zhv
18.03.08,20:03
SZCO má JU,má urobený penažný denník,je potrebné ešte raz nahodiť doklady v hotovosti do pokladničnej knihy? JU Win - pod pen.denníkom je okienko pokladničná kniha,bankové výpisy. Na čo sa to používa?
lenkak
18.03.08,19:06
pokiaľ všetko robíš cez denník, aj úhrady, potom Ti je zbytočné ešte nahadzovať všetko zvlášť do pokladničnej knihy. Ja napr. túto knihu vôbec nepoužívam.
Zoltán Kovács
18.03.08,19:12
SZCO má JU,má urobený penažný denník,je potrebné ešte raz nahodiť doklady v hotovosti do pokladničnej knihy? JU Win - pod pen.denníkom je okienko pokladničná kniha,bankové výpisy. Na čo sa to používa?

Postupy účtovania v JÚ

§ 6
Pomocné knihy zložiek majetku a záväzkov


(12) V pokladničnej knihe sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov v hotovosti s výnimkou cenín. Ak je v účtovníctve otvorených niekoľko pokladníc v slovenskej mene a niekoľko pokladníc v cudzej mene, otvorí sa pre každú pokladnicu pokladničná kniha pre každý druh meny. V pokladničnej knihe, otvorenej pre príslušnú menu, sa účtuje v slovenskej mene a v cudzej
mene.
zhv
18.03.08,19:42
Robím všetko to cez denník,to ste ma potešili.
Mám aj JU kde sú 2 pokladne -SK,EUR.Robím to tiež cez PD,ale mám zavedené 2 pokladne.