zubka
17.03.08,21:20
Mate niekto z Vas skusenosti so stenovym kurenim? Kamarat kurenar nam to velmi odporuca miesto radiatorov do novostavby - lepsie sa zladuju s kondenzacnym kotlom, esteticky nie su vidiet, je vraj aj vzduch zdravsi atd. Dokonca cena vychadza podobne ako u radiatorov. Ma to vobec nejake nevyhody? Dajte znat!!! Zuzka
Peter Briatka
18.03.08,07:41
Jediná nevýhoda, ktorá mi takto narýchlo napadla je: V prípade poruchy - obtiažnejšia výmena resp. oprava... Inak doporučujem veľkoplošné vykurovania.
badoga
18.03.08,09:00
Aj pri vodnom aj pri elektrickom stenovom vykurovaní si treba dobre zdokumentovať polohu trubiek či káblov, aby ste si systém nenarušili keď by v budúcnosti došlo k nejakému nevyhnutnému vŕtaniu do steny.
Treba dopredu vedieť, že konkrétna stena nikdy nebude krytá nábytkom alebo obrazmi, ktoré by bránili prestupu tepla.
Odporúčam pokiaľ je to možné použiť toto kúrenie na šikmých stenách v podkroví. Tam by ste obraz asi nevešali.:D
Ináč je tiež odporúčam.
zubka
18.03.08,14:43
Dakujem pekne
Vyrobca nam prislubil specialnu termolampicku aby sme vedeli, kde mozeme zatlct klincek a kde nie. Takze aj tento problem by bol vyrieseny :) Ideme do toho :)
Zuzana
Composite
18.03.08,17:39
Nejaké odkazy ako vypadá montáž a ako to vypadá s tou termolampičkou?
Do toho podkrovia na šikmé steny, sa mi páči ;)
boby_builder
14.09.09,22:34
pusuvam
dalsie skusenosti?
AndrejG
14.09.09,22:49
Co sa tyka pripadnej poruchy, toho by som sa nebal. To je predsa problem aj pri podlahovke a pokial je dobre urobena, tak to ziadny problem nieje. Pri rovnakej cene by som skor pozeral na komfort, ja osobne mam radsej teplo od zeme, ale kazdy sme iny. :)
220870
15.09.09,05:05
A čo cena omietky?
Vincent_Vega
03.02.10,10:56
Stenové kúrenie mám namontované, a riešim dilemu aký typ omietky. Dodávateľ kúrenia uvádza ako vhodné skoro všetky typy omietok, sádrovú, vápenno-cementovú .... Pôvodne som uvažoval nad sádrovou hladkou, ale odrádza ma náročnosť samotnej montáže "hladkej" sádrovej omietky, lebo na nej vidieť aj milimetrové nerovnosti. Chcem si to realizovať svojpomocne. Teraz uvažujem vápno + homok pol na pol a trochu cementu, klasika, len sa bojím prípadného popraskania .... Má s tým niekto skúsenosti ? Ešte uvádzam že hrúbka omietky bude cca 40mm (trúbky 24mm)
220870
03.02.10,11:17
Ani Rehau na svojich stránkach neuvádza akú omietku doporučujú.Skúste si nájsť na webe stránky firmy od ktorej je vykurovací systém.Seriózne fa majú na webe tel.čísla na obchodných zástupcov.Tí vám budú vedieť poradiť,odporučiť .
Vincent_Vega
03.02.10,13:16
Veď oni odporúčajú široké spektrum typov omietok, obchodný zástupca mi žiadnu vyslovene nedoporučil, akurát ma upozornil na nutnosť dilatovať jednotlivé plochy stien.
Rád by som počul do niekoho kto má stenové kúrenie, a typ omietky ktorý použil, výhody/nevýhody - spokojnosť prípadne čomu sa vyvarovať.
Zitulda
03.02.10,13:29
Dakujem pekne
Vyrobca nam prislubil specialnu termolampicku aby sme vedeli, kde mozeme zatlct klincek a kde nie. Takze aj tento problem by bol vyrieseny :) Ideme do toho :)
Zuzana
Zuzka nebolo by od veci, keby si dala tu do tejto témy aj link na výrobcu poprípade aj na firmu, ktorá to prevádza, aby sme si mohli
o tom čo-to aj prečítať, poprípade sa od neho emailom dotázať.
Alebo prosím, ak niekto iný má...pricapte ho. Ďakujem
mrsinko
04.02.10,08:34
skuste este pozriet doporucenia Univenty http://www.univenta.sk/produkty/stenove-vykurovanie/
Vincent_Vega
09.02.10,12:01
no od Univenty to mám, aj som dostal informácie o vhodnom type omietok na stenové kúrenie, ale rád by som získal informácie od niekoho kto má stenové namontované a použil nejaký typ omietky .....
thermical
17.02.10,14:01
na stenové kúrenie je najvhodnejšia cementová omietka. Ak niekto má záujem, môžem poslať inštruktážne video o realizácii omietky na stenové kúrenie, je to od firmy Gabotherm, ale dá sa to aplikovať na všetky systémy (okrem suchých pravdaže)
Vincent_Vega
17.02.10,19:41
Tak Ťa poprosím, pošleš mi ho ? Máš ho predpokladám v el.forme ... dá sa poslať mailom ?
thermical
18.02.10,18:43
Mailom by to bol problém, je to veľmi veľký súbor. Zajtra v práci ho nahrám na uschovna.cz ak nezabudnem a dám sem link aby si to mohol stiahnut ten kto to potrebuje.
lapejko
18.02.10,20:42
Aj pri vodnom aj pri elektrickom stenovom vykurovaní si treba dobre zdokumentovať polohu trubiek či káblov, aby ste si systém nenarušili keď by v budúcnosti došlo k nejakému nevyhnutnému vŕtaniu do steny.
Treba dopredu vedieť, že konkrétna stena nikdy nebude krytá nábytkom alebo obrazmi, ktoré by bránili prestupu tepla.
Odporúčam pokiaľ je to možné použiť toto kúrenie na šikmých stenách v podkroví. Tam by ste obraz asi nevešali.:D
Ináč je tiež odporúčam.
Na šikminy v podkroví ide obyčajne jedna alebo dve tabule SDK, ak tam dáte 15 mm hrubý rozvod kúrenia na podkladnú tabuľu sadrokartónu, musíte na to dať 2,5 cm armovanej omietky a to je už na trochu nadštandartnú podkonštrukciu,príp. použijete sadrovláknité dosky s vloženým rozvodom takisto hr. min. 18 mm...
lapejko
18.02.10,20:48
Č o sa týka výrobcu kúrenia doporučujem Rehau, ktorý ako jediný má násuvné objímky takže fiting má rovnaký prietok ako rúra, nie je škrtený, znižuje sa tým odpor a hluk. Omietky sú vhodné strojové vápennosadrové od Rigips-u alebo Baumitu.
thermical
19.02.10,10:03
Kto to chcete, tak na vyzdvihnutie inštruktážneho videa o omietkach pre stenové kúrenie potrebujem mail pre zaslanie linku.
Vincent_Vega
22.02.10,20:57
pošli prosim na zvolen"zavináč"interierdvere.sk