2jana2
18.03.08,21:14
prosim o pomoc.vyplnujem manzelovi danove priznanie a potrebujem pomoct.od januara do jula som bola dobrovolne nezamestnana a od jula som na materskej respektive poberam rodicovsky prispevok.v kolonke udaje o manzelke je kolonka vlastne prijmi a neviem ci tam ma napisat suhrn rocicovskeho prispevku alebo nie.a dalej v v oddiele vypocet dane je kolonka znizenie zakladu dane na manzelku tam mam napisat celu odpocitatelnu polozku alebo len tu cast vyplivajucu z mojho rodicovskeho prispevku
a dalej danovy bonus na dieta manzel ho poberal kazdy mesiac od zamestnavatela mam ho tiez v 55 riadku napisat.a este jedna vec v akom pripade mozem poziadat o vratenie dane .velmi pekne dakujem
dobsony
18.03.08,20:28
a čo keby si to zobrala niekomu kto vie vyplniť ?

prepáčte ale veľmi nemám rada takých ľudí ktorí nechajú na poslednú chvílu DP a potom ešte vtedy rožmýšlajú o tom ako to treba vyplniť. Keď chcete vy vyplniť a nechcete za to platiť tak mali by ste preštudovať daňové zákony. Od 1,1 do 31.3. je dosť času na preštudovanie zákonov.
Andyke
18.03.08,20:33
Rodičovský príspevok sa nezapočíta do príjmov manželky. Takže nezdanit.časť základu dane na manželku 95616 (pokiaľ iné príjmy neboli).
Daň bonus r. 55 a 57 bude rovnaká suma ak manželovi vyplácali mesačne a v správnej výške.
Pokiaľ budete mať daňový preplatok, tak DU Vám vráti, treba tam vyznačiť či poš.poukážkou alebo na účet.
2jana2
19.03.08,09:09
dakujem za odpoved.a ktomu na poslednu cvilu manzelovi dali pred tyzdnom vypoved a poslali nam len papiere aby sme si danove vyplnili sami .ale aj tak vam dakujem za cas velmi ste mi pomohli
dobsony
19.03.08,17:36
prepáčte, nechela som vám uraziť. :mee: