sojciakova
19.03.08,06:54
Potrebovala by som zaúčtovať vo WINIBEU školskú jedáleň- príjem peňazí od stravníkov ale nedarí sa mi.Potrebujem vedieť ako nahadzujete výpisy do banky a ako to potom stiahnete do účtovníctva. Mohol by mi niekto napísať postup práce? Od školenia prešiel polrok a ja som všetko zabudla. Prosím, trápim sa s tým už asi mesiac. Vôbec mi to nejde. Veľmi pekne ďakujem dobrej duši, ktorá mi pomôže.Ahojte.
judita1971
20.03.08,13:25
čo sa ti nedarí ? Ja som sa rozhodla ŠJ - pohyb na účte ŠJ a pokladňu ŠJ - účtovať cez kontované zápisy v účtovníctve - zberný účtovný zápis - osobitné číselné rady. Ozvi sa -ak viem pomôžem.
Dipmomovka
20.03.08,16:34
Čo účtujete cez kontované zápisy a čo cez moduly?
Je nutné účtovať cez jednotlivé moduly (okrem faktúr, skladu a majetku)? Mám pocit, že cez kontované zápisy to je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.
judita1971
21.03.08,10:30
ja som tiež chcela robiť všetko cez moduly ale kde na to všetko zobrať čas, je to veľmi prácne. Školskú jedáleň budem určite robiť cez kontované zápisy /tento rok určite/, lebo vedúca ŠJ mi robí krycie listy a platobné poukazy ešte v starom DOSe. A cez kontované zápisy sa mi to páči preto viac, lebo sa mi to hneď objaví v denníku, a môžem to opraviť tak, že vstúpim ešte raz do toho istého účtovného dokladu bez toho, aby som porušila číselný rad účtovného dokladu. Ale skús vymazať akonto. vymažeš ale číslo ďalšieho akonta ide tak, akoby tento doklad existoval. Možno neskôr prejdem cez moduly ale nemám čas - teraz budem kumštovať ako to mám urobiť cez moduly, aby to bolo správne - aj tri dni. a cez kontované za tri dni natypujem oveľa viac. Pokladňu určite tiež cez kontované, lebo pokladňu robí iná pracovníčka - ručne. Možno budúci rok, keď budem zbehlejšia v programe, urobíme prepojenie, a zaučím aj ostatné pracovníčky, a možno sa program zlepší tak, aby som mohla cez disketky zhrávať ich jednotlivé časti, lebo prepojenie cez sieť to u nás nejde. Ale štvrťrok sa blíži, a mám stresu až až.
Prajem Všetkým pevné nervy.
Dipmomovka
22.03.08,14:36
ja som tiež chcela robiť všetko cez moduly ale kde na to všetko zobrať čas, je to veľmi prácne. Školskú jedáleň budem určite robiť cez kontované zápisy /tento rok určite/, lebo vedúca ŠJ mi robí krycie listy a platobné poukazy ešte v starom DOSe. A cez kontované zápisy sa mi to páči preto viac, lebo sa mi to hneď objaví v denníku, a môžem to opraviť tak, že vstúpim ešte raz do toho istého účtovného dokladu bez toho, aby som porušila číselný rad účtovného dokladu. Ale skús vymazať akonto. vymažeš ale číslo ďalšieho akonta ide tak, akoby tento doklad existoval. Možno neskôr prejdem cez moduly ale nemám čas - teraz budem kumštovať ako to mám urobiť cez moduly, aby to bolo správne - aj tri dni. a cez kontované za tri dni natypujem oveľa viac. Pokladňu určite tiež cez kontované, lebo pokladňu robí iná pracovníčka - ručne. Možno budúci rok, keď budem zbehlejšia v programe, urobíme prepojenie, a zaučím aj ostatné pracovníčky, a možno sa program zlepší tak, aby som mohla cez disketky zhrávať ich jednotlivé časti, lebo prepojenie cez sieť to u nás nejde. Ale štvrťrok sa blíži, a mám stresu až až.
Prajem Všetkým pevné nervy.

