MGiti
18.03.08,10:39
Milí poraďáci, bola by som veľmi rada keby mi niekto z Vás vedel poradiť, alebo sa podeliť so svojimi skúsenosťami. Jedná sa o to, že jedna moja známa - dôchodkyňa bola vo finančnej tiesni a rýchlo potrebovala peniaze. Zo spoľahlivých inštitúcií ako sú banky, si nevedela tak rýchlo požičať peniaze tak sa obrátila na nebankový subjekt, ktorý zatiaľ nebudem menovať. Sprostredkovateľka čo k nej prišla uzavrela s ňou zmluvu o revolvingovom úvere a peniaze jej hneď došli. Podľa jej slov nebola oboznámená sprostredkovateľom, že čo ten úver vlastne obnáša. Pravidelne si nechávala strhávať splátky a nevedela sa dočkať kedy sa jej tie splátky skončia, lebo ma veľmi malý dôchodok. Na to jej teraz v januári bez akéhokoľvek upozornenia poslali ešte raz peniaze na účet, ešte jeden úver o čo ona vôbec nežiadala a čo ona už teraz nepotrebuje, lebo si svoju situáciu vyriešila pomocou detí. Obratom poslala peniaze späť a požiadala sprostredkovaťeľku o zrušenie tohto úveru. Peniaze z nebankového subjektu na jej účet poslali 29.1., jej nabehli 30.1, medzi tým bola sobota a nedeľa, 5.2 poslala peniaze späť a im to nabehlo 6.2. Táto spoločnosť jej nechce akceptovať zrušenie tohto úveru, lebo nedodržala lehotu vrátenia peňazí do 6 dní. Ale keď to beriem z hladiska mojej známej tak tam tá lehota bola dodržaná. Oni sa ohradzujú tým , že zo zákona im vyplýva nebrať do úvahy medzibankové prevody. Keby sa obrátila na právnika uspela by?