Danka Kosibová
21.06.04,11:22
Dobry den,
poradi mi niekto prosim. Mam takyto problem:
SZCO a konatel s.r.o. zmenil 13.4.2004 trvale bydlisko, z okresu do okresu. Chcem sa spytat, kde vsade to treba nahlasit a akym sposobom. Napríklad tymto padom bude patrit do ineho okresu Zivnostenského oddelenia, danoveho úradu...atd. Tak isto aj ako konatel s.r.o. zmeny v OR????
dakujem.
NADEJKA
21.06.04,09:27
Dobrý deň,
zmeny treba urobiť všade, na živnostenskom liste, nahlásiť na daňovom úrade, na poisťovniach, ale i zmenu v obchodnom registri. Na daňový úrad a poisťovne to stačí oznámiť písomne, na živnostenský treba ísť osobne-na ten nový, zmenu v obchodnom registri treba vykonať na tlačive,ktoré si vytlačíte na stránke www.orsr.sk.Veľa zdaru s papierovaním.
Danka Kosibová
21.06.04,09:58
Dakujem za promptnu reakciu. Este mam otazocku, su na to aj nejake zákonné lehoty, lebo ako ste si mozno vsimli, zmena bola 13.4.2004 a to je dost dlha doba. Hm?
NADEJKA
21.06.04,10:01
mali ste to stihnúť do jedného mesiaca,aby ho na úradoch evidovali správne,čo sa týka obchodného registra,tak tam do troch mesiacov.
Pekný deň.
vladan
21.06.04,10:08
ja som tento rok už riešila takéto niečo - čo sa týka konateľa s.r.o. (zmena bydliska) - dávam moje postrehy z tohto mora papierovačiek:

1. oznam to na Živnostenský úrad (teraz je to obvodný úrad - odbor živnostenského podnikania - tel.číslo, adresu pozri www.obcan.sk (http://www.obcan.sk/)) - stačí písomne + ja som priložila fotokópiu občianskeho preukazu + 100 Sk kolok - úradný záznam príde cca do 30 dní,

2. následne som posielala návrh na Obchodný register - tlačivá + doklady k návrhu pozri www.orsr.sk (http://www.orsr.sk/) - tam máš aj príklady zmien v s.r.o. - zmena bude vykonaná do 5 pracovných dní - k návrhu treba aj valnú hromadu o zmene bydliska konateľa + ja som prikladala čestné prehlásenie konateľa o tom, že zmenil bydlisko + 1500 Sk kolok

3. keďže konateľ zmenil bydlisko treba urobiť aj novú (resp. úplne znenie) spoločenskú zmluvu, ktorú som posielala do zbierky listín + 1000 Sk kolok,

4. po obdržaní nového Výpisu z OR som to rozposlala: daňový úrad, Sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa (tam kde ste prihlásený ako zamestnávateľ),

5. zároveň som konateľa poslala do bánk, lebo ak mení adresu, tak sa musí ešte raz podpísať (vzorový podpis) - tam išiel osobne,

6. prezrela som všetky dôležité zmluvy-obchodných partnerov, ktorých by mohla zmena bydliska konateľa zaujímať (tak napr. Orange, Eurotel, Slovak Telecom, poisťovne - autá, majetok, všetky leasingové spoločnosti, ak máte nejakú nehnuteľnosť v majetku - tak Katastrálny úrad + mesto, v ktorom sa nehnuteľnosť nachádza (pre daň z nehnuteľností), plynárne, elektrárne, vodárne) - volila som tie firmy, s ktorými máme dlhodobé zmluvné vzťahy,

Po všetkých týchto úkonoch som si vydýchla a dúfam, že to najbližší čas nebudem musieť opakovať. Tak veľa trpezlivosti ti prajem a dovolím ti zaželať aj pekné dni.

Pre zákonné lehoty pozri živnostenský zákon a zákon o Obchodnom registri.
Danka Kosibová
21.06.04,10:20
Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved. Vidím, že sa mam na co tesit. Teda sa mam vyzbrojit trpezlivostou a sledujem ze to aj "cosi" stoji a to si clovek iba zmenil trvaly pobyt....ja som mu hovorila nech to nerobi :)Pekny den a este raz dakujem vsetkym...
Helmut
27.12.05,15:48
Co sa priklada k navrhu na zapis zmeny adresy bydliska konatela do OR ?
ajobs
27.12.05,15:51
Co sa priklada k navrhu na zapis zmeny adresy bydliska konatela do OR ?

Pozri www.orsk.sk (http://www.orsk.sk), tam sú všetky veci napísané vrátane vzorov.
maria7
02.05.07,11:53
Ahojte robím zmenu trvalého bydlisko konateľa v s.r.o. Mám čestné vyhlásenie o zmene trvalého bydliska + zápisnicu z VZ kde sa ukladá konateľovi zabezpečiť zápis zmien do obch. registra.
Vypísala som tlačivá o zmene zapísaných údajov z internetu -
návrh +1.500,-Sk kolok k návrhu (k tomu som pripojila zápisnicu a čestné vyhlásenie) a upravenú spoločenskú zmluvu.
Je treba k tej novej spoločenskej zmluve ešte pripojiť kolok? Ak áno v akej sume? Lebo z toho čo som prečítala mi vyšlo že sa platí len za ten návrh.
Ďakujem za odpoveď.
Prajem všetkým krásny deň!
maria7
02.05.07,12:34
PROSÍM!!!!!
maria7
02.05.07,13:14
Ešte raz prosíííím.
maria7
04.05.07,07:41
Ešte raz proskám a vďaka.
ajobs
05.05.07,11:56
Ahojte robím zmenu trvalého bydlisko konateľa v s.r.o. Mám čestné vyhlásenie o zmene trvalého bydliska + zápisnicu z VZ kde sa ukladá konateľovi zabezpečiť zápis zmien do obch. registra.
Vypísala som tlačivá o zmene zapísaných údajov z internetu -
návrh +1.500,-Sk kolok k návrhu (k tomu som pripojila zápisnicu a čestné vyhlásenie) a upravenú spoločenskú zmluvu.
Je treba k tej novej spoločenskej zmluve ešte pripojiť kolok? Ak áno v akej sume? Lebo z toho čo som prečítala mi vyšlo že sa platí len za ten návrh.
Ďakujem za odpoveď.
Prajem všetkým krásny deň!


Úplné znenie spoločenskej zmluvy prikladáš s overeným podpisom konateľa 2x (1x ide do Zbierky listín). Prikladáš kolok 2000 Sk (nie 1500 Sk), a to iba raz k návrhu na zápis zmien do OR.