Plne s tebou súhlasím. Na školení nás síce poúčali, aby sme využívali moduly a všetko má byť zaúčtované cez jednotlivé moduly, ale je to oveľa pracnejšie. Čo účtuješ cez moduly? Alebo všetko robíš cez kontované zápisy?
Nedávno som bola na porade a jedna účtovníčka tam spomínala, že oni všetko účtujú cez kontované zápisy. Veľmi si to pochvaľovala, lebo každý jeden zápis sa dá opraviť.
judita1971
22.03.08,14:55
cez moduly robím len dodávateľov ZŠ - faktúry, krycie listy, platobné poukazy, úhradu, atď. Ešte mám v majetku HIM, ale s tým som ešte nerobila nič, len som si skontrolovala správnosť . Inak kontované zápisy - je to úplne jednoduché a z jednoduchého zápisu si môžeš urobiť aj kópiu. Je pekná snaha programátorov - tie moduly, ale keby nebolo tých krokov postupnosti, ktoré musíš urobiť. A ako som už spomínala vyššie - som ten typ čo sa s tým potrápi, a prejdem na využívanie modulov - ale všetko chce čas.
Dipmomovka
23.03.08,10:28
cez moduly robím len dodávateľov ZŠ - faktúry, krycie listy, platobné poukazy, úhradu, atď. Ešte mám v majetku HIM, ale s tým som ešte nerobila nič, len som si skontrolovala správnosť . Inak kontované zápisy - je to úplne jednoduché a z jednoduchého zápisu si môžeš urobiť aj kópiu. Je pekná snaha programátorov - tie moduly, ale keby nebolo tých krokov postupnosti, ktoré musíš urobiť. A ako som už spomínala vyššie - som ten typ čo sa s tým potrápi, a prejdem na využívanie modulov - ale všetko chce čas.

Ved aj mne sa celkom pozdavaju tie moduly z isteho hladiska :), ale momentalne na to nemam cas. Najviac mi vadi, ze to, co sa zauctuje cez moduly sa uz neda opravit a pri odstraneni je problem v cislovani. A kedze som zacinajuca uctovnicka, ktora rovno vhupla do noveho programu, tak sa mylim castejsie ;).
Ja robim cez moduly tiez sklady (prijemky a vydajky). Este ma zaujima, ako si si upravila cislovanie dokladov?
Prajem pekny den a pekne sviatky.
sojciakova
25.03.08,07:00
čo sa ti nedarí ? Ja som sa rozhodla ŠJ - pohyb na účte ŠJ a pokladňu ŠJ - účtovať cez kontované zápisy v účtovníctve - zberný účtovný zápis - osobitné číselné rady. Ozvi sa -ak viem pomôžem.
ŠJ som chcela robiť cez modul banka, a pokladňu cez modul pokladňa. No v praxi mám z toho riadny chaos. Napríklad: Príde mi výpis z banky, mám na ňom úhradu faktúry a zároveň aj príjem od stravníka. Chcela by som to dať pod jedno číslo ako pri starom programe, aby som sa v tom vyznala a mala prehľad tak ako predtým. Počítač si však dáva svoje číselné rady iné pre banku a iné pre faktúry.Je to hrôza. Nahodila som faktúry. Nevedela som ich zaúčtovať. V IVESe mi povedali- treba to účtovať cez položky. Fajn -zaúčtovala som položky. Zrazu zisťujem- nemám evidenciu faktúr. Fajn- nahadzujem knihu faktúr. Zrazu zisťujem, že neviem z knihy faktúr presunúť položky do zaúčtovania faktúry .To mám všetko desať krát nahadzovať? Aké je to potom uľahčenie práce? Neviem kde robím chyby a trvá mi všetko trojnásobne dlhšie.Idem sa jednoducho zblázniť.
Dipmomovka
25.03.08,14:56
ŠJ som chcela robiť cez modul banka, a pokladňu cez modul pokladňa. No v praxi mám z toho riadny chaos. Napríklad: Príde mi výpis z banky, mám na ňom úhradu faktúry a zároveň aj príjem od stravníka. Chcela by som to dať pod jedno číslo ako pri starom programe, aby som sa v tom vyznala a mala prehľad tak ako predtým. Počítač si však dáva svoje číselné rady iné pre banku a iné pre faktúry.Je to hrôza. Nahodila som faktúry. Nevedela som ich zaúčtovať. V IVESe mi povedali- treba to účtovať cez položky. Fajn -zaúčtovala som položky. Zrazu zisťujem- nemám evidenciu faktúr. Fajn- nahadzujem knihu faktúr. Zrazu zisťujem, že neviem z knihy faktúr presunúť položky do zaúčtovania faktúry .To mám všetko desať krát nahadzovať? Aké je to potom uľahčenie práce? Neviem kde robím chyby a trvá mi všetko trojnásobne dlhšie.Idem sa jednoducho zblázniť.

