Janette
18.03.08,15:04
Zdravím ešte raz,

-manželka klienta bola v roku 2006 celý rok na materskej, kde si na ňu odpočítal odpočitateľnú položku
- v roku 2007 od 1.8.2007 sa už vrátila do práce, akú časť si môže odpočítať na manželku? ide o alikvotnu časť mesiacov, alebo sa robí rozdiel príjmov?

Ďakujem za ohlasy
Orsz
18.03.08,14:07
Zdravím ešte raz,

-manželka klienta bola v roku 2006 celý rok na materskej, kde si na ňu odpočítal odpočitateľnú položku
- v roku 2007 od 1.8.2007 sa už vrátila do práce, akú časť si môže odpočítať na manželku? ide o alikvotnu časť mesiacov, alebo sa robí rozdiel príjmov?

Ďakujem za ohlasy

Robí sa len rozdiel príjmov. Zamestnávateľ manželky musí vydať potvrdenie o výške príjmu, a ten sa zníži o zaplatené poistné. Potom sa odpočíta od 95616 tento základ dane, a rozdiel sa uplatní ako odpočítateľná položka na manželku.
Janette
18.03.08,15:31
Orsz, ďakujem.
nikulik
18.03.08,15:46
Ja by som sa chcela opytat. Vybavovala som si matersku vyssiu ako som mala mat. Vyslo mi to na 14tis.mesace. to budem dostavat 6 mesiacov. Manzel si moze buduci rok uplatnit celu nezdanitelnu cast na mna ked som na materskej, alebo to zalezi na tom kolko mam matersku? ak je viac ako nezdanit.cast tak nemoze si uplatnit na mna odpocet?
KvetkaK
18.03.08,15:49
Ja by som sa chcela opytat. Vybavovala som si matersku vyssiu ako som mala mat. Vyslo mi to na 14tis.mesace. to budem dostavat 6 mesiacov. Manzel si moze buduci rok uplatnit celu nezdanitelnu cast na mna ked som na materskej, alebo to zalezi na tom kolko mam matersku? ak je viac ako nezdanit.cast tak nemoze si uplatnit na mna odpocet?
Môže si uplatniť iba rozdiel medzi nezdaniteľnou časťou a Tvojou materskou, ak to bude teda jediný Tvoj príjem. Ak bude vyššia, tak potom si nemôže uplatniť nič. ;)
nikulik
18.03.08,15:54
Dakujem pekne.
damati
22.03.08,04:39
Poraďte prosím. Podľa mojích informácií v prípade opatrovateľského príspevku manželky má manžel nárok na odpočet za manželku, ale mzdárky tvrdia, že nemá v tomto prípade na odpočít. položku nárok, lebo opatrovateľký príspevok nie je sociálna dávka. Ďakujem.