Beatrice
18.03.08,14:38
Ešte raz zadávam svoju prosbu. Prosím pomôžte mi.
Objednali sme si tovar z českej rep. Česká firma na prepravu tohto tovaru požiadala jednu prepravnú firmu v čechách, ktorá im vyfakturovala prepravné. Na to nám česká firma refakturovala toto prepravné aj s DPH. Chcem sa spýtať, či je to takto správne?
Ďakujem Vám.
Beatrice
18.03.08,13:52
nikto mi neporadí...
Beatrice
18.03.08,15:12
prosííím
lethei
18.03.08,18:24
Milá Beatrice, preprava tovaru je oslobodená od dane.
V prípade, že by ste českú DPH zaplatili, nemáte nárok na uplatnenie vrátenia zaplatenej dane v Čechách.
Pozri: http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dan-z-pridane-hodnoty/uplatnovani-dph-pri-poskytovani-sluzeb/1001635/43835/ - 2. Přepravní služby § 10 odst. 2, odst. 4 písm. b), odst. 12 písm. a), b), odst. 13 - tretí a štvrtý odsek s vysvetlením.
Beatrice
18.03.08,19:12
ďakujem pekne
azla
19.03.08,19:07
Ešte raz zadávam svoju prosbu. Prosím pomôžte mi.
Objednali sme si tovar z českej rep. Česká firma na prepravu tohto tovaru požiadala jednu prepravnú firmu v čechách, ktorá im vyfakturovala prepravné. Na to nám česká firma refakturovala toto prepravné aj s DPH. Chcem sa spýtať, či je to takto správne?
Ďakujem Vám.

V inej téme si ešte napísala, že obidva firmy sú platcovia dph.
Ak slovenský odberateľ si objednal prepravu pod slovenkým IČ Dph, tak český dodávateľ neuplatňuje Dph. Slovenská firma urobí samozdanenie a zároveň má nárok na odpočet.