xaver
18.03.08,12:11
Moji rodicia zacali od 1.2.2008 prenajimat nehnutelnost.

Takze im vznika povinnost registrovat sa do 30.3.2008 (nie do konca marca ale do 30 dni od skoncenia mesiaca kedy zacali cinnost vykonavat).
Kedze vsak mama uz registrovana je (lebo prenajima nehnutelnost, ktorej je jedina vlastnicka - dedicstvo) a otec je registrovany ako zivnostnik, tak sa veci maju trochu inak.

Pri informovani sa o sposobe registracie som zistil rozdielne skutocnosti
- DÚ Bratislava II pozaduje okrem registracie aj zmluvu o najme k nahliadnutiu alebo cestne prehlasanie o dolezitych skutocnostiach tejto zmluvy (a to hlavne zaciatok ucinnosti). Ked som sa pytal (telefonicky) z ktoreho paragrafu vyplyva tato poziadavka, tak som dostal odpoved:"Hmm, to je zaujimava otazka."
- DÚ Bratislava VI postacuje len registracia.

Pri informovani sa potom ako som zistil ze ziadna registracia nie je potrebna, lebo rodicia uz su registrovani som dostal zase rozdielne informacie
- DÚ Bratislava II nepozaduje ziadne oznamenie o zmene
- DÚ Bratislava VI pozaduje oznamenie o zmene (predpokladam, ze pojde o oznamovaciu povinnosť podľa § 31 zákona o správe daní)

Som velmi rad, ze danove urady postupuju sposobom, ktory danovnika uisti o spravnom postupe a nevznikuju ziadne nezrovnalosti a to dokonca ani danovymi uradmi zodpovednymi za danovnikov z jedneho okresu. :mee:

Moja otazka:
Viete mi poradit dokedy je potrebne si splnit oznamovaciu povinnost a pripadne prilozit vzor oznamenia danovemu uradu (nemusi presne riesit tuto situaciu).
Zita5
18.03.08,11:22
Priložím Vám link , kde sú stiahnuté dokumenty zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) ,prečítajte si ich a porovnajte s odpoveďou pracovníčok z DÚ .

http://www.porada.sk/546915-post77.html
Zuzka 335
20.03.08,08:11
Milí priatelia, prosím, povezte, či má DÚ pravdu. Vyplnila som presne registráciu svojho syna, ako čerstvého držiteľa ŽL a osobne zaniesla na DÚ so všetkými náležitosťami (kópia ŽL, kÓpia občianskeho preukazu), pracovníčka mi to skontrolovala a povedala, že je to v poriadku. Dnes som dostala výzvu z DÚ, že je nutné doplniť o pečiatku a overiť ŽL (je to úplne nový ŽL). Má pravdu DÚ, veď poznám živnostníkov, ktorí nepoužívajú pečiatku, pre právne úkony je dôležitý podpis, nie pečiatka. Ďakujem za odpoveď v tomto hektickom čase.