mariahruskovaing
18.03.08,10:36
Dobrý deň prajem, mala by som jeden problém a odpoved som tu nenašla.
SZCO mala auto na leasing po 01.01.2004. Leasing bol riadne ukončený v živnosti, s tým,že bola uhradená odkupná hodnota 100,-Sk s DPH. Chcem sa spýtať,či môžem auto vyradiť z obchodného majetku a účtovať paušálne výdavky a priemernú spotrebu PHM.Ja viem,že jedno obdobie to nebolo možné...Kolegyňa tvrdí,že novelou zákona to bolo zrušené. Dakujem za skorú odpoved
mariahruskovaing
18.03.08,09:53
neporadí nikto,dakujem vopred
andrej_rv
18.03.08,10:25
SZCO mala auto na leasing po 01.01.2004. Leasing bol riadne ukončený v živnosti, s tým,že bola uhradená odkupná hodnota 100,-Sk s DPH. Chcem sa spýtať,či môžem auto vyradiť z obchodného majetku a účtovať paušálne výdavky a priemernú spotrebu PHM. Áno. Bližšie napr. tu http://www.porada.sk/t33037-zakladna-nahrada-za-pouzitie-sukromneho-automobilu.html
mariahruskovaing
18.03.08,10:31
dakujem za prípsevok, ja účtovanie súkromného motorového vozidla ovládam,len neviem,či môžem leasované auto vyradiť hned po skončení leasingu a účtovať paušál na PHM.Jeden čas sa nedalo.....
andrej_rv
18.03.08,10:38
dakujem za prípsevok, ja účtovanie súkromného motorového vozidla ovládam,len neviem,či môžem leasované auto vyradiť hned po skončení leasingu a účtovať paušál na PHM.. Áno. V súčasnosti nie je obmedzená možnosť účtovať základnú náhradu u auta, ktoré už bolo niekedy zaradené v obchodnom majetku a nie je stanovená žiadna povinná dĺžka zotrvania auta v obchodnom majetku po ukončení finančného prenájmu.
mariahruskovaing
18.03.08,12:46
dakujem za informáciu pomohla mne aj ostatným...