ajfila
17.03.08,23:14
Mám otázočku:
Po prečítaní mnohých príspevkov som sa dostala k informácii, že Zákon o dani z príjmov /výdavky/, ani Zákon o cestovných náhradách vlastne nevyžadujú do účtovníctva a teda ako podklad k odpočtu z dane bločky za natankované PHM. V praxi to teda vyzerá tak, že pokiaľ mám denník jázd a z TP spotrebu auta viem približne kedy som tankovala a ak mám doklad, že napr. Slovnaft mal vtedy cca nejakú cenu za PHM, môžem si to uviesť do nákladov - bez dokladov???? :confused:

Vďaka
jaja99
17.03.08,22:43
Tiež som sa na to pýtala na školení - Ing. Minárskeho (daňový poradca) a povedal - zamestnanec ak použije svoje auto - netreba doklad o nákupe PHM (stačí info zo ww. statistics.sk).
AK použije auto podnikateľ s príjmami podľa § 6 a auto používa pravidelne - treba doklad o nákupe pokrývajúci každý odjazdený km.
johankaP
18.03.08,06:50
Teraz ste ma šokovali, pridá sa tiež niekto k názoru jaja99?
HankaS
18.03.08,07:06
Teraz od 1.1.2008 to až platí, že živnosník /nie zamestnanec/ musí už prikladať aj bločiky o nákupe PHM do svojho účtovníctva, musí ich mať.
Marína
18.03.08,07:37
účinnosť do 31.12.2007
ZoDP §19, ods.2, časť písm. e)
…….……..ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,87)

účinnosť od 1.1.2008
ZoDP §19, ods.2, časť písm. e)
…………….ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,87)
ajfila
19.03.08,19:32
účinnosť do 31.12.2007
ZoDP §19, ods.2, časť písm. e)
…….……..ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,87)

účinnosť od 1.1.2008
ZoDP §19, ods.2, časť písm. e)
…………….ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,87)
Znamená to, že potrebujem alebo nepotrebujem tie bločky??? Teraz mi to už vôbec nie je jasné, takže čo znamená "cena platná v čase nákupu"?
vikinka
19.03.08,19:34
Zamestnanec-nemusí,SZČO-musí mať bločky o nákupe PL.
Manual
19.03.08,19:36
Znamená to, že potrebujem alebo nepotrebujem tie bločky??? Teraz mi to už vôbec nie je jasné, takže čo znamená "cena platná v čase nákupu"?
Bločky od 1.1.2008 potrebuješ na to, aby si vedel vypočítať paušálnu náhradu podľa platnej ceny v čase nákupu = kedy si tankoval. Ak budeš tankovať za mesiac 3x, tak budeš 3x v mesiaci prepočítavať paušálnu náhradu. Ja to tak chápem.
ajfila
19.03.08,19:56
Ďakujem všetkým :o))))