Lukana
18.03.08,12:36
Dobrý deň,
viete mi prosím niekto vysvetliť , kedy môžem vypísať vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane? Ak mám preplatok z ročného zúčtovania, tak mi program vypisuje, že nemôžem poukázať 2 %. Keď je nedoplatok, tak môžem po jej zaplatení? Ako to je?
Ďakujem
katkaj
18.03.08,11:44
Dobrý deň,
viete mi prosím niekto vysvetliť , kedy môžem vypísať vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane? Ak mám preplatok z ročného zúčtovania, tak mi program vypisuje, že nemôžem poukázať 2 %. Keď je nedoplatok, tak môžem po jej zaplatení? Ako to je?
Ďakujem

Prečítaj si paragraf 50 zákona o dani z príjmu. Tam máš všetky informácie ohľadom darovania 2% z dane
Lukana
19.03.08,07:02
Je to tak, že ak mi vyjde na riadku 3 v potvrdení o zaplatení dane 0,- / z dôvodu poberania daň. bonusu-r. 2/, tak hlásenie o pukázaní 2% zaplatenej dane nevystavujem?
Prosím, Katkaj môžeš mi odpovedať ak si prítomná?
katkaj
19.03.08,07:48
Je to tak, že ak mi vyjde na riadku 3 v potvrdení o zaplatení dane 0,- / z dôvodu poberania daň. bonusu-r. 2/, tak hlásenie o pukázaní 2% zaplatenej dane nevystavujem?
Prosím, Katkaj môžeš mi odpovedať ak si prítomná?

Ak je dań nulová tak nemáš z čoho vypočítať 2% a tým pádom je aj zbytočné vystavovať potvrdenie ;)
Lukana
19.03.08,08:31
OK. Len som nechápala, prečo sa z toho odpočíta daň. bonus, keď tá daň bola zaplatená. Ale asi źbytočne premýšlam o blbostiach. Ďakujem ti pekne.
katkaj
19.03.08,08:33
OK. Len som nechápala, prečo sa z toho odpočíta daň. bonus, keď tá daň bola zaplatená. Ale asi źbytočne premýšlam o blbostiach. Ďakujem ti pekne.


Je to tak v zákone. Je to určitá úľava ktorú štát kompenzuje čiže tú sumu daňovník v podstate nezaplatí.
jankasm
19.03.08,09:08
OK. Len som nechápala, prečo sa z toho odpočíta daň. bonus, keď tá daň bola zaplatená. Ale asi źbytočne premýšlam o blbostiach. Ďakujem ti pekne.

No keď sa na to pozrieš pozorne, tak tá daň vlastne zaplatená nebola. ;)
Pretože ak niekomu vyjde zaplatiť napr. mesačne daň cca. 1000,- a má DB na 2 deti, ktorý si uplatňuje mesačne, tak nezaplatí vlastne vôbec žiadnu daň. :cool: