Anairda
23.03.05,15:58
Neviem si rady! Chcem v Omege automaticky zaúčtovať kurzové rozdiely k 31.12.04, a keď zadám kurz NB( 38,796) , vypočíta mi to -40.000.-Sk kurzovú stratu a pritom mám na účte 12 EURO! Pokladňu v EURO vypočíta správne, takisto aj pokladňu i BÚ v českej mene, ale pri tomto účte, kde celý rok boli len udržiavacie polpatky mi to vyhodí takúto sumu.
Stretol sa s tým niekto???
luebchenko
23.03.05,15:08
Máš všetky poplatky a pohyby na účte prepočítané kurzom? Kým som sa ako tak nezabehla v Omege, sa mi stalo, že som zadala dátum kedy systém nemal z netu žiaden kurz, potom to neprepočítalo na koruny a tiež to blblo.
Anairda
23.03.05,15:48
Kurzy mám všade zadané, ručne som ich nahadzovala. Aj kurz NBS aj KB.
Pri bankových poplatkoch som dala zhodný kurz, neviem, či je to dobre, ale v tom nemôže byť taká veľká chyba.
babenko1
23.03.05,15:56
Lubka, to si musí systém sám stiahnuť tie kurzy? Nestačí tam zadať ručne tie, ktoré potrebujem?
Anairda
23.03.05,16:01
Ak ti to má softvér sťahovať sám, musíš mať kúpené rozšírenie programu o kurzový lístok. Ten, kto to nemá si to nahadzuje sám.
babenko1
23.03.05,16:03
Hmm... myslím, že jeden krát je to tam v cene...
slnko
23.03.05,16:13
Neviem si rady! Chcem v Omege automaticky zaúčtovať kurzové rozdiely k 31.12.04, a keď zadám kurz NB( 38,796) , vypočíta mi to -40.000.-Sk kurzovú stratu a pritom mám na účte 12 EURO! Pokladňu v EURO vypočíta správne, takisto aj pokladňu i BÚ v českej mene, ale pri tomto účte, kde celý rok boli len udržiavacie polpatky mi to vyhodí takúto sumu.
Stretol sa s tým niekto???stretla som sa s takto vypočítaným kurzovým rozdielom vtedy, ak boli zle zadané počiatočné stavy, to znamená PS k 1.1. musí byť zadaný cez zID 221/701 aj v mene EUR. Skús si toto skontrolovať. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
luebchenko
23.03.05,16:16
Lubka, to si musí systém sám stiahnuť tie kurzy? Nestačí tam zadať ručne tie, ktoré potrebujem? a čo som otca i mater zabila aby som robila to čo mašinka zvládne za pár sekúnd spoľahlivejšie ako ja ?! :D
babenko1
23.03.05,16:17
No raz za čas jeden kurz nahodiť, xixixi.. to fakt nie je problém :-)))
luebchenko
23.03.05,16:19
No raz za čas jeden kurz nahodiť, xixixi.. to fakt nie je problém :-))):D ale otázka znela že NAČO!!! Ja mám asi české korene, ale čím viac roboty takej na ktorú "mám lidi" tým viac sa mi páči :D já enem kontrolujem :D
slnko
23.03.05,16:26
Kurzy mám všade zadané, ručne som ich nahadzovala. Aj kurz NBS aj KB.
Pri bankových poplatkoch som dala zhodný kurz, neviem, či je to dobre, ale v tom nemôže byť taká veľká chyba.stačí zadávať iba jeden kurz, ja zadávam v tomto prípade kurz NBS a kurz banka nevyplňam.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Anairda
23.03.05,16:36
Mám zadaný počiatočný stav v EUR správne, ,obraty počíta správne, až na ten kurzový rozdiel, som z toho magor.
Ako sa počítajú kurzové rozdiely na konci roka ručne?
slnko
23.03.05,17:08
Mám zadaný počiatočný stav v EUR správne, ,obraty počíta správne, až na ten kurzový rozdiel, som z toho magor.
Ako sa počítajú kurzové rozdiely na konci roka ručne?Ten doklad, na ktorom vypočítal ten kurzový rozdiel sa dá dať "Oprav" a môžeš opraviť tých 40 000,- na správnu sumu.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif