratena a tym bezcenna ............ Ja tiez doma napr. nevyrabam nabytok, lebo to neviem a nikdy nikomu nebudem radit aby ho len tak doma vyrabal podla nejakej prirucky z internetu.

S web stránkami, ich obsahom a ich vlastníkmi je to rovnako ako s bytmi alebo kanceláriami. Ak niekoho pozveš na návštevu alebo mu niečo chceš ponúknuť, je na tebe, ako bude vyzerať dizajn a obsah. Ak sa to tvojmu návštevníkovi bude páčiť, tak sa vráti znovu - ak nie, tak sa nevráti.

Takže z môjho pohľadu návštevníka kancelárie (WEBu) mi je jedno, ako kancelária (WEB) vyzerá - urobím si podľa toho obraz o firme (vlastníkovi WEB stránky). Ja to na vlastníkovi, aby si kanceláriu (WEB) urobil tak, ako on chce.
LubosP
07.04.08,08:41
S web stránkami, ich obsahom a ich vlastníkmi je to rovnako ako s bytmi alebo kanceláriami. Ak niekoho pozveš na návštevu alebo mu niečo chceš ponúknuť, je na tebe, ako bude vyzerať dizajn a obsah. Ak sa to tvojmu návštevníkovi bude páčiť, tak sa vráti znovu - ak nie, tak sa nevráti.

Takže z môjho pohľadu návštevníka kancelárie (WEBu) mi je jedno, ako kancelária (WEB) vyzerá - urobím si podľa toho obraz o firme (vlastníkovi WEB stránky). Ja to na vlastníkovi, aby si kanceláriu (WEB) urobil tak, ako on chce.

suhlas ale je rozdiel medzi dizajnom a kodom, aj ta kancelaria alebo byt je totiz postavena podla pravidiel ktore urcil architekt a ktore sa nemozu menit, nemozes si len tak odignorovat nosnu stenu, vyvrtat okno kde sa ti zapaci, lebo sa ti zruti..
podobne je to aj s webom