popoka34
18.03.08,17:21
Dobrý večer, chcem sa spýtať.....pri výpočte základu si SZČO uplatňuje paušálne výdavky. Musí byť zaplatené poistné ako príloha daňového priznania? Jedná sa mi o to, že dotyčný poistné platil z účtu a každý výpis dávať ako prílohu sa mi zdá dosť neadekvátne....Ďakujem
Zita5
18.03.08,16:25
Dobrý večer, chcem sa spýtať.....pri výpočte základu si SZČO uplatňuje paušálne výdavky. Musí byť zaplatené poistné ako príloha daňového priznania? Jedná sa mi o to, že dotyčný poistné platil z účtu a každý výpis dávať ako prílohu sa mi zdá dosť neadekvátne....Ďakujem


Odovzdávate DP bez prílohy ....t.j. bez Výkazov o MaZ a Výkazov o príjmoch a výdavkoch .

Ak si SZČO uplatnil k paušálnym výdavkom aj skutočne uhradené platby do fondov , túto skutočnosť bude preukazovať pri prípadnej daňovej kontrole . K daňovému priznaniu bankové výpisy neprikladáte .
OlgaM
18.03.08,16:26
nie nemusi,ale ale vypisy nech ma odlozene pri kopii DP - ked by mal raz kontrolu a suma poistneho sa vypisuje do okienka pod r.11 a zaroven sa zaskrkne policko,ze uplatnuje vydavky percentom
popoka34
18.03.08,16:43
Samozrejme, že ich mu odkladám a taktiež vediem evidenciu pohľadávok, príjmov, tak ako to vyplýva z §6, ods.10. Ďakujem pekne za odpovede...:-)

No mám ešte jednu otázku.....dotyčnému prišlo taktiež aj potvrdenie na uplatnenie si nezdaniteľných častí základu dane /poistné/. Keďže mu vyšiel základ dane 79.714, odpočítala som mu odp. položku 95.616, základ dane po dpočítaní = 0. Uvedené príspevky do DP preto nechcem napísať. No pri vyplňovaní tlačiva do SP, riadok 12 je kolonka, týkajúca výšky príspevkov na DDS, životné poistenie, účelové sporenie.....musím tam uvedenú sumu uviesť, keď do DP som ju neuviedla? Aký to má vplyv pre soc. poisťovňu, či uvedenú výšku príspevkov napíšem, alebo nie?
mysimis
18.03.08,16:50
Odpočítateľnú položku na životnú poistku uvedieš do výpisu len v tom prípade ak ju uvedieš aj do DP. V tomto prípade nie je dôvod poistku uvádzať, lebo si ju nemá dotyčný z čoho uplatniť.
popoka34
18.03.08,16:56
Veľmi pekne ďakujem...:-)