Iva1
18.03.08,12:52
Pre slovenskeho zakaznika sme zabezpecili sluzbu - akciu v zahraničí EU. Prišla nám faktúra za služby + ich DPH, ktorú si my nemôžeme uplatniť. Potrebujem fakturovať ďalej na zákazníka. A tu je moja otázka ako?
Mám vychádzať zo sumy s DPH + nabalím našu 19% DPH? Viete mi čo najskôr poradiť? Ďakujem
Iva1
18.03.08,14:58
Prosim, nikto podobne sluzby nefakturuje. Poradte mi, pls.
azla
18.03.08,15:41
Pre slovenskeho zakaznika sme zabezpecili sluzbu - akciu v zahraničí EU. Prišla nám faktúra za služby + ich DPH, ktorú si my nemôžeme uplatniť. Potrebujem fakturovať ďalej na zákazníka. A tu je moja otázka ako?
Mám vychádzať zo sumy s DPH + nabalím našu 19% DPH? Viete mi čo najskôr poradiť? Ďakujem

Ak vy ste obstaravali službu vo svojom mene na účet inej osoby, treba sa oprieť o §9,odst.4 zak. o Dph
(4) Ak zdaniteľná osoba na základe komisionárskej zmluvy obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala.

pri uplatnení tohto § platí, že ak zdaniteľná osoba pri obstaraní služby koná vo svojom mene na účet inej osoby, tak platí, že obstaravateľ je prijímateľom a zároveň aj poskytovateľom obstaranej služby a svoju odmenu za obstaranie služby osobitne nezdaňuje, ale ju zahrnie do ceny obstaranej služby.
Musíte posúdiť akú službu Ste poskytli, kde je miesto zdaniteľného plnenia a podľa toho uplatnite daň na výstupe.