Vera
23.03.05,16:15
Ahojte,


tak toto ste asi ešte nemali. Mám živnostníka, ktorý bol osobne na daňovom úrade, tam sa opýtal, že koľko má zaplatiť cestnú daň a na aký účet. A on proste poslal peniaze, ale žiadne vyplnené daňové priznanie k cestnej dani nepodal. Čo s ním mám preboha robiť???
Je možné ho spätne vypísať a podať??
babenko1
23.03.05,16:19
Nie je sám.. poznám pár takých expertov.. Musí ho vypísať :-) budú ho z DÚ buzerovať, aby to podal :-)
ondrejvla
23.03.05,16:22
Súhlasím s Babenko, podať, hlavné, že je uhradené, veď vieš koľko takých daňovníkov rastie na Slovensku?!
Vera
23.03.05,16:33
tak to som rada, že nie je jediný :-)

ale čudujem sa, že to od neho na DU ešte nepýtali. ved to podával niekedy v januári 2004
ondrejvla
23.03.05,17:17
tak to som rada, že nie je jediný :-)

ale čudujem sa, že to od neho na DU ešte nepýtali. ved to podával niekedy v januári 2004
DÚ ťa nepoprosí, že máš dať taký alebo onaký výkaz, priznanie... Oni ťa len spenalizujú a dodania každú omeškanú hodinu!
dara
26.04.05,05:05
No k tomuto by som sa rada vyjadrila. Mám známu, ktorá vedie účtovníctvo pre FO.
Táto mi tvrdila, že stačí zaplatiť a nepoedávať DP k cestnej dani, pretože už si ho raz podal a sadzba sa nemení, tak, že stačí platiť. Je to pravda ? Ja som to tak potom robila.
Katarína STR
26.04.05,05:08
dara :

aj mne to tak povedali na DU. Ale to sa týkalo cestnej dane. Ak si raz podala priznanie
k cestnej dani, tak už si na ďalší rok nemusela znova podávať toto priznanie. Stačilo len tú cestnú daň zaplatiť.

Ale na rok 2005 je to už daň z motorových vozidiel a preto bol povinný každý toto priznanie podať.
anto
26.04.05,05:29
Kedže sa zmenil zákon od 01,1,2005 a máme tu daň z motorových vozidiel, je potrebné za všetky motorové vozidlá, ktoré sa používajú na podnikanie podať nové daňové priznanie. Kedže sa tak nestalo, ale daň je zaplatená, môže sa podať daňové priznanie dodatočne, pričom je možné očakávať pokutu vo výške 2000 Sk za oneskorené podanie daňového priznania. Iných sankcií nie je potrebné sa obávať. Ak daňoví úradníci usúdia, že nebolo potrebné podávať daňové priznanie, je to tá lepšia situácia, ušetríte 2000,00 Sk. Ale doporučujem v každom prípade daňové priznanie doručit na DÚ.
dara
26.04.05,05:32
No ja som to aj tak urobila. Pre istotu som vypísala pre rok 2005 kedže sa jednalo o zmenu zákona tlačivo. Ale predtým čo sa týka cestnej dani som to tak už posledné dva roky nerobila, iba zaplatila daň.
Katarína STR
26.04.05,05:32
súhlas s ANTO
Zita5
26.04.05,05:33
dara :

aj mne to tak povedali na DU. Ale to sa týkalo cestnej dane. Ak si raz podala priznanie
k cestnej dani, tak už si na ďalší rok nemusela znova podávať toto priznanie. Stačilo len tú cestnú daň zaplatiť.

Ale na rok 2005 je to už daň z motorových vozidiel a preto bol povinný každý toto priznanie podať.


Dara súhlasím s Katarínou , tento rok sme museli všetci podávať DP - k dani z motorových vozidiel . To čo si písala platilo minulý rok a predošlé obdobia , ale len pokiaľ nenastala zmena si nepodávala DP k cestnej dani . Tam stačilo len zaplatiť .

Nuž , teraz je to už inak .
petra:-)
26.04.05,05:38
tak to som rada, že nie je jediný :-)

ale čudujem sa, že to od neho na DU ešte nepýtali. ved to podával niekedy v januári 2004

V roku 2004 platil zákon o cestnej dani. Nepíšete, či sa jednalo o nové auto, alebo o auto, ktoré už bolo v majetku v predchádzajúcom roku.
Ak sa jednalo o nové auto bol povinný podať DP k cestnej dani. Ak ale platil daň za auto, ktoré už bolo v predchádzajúcom zdaňovacom období v majetku a bolo zaň podané DP pri zaradení do podnikania, tak nebolo nutné na r. 2004 znovu podávať DP ale stačilo daň uhradiť. :)
dara
26.04.05,05:43
Neviete mi povedať číslo účtu na ktoré je v roku 2005 potrebné platiť daň z motorových vozidiel trenčiansky kraj. Ja som to tuším zaplatila na pôvodné číslo, ktoré platilo pre cestnú daŇ. Stačí ak požiadam o preúčtovanie platby ?
Zita5
26.04.05,05:45
Pokiaľ máš zaplatenú na nejaké číslo ??? , tak zisti si na DÚ či majú platbu prijatú a potom môžeš požiadať o jej preúčtovanie DÚ . Ale rozhodne treba zistiť čo sa s platbou stalo .
Zita5
26.04.05,05:46
Neviete mi povedať číslo účtu na ktoré je v roku 2005 potrebné platiť daň z motorových vozidiel trenčiansky kraj. Ja som to tuším zaplatila na pôvodné číslo, ktoré platilo pre cestnú daŇ. Stačí ak požiadam o preúčtovanie platby ?

Dara asi trepem somariny , veď číslo účtu z CD zostáva v platnosti - to sa nemenilo .. Takže máš to správne určite .
dara
26.04.05,05:50
Zitka ale niekde na porade som sa dočítala z príspevkov, že sa menilo tak ma to zmiatlo.
Pýtam sa preto, lebo mám ešte FO, ktorej idem spätne platiť DZMV a aby som nespravila zle.
Zita5
26.04.05,05:53
Zitka ale niekde na porade som sa dočítala z príspevkov, že sa menilo tak ma to zmiatlo.
Pýtam sa preto, lebo mám ešte FO, ktorej idem spätne platiť DZMV a aby som nespravila zle.
Dara čísla účtov na CD zostávajú v platnosti presne tak , ako sa platilo v roku 2004 , len s rozdielom , že to je daň z motorových vozidiel . Určite je to tak .
Já som Ťa predtým trošku zmiatla , ospravedlňujem sa .
KON-EKON
26.04.05,06:01
na www.drsr.sk sú všetky DÚ aj s číslami, keď si nieste istí pozrite sa tam, v Lučenci sa menili, samozrejme, že boli klienti, čo dali staré číslo, správkyňa dane sa ozvala a dala sa žiadosť o preúčtovanie. Ak nájdete chybu, stačí že to máte na bankovom výpise uvedené kam to išlo, doložte to k žiadosti o preúčtovanie platby.
To stačí. Zdravím.