Faktúry treba najprv zapísať do knihy došlých faktúr. Potom treba ist do položky faktúry. Cez variabilný symbol nájsť faktúru z knihy došlých fa a všetky údaje sa automaticky prenesu. Treba doplniť konštantný symbol a vyplniť ďalšie karty, vystaviť kryci list a platobny poukaz a preniesť cez generované zápisy do účtovnictva. Ja som v tom tiez mala spociatku velky chaos a dost som sa mylila. Po case si vsak clovek zvykne, najde si svoj system a uz to potom ide. Nezabudnut v module Dodavatelia v polozke Uhrady zadať úhradu v podpolozke bankove vypisy je nutne potvrdit uhradu, lebo inak nezauctujes úhradu.
judita1971
25.03.08,16:51
V práci mám - čo sa týka dodávateľských faktúr takú pomôcku postupnosť v bodoch čo treba urobiť. Ak chceš /sojciakova/ tak to v krátkosti zajtra opíšem. Ale doma to nemám. Tak zajtra sa skúsim umknúť z práce, alebo to zoberiem domov a doma to prepíšem. Dali nám to v januári na školení . Ja podľa toho robím, aby som na niečo nezabudla, lebo potom to nefunguje.
sojciakova
27.03.08,05:30
Pravdaže chcem. Každá rada je dobrá. Ďakujem Judita aj Tebe Dipmomovka. Idem to hneď aj vyskúšať. Zatiaľ ahojte.
sojciakova
27.03.08,06:03
V práci mám - čo sa týka dodávateľských faktúr takú pomôcku postupnosť v bodoch čo treba urobiť. Ak chceš /sojciakova/ tak to v krátkosti zajtra opíšem. Ale doma to nemám. Tak zajtra sa skúsim umknúť z práce, alebo to zoberiem domov a doma to prepíšem. Dali nám to v januári na školení . Ja podľa toho robím, aby som na niečo nezabudla, lebo potom to nefunguje.
Ešte sa chcem opýtať. Nemáš takú pomôcku aj pre pokladňu a majetok? Veľmi by si mi pomohla. Ahoj.
judita1971
28.03.08,09:06
Bohužiaľ nemám. Ja pokladňu robím cez kontované . S majetkom - zatiaľ sme nič do HIM nekupovali, a odpisy budem robiť cez kontované, lebo mám viac zdrojov - takže my to bude viac vyhovovať.
Goldia
08.04.08,08:14
V krátkom case bude plne dopisany formularovy Help priamo vo winibeu kde budu popisane postupy, rady a pomocky.
V pripade ak mate nejasnosti pridajte svoju otazku na portal IVESu do diskusnej skupiny pre WinIbeu.
mrtwosh
11.04.08,07:58
Nazdar, nestalo sa vám vo WinIBEU (1.13.0a), že ak ste chceli pridať nový výdavkový rozpočtový účet, automaticky ho program označil za aktívny a zaškrtol možnosť "Účt s PS"? Mne to robí stále, pokiaľ dám vytvoriť nový účet, ale aj keď som skúšal skopírovať starý a iba v ňom zmeniť analytiku/názov. Je to zrejme kvôli tomu, že program berie účet 221 vždy za aktívny. Pri úpravách v už existujúcich účtoch žiadne takéto zmeny nerobí. Neviem, či program bude brať účty správne, ak bude zadaná výdavková rozpočtová klasifikácia. Pýtal som sa v diskusnej skupine u Košičanov, teraz čakám, do koľkých dní odpovedia.
1964
16.04.08,13:42
Ľudia moji, nestrašte ma. Ja sa ešte len chystám na WINIBEU, ale keď to čítam, tak ......:confused:. Na školení som bola niekedy v lete minulého roku, ale nemala som čas venovať sa tomu programu, vždy som to odkladala, že prejdem od 1.1., teraz sa mordujem s novým účtovaním, tak som to zas presunula na 1.4., aby som aspoň jeden štvrťrok mohla porovnať staré a nové zostavy a od 1.7 prešla naostro, ale prestávam veriť, že sa mi to podarí :mee::mee::mee:
Ivča
28.07.08,16:39
V práci mám - čo sa týka dodávateľských faktúr takú pomôcku postupnosť v bodoch čo treba urobiť. Ak chceš /sojciakova/ tak to v krátkosti zajtra opíšem. Ale doma to nemám. Tak zajtra sa skúsim umknúť z práce, alebo to zoberiem domov a doma to prepíšem. Dali nám to v januári na školení . Ja podľa toho robím, aby som na niečo nezabudla, lebo potom to nefunguje.
Začínam robiť v účtovníctve WinIBEU. Od školenia už ubehlo veľa času. Pozerám príspevky dozadu, a zbadaloa som tento tvoj. Prosím ťa, nemohla by si aj mne nejako poslať ten tvoj múdry postup. Chytám sa už všetkého a toto by mi určite pomohlo. Prosím ťa ohlás sa, či by to bolo možné, buď emailom, alebo ako súkromnú správu, alebo aj faxom.
judita1971
28.07.08,18:45
Nie je to nič tajné, dúfam, že to pomôže viacerým .

