roxina
23.03.05,22:19
Zaujímalo by ma ako je to s daňou mot. vozidiel ak SZČO používa auto osoby, ktorá nepodniká. Môže si SZČO v tomto prípade uplatňovať PHM?.
Ďakujem
učty
23.03.05,22:14
Od 1.1.2005 už len vlastné auto a zaplatiť daň. Daj si hľadať už je to tu viackrát!
erika527
24.03.05,10:27
Prosím Vás a akým spôsobom odhlásime predané vozidlo na daňovom úrade?Treba napísať žiadosť aby vrátili pomernú časť zo zaplatenej dane?
Evanka
24.03.05,11:06
Prosím Vás a akým spôsobom odhlásime predané vozidlo na daňovom úrade?Treba napísať žiadosť aby vrátili pomernú časť zo zaplatenej dane? DU ma na tento ucel tlaciva. O vratenie alikvotnej ciastky zaplatenej dane treba poziadat.
Zita5
24.03.05,11:12
Prosím Vás a akým spôsobom odhlásime predané vozidlo na daňovom úrade?Treba napísať žiadosť aby vrátili pomernú časť zo zaplatenej dane?
Napíšeš na DÚ listom oznam o predaji auta , priložíš KPZ a kópiu veľkého technického preukazu , v ktorom musí byť už zapísaný nový majiteľ a zároveň požiadaš o vrátenie alikvotnej čiastky cestnej dane .

Alikvótna čiastka sa žiada odo dňa zápisu , kedy prebehla zmena na nového majiteľa ,podľa VTP dátum prepisu na nového vlastníka resp.majiteľa .
barbadoss
24.03.05,11:17
Prosím Vás a akým spôsobom odhlásime predané vozidlo na daňovom úrade?Treba napísať žiadosť aby vrátili pomernú časť zo zaplatenej dane?
áno, normálnu žiadosť vo WORD-e s odvolávkou na paragrafy + na niektorých DÚ chceli aj fotokópiu z KZ
kukučka
24.03.05,20:23
V kúpnej zmluve by som uviedla stav tachometra pre kontrolu spotreby PHM pre obidve strany.
Zita5
25.03.05,06:29
Niekedy nie je moc dobré aby na KPZ boli uvedené km .