jeny9999
18.03.08,08:18
Prosim vedel by mi niekto poradit, ci je hotovostna faktura danovym dokladom?

dakujem:)
vanilka
18.03.08,07:20
ak ma vsetky potrebne nalezitosti tak ano
DanielaSL
18.03.08,07:22
Áno je..podrobne si prečítaj tu :

http://www.porada.sk/t56128-hotovostna-faktura.html
jeny9999
18.03.08,07:23
vazne? aj ja som si myslela, ale kolegovia mi tvrdili, ze nie..
dakujem
veronikasad
09.12.08,17:26
Ahojte poraďáci,

môžem uplatniť odpočet DPH z hotovostnej faktúry vystavenej a uhradenej cez ERP, ktorej celková čiastka vrátane DPH presahuje 50 tis. SK ? Alebo mám žiadať dodávateľa o vystavenie "riadnej" faktúry a doklad z ERP považovať len za úhradu tejto faktúry ?

Hotovostná faktúra splňa všetky náležitosti daňového dokladu.
Ďakujem za radu.
ekopo
09.12.08,17:56
Ak vystavený doklad splna náležitosti podľa § 71 zákona o DPH nie je žiadny problém. Zámerne som nepoužil slová "danový doklad" pretože tento termín nie je spomínaný v zákonoch.
Ešte čo je to hotovostná faktúra vystavená cez ERP?
Ak je to len bloček, tak nesplna náležitosti.
veronikasad
09.12.08,18:17
Ak vystavený doklad splna náležitosti podľa § 71 zákona o DPH nie je žiadny problém. Zámerne som nepoužil slová "danový doklad" pretože tento termín nie je spomínaný v zákonoch.
Ešte čo je to hotovostná faktúra vystavená cez ERP?
Ak je to len bloček, tak nesplna náležitosti.
Je to bloček z ERP, ktorý má názov hotovostná faktúra /je to za cigarety, dealer si nevšimol celkovú cenu a predavačka to uhradila/. Sú tam identifikačnú údaje dodávateľa aj odberateľa. Chýba však doklad o úhrade /príjmový doklad/, je tam kod pokladnice.
ekopo
09.12.08,18:34
Tak zostáva len vystaviť doklad, napr. s názvom dodací list, tak aby splňal všetky náležitosti podľa § 71 zákona o DPH. Bloček z ERP je vlastne doklad o úhrade.
evina
09.12.08,18:35
Tak zostáva len vystaviť doklad, napr. s názvom dodací list, tak aby splňal všetky náležitosti podľa § 71 zákona o DPH. Bloček z ERP je vlastne doklad o úhrade.
Nie som si istá, či je to doklad z ERP, ak sú tam údaje aj odberateľa....Niektoré firmy taj vystavujú faktúry, aby sa vyhli príjmovým dokladom.
ekopo
09.12.08,18:43
Nie som si istá, či je to doklad z ERP, ak sú tam údaje aj odberateľa....Niektoré firmy taj vystavujú faktúry, aby sa vyhli príjmovým dokladom.
citujem § 71 zák. o DPH:

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

stále je to podľa mňa doklad z ERP keby tam bolo uvedené aj číslo topánok kupujúceho , alebo nie? Podmienka je suma a nie označenie odberatela.
evina
09.12.08,18:46
citujem § 71 zák. o DPH:

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

stále je to podľa mňa doklad z ERP keby tam bolo uvedené aj číslo topánok kupujúceho , alebo nie? Podmienka je suma a nie označenie odberatela.

Jasné, nemyslela som to tak....Vychádzalo som z toho, že poznám také doklady a nie sú to presne bloky z ERP a dajú sa uznať ako faktúra ....
veronikasad
09.12.08,18:50
citujem § 71 zák. o DPH:

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

stále je to podľa mňa doklad z ERP keby tam bolo uvedené aj číslo topánok kupujúceho , alebo nie? Podmienka je suma a nie označenie odberatela.
súhlasím s tebou, tvrdím to isté. Len dealer na mňa pozerá akosi divne, vraj také doklady vystavuje bežne.
Dodací list mi na vyžiadanie poslal, splňa všetky náležitosti, takže to bude OK.

Ďakujem za rady.
ekopo
09.12.08,18:51
Aj ja poznám tie doklady, sú to doklady z počítačových pokladní.
Počítačové pokladne sú postavené vlastne na úroveň ERP. Ja by som to povedzme uznal aj ako FA, ale ten odstavec v zákone hovorí podľa mňa jasnou rečou o sume 50.000,- a doklade vystaveným cez ERP. Ten doklad mimochodom obsahuje aj registračný kód pokladne. Čiže......je to ERP
evina
09.12.08,18:54
Aj ja poznám tie doklady, sú to doklady z počítačových pokladní.
Počítačové pokladne sú postavené vlastne na úroveň ERP. Ja by som to povedzme uznal aj ako FA, ale ten odstavec v zákone hovorí podľa mňa jasnou rečou o sume 50.000,- a doklade vystaveným cez ERP. Ten doklad mimochodom obsahuje aj registračný kód pokladne. Čiže......je to ERP

No je to taký malý bombónik zas...:) ale nechcem mudrovať lebo taký doklad treba samozrejme vidieť k správnemu rozhodnutiu...
veronikasad
09.12.08,18:56
No je to taký malý bombónik zas...:) ale nechcem mudrovať lebo taký doklad treba samozrejme vidieť k správnemu rozhodnutiu...
Ak máš fax, pošli mi prosím ss číslo, pošlem ti ho ...