1. Zaevidovanie dodávateľa
Správa – číselníky – Partneri


2. Vytvorenie objednávky
Dodávatelia – Doklady – Objednávky

3. Zaevidovanie faktúry, vyplnenie položiek
Dodávatelia – Doklady - Faktúry

4. Vytvorenie interných dokladov – krycieho listu a platobného poukazu
Dodávatelia – Doklady – Faktúry /vyhľadať faktúru / - karta Interné doklady

5. Uhradiť faktúru
Dodávatelia – Úhrady – Úhrady dokladov /vyhľadať faktúru / - tlačidlo Uhradiť

6. Vytvoriť príkaz na úhradu a Homebanking
Karta úhrady,karta Homebanking /medzerníkom označiť záznam/

7. platbu potvrdiť cez bankový výpis
Dodávatelia –Úhrady – Bankové výpisy

8. zaúčtovať faktúry /záväzok – KL / a úhradu faktúry – PP /
Dodávatelia – Uzávierky – Zaúčtovanie dokladov
Predbežné skontrolovať
Ak je to v poriadku – definitívne
!použiť číselný rad – vytvorené z generovaných zápisov

Skontrolovať v účtovníctve
Účtovníctvo – Účtovné zápisy –generované zápisy – dodávatelia

9. Zaúčtovanie do účtovného denníka
Vyhľadať doklad definitívne zaúčtovaní /S=2/
Účtovníctvo- Účtovné zápisy – Generované zápisy – dodávatelia – tlačídlo Zaúčtovať

! použiť číselný rad – preberanie do denníka
Kontrola v účtovnom denníku
Účtovníctvo – Účtovné zápisy – Účtovný denník

Podľa tohto návodu som mala troška problém.

Dostala som sa až po generované zápisy .
Potom bod 9 sa mi nedaril.Nemohla som nájsť ten číselný rad Preberanie do denníka .
Na nete - www. ives. sk som potom našla, že ten číselný rad si mám vytvoriť z kódu 91 - vytvorené z generovaných zápisov.

Čiže jeden na - kód 91 vytvorené z generovaných zápisov

druhý na - kód 91 preberanie do denníka

Našla som odporučanie z ivesu , aby sme mali tri číselný rady dokladov
1. vytvorené z generovaných zápisov - predbežné
2. vytvorené z generovaných zápisov - definitívne
3. preberanie do denníka
číselný rad 1. sa bude mazať
2. a 3. zostávajú.
Ja som sa ešte nerozhodla, doporučujú to preto, ako vyriešenie problému, keď chceme mať zachované číselné rady.

Keď už mám definitívne- tak 1 mažem, lebo sa mi to potom duplovalo účtovné zápisy - v hlavnej knihe.


Ivča, ak viem pomôžem, takže sa môžeš kľudne ozvať. Ak nebudeme vedieť spolu nájdeme riešenie.
Ivča
29.07.08,04:35
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Dnes by som s tým chcela začať. Určite sa ešte ozvem. Budem sa snažiť nebyť veľmi otravná. Musím sa s tým teraz popasovať, lebo od septembra zase začne blázinec. Ešte by ma zaujímalo, či treba zapisovať aj fa do dodávatelia - doklady - prijaté doklady - kniha. Teraz tam nemám nič (po preklopení), a v DOSe už mám asi č. 125.
judita1971
29.07.08,05:41
ja tam nič neevidujem, ja som do winibeu, prešla od 1.1.2008, chcela som sa totiž vyhnúť problémom s číslovaním dokladov / po konverzii/. Začala som si číselné rady, ktoré mi zatiaľ vyhovujú. Už teraz zisťujem, čo a ako.
Ivča
29.07.08,05:57
Tak ti ešte raz ďakujem a je dosť možné, že sa ti ešte ozvem, keď to začnem robiť.
Ivča
30.07.08,05:09
Judita, potrebujem pomoc. Fa som si nahodila, krycí list aj platobný poukaz. V KL a v PP som si zvykla nahadzovať aj zaúčtovanie do výnosov. To mi tu nešlo, ale potom som na to prišla. Musela som si tam odfajknuť bez kontroly obnosu. Teraz som ale chcela ísť robiť úhradu a tam sa neviem pohnúť. Vrátila som sa do fa, a tam cez úhradu mi nič nejde vložiť. Potom som skúšala podľa bodu 5. podľa tvojho postupu, ale mne sa tam žiadna fa nezobrazuje. Neviem kde nahodiť túto úhradu. Ďaleko som sa nedostala. Sedím pri tom od 5,30 hod. ráno a nahodila som jednu fa. Aj to asi zle.
judita1971
30.07.08,06:27
Ivča, ak máš zaevidovanú faktúru, sú 2 spôsoby buď priamo tam kde eviduješ faktúru, alebo podľa postupu. Podľa postupu : choď na dodávatelia- úhrady - úhrady prijatých dokladov, nájdeš si faktúru - pôjdeš na ňu, ťukneš uhradiť. Naskočí ti okienko úhrada. vyplníš povinné /podčiarknuté údaje/ Pozor : Musíš ťuknúť na ... vedľa platobného poukazu. Naskočí ti interný doklad - plaťák. dáš si ho vybrať. Ak si nebudeš vedieť rady. Posielam ti SS : moje číslo na telefón do práce. aj na mobil. Akú verziu máš ? Aktuálna je 1.14.0. Tam funguje aj postup 1. Ale zrejme ju nemáš, lebo v minulosti sa to dalo robiť iba ako uvádzam v predchádzajúcich stránkach.
Ivča
30.07.08,07:49
Ďakujem ti že si sa ohlásila, ja som to skúšala najprv prvým spôsobom. Mám tam záložku úhrady, ale keď som si do nej vošla, tak som čakala, že sa mi tam ukáže možnosť vložiť. Ale nič sa mi neukázalo, tak som to cez to nemohla nahodiť. Potom som išla ako si písala cez dodávatelia - úhrady - úhrady prij. dokladov, ale tu nikde nevidím zobrazené fa. kde by som si tu moju mohla vybrať. Verziu mám 1.14.0 Ďakujem za SS. Zajtra budem v práci, tak by som sa ozvala. Teraz keď som doma, tak som sa to chcela nacvičiť aby som mohla v práci ísť naostro, ale vidím, že z toho nič nebude.
judita1971
30.07.08,08:14
Dúfam, že ti to pomôže, teraz som fiktívne evidovala faktúru :

Postup:

1. Dodávatelia - Doklady - Faktúry - stlač vložiť.

Vyplňujeme jednotlivé okienka:

Okienko Faktúry : vypliť všetky povinné údaje a dátum prijatia. - potvrdiť
stlačiť opraviť.

Okienko Podrobnosti - vyplniť text účt. zápisu. - potvrdiť.
stlačiť opraviť.

okienko Položky dokladu - stlač vložiť - vyplniť údaje - stlač potvrdiť

Okienko interné doklady - stlač predvolený - vyberieš krycí list - vyplníš v ňom hlavne okienko položky /bez kontroly obnosu / - stlačíš potvrdiť - vytlačiť /krycí list/- opäť stlač predvolený - vyberieš platobný poukaz - okienko položky - vyplníš položky - potvrdiť - vytlačiť /platobný poukaz/

Tu môžeš ísť hneď na okienko úhrady / máš mať - VLOŽIŤ - prístupné/
vyberieš všetko podčiarknuté - musíš mať číselný rad na úhrady .

Potom už len úhrada.
Ivča
30.07.08,09:05
Ďakujem za trpezlivosť. Teraz mi to ide. Mám tam prístupné tlačítko vložiť pri úhrade. Ja som si nahadzovala novú. Idem ju teraz zrušiť a skúsim týmto istým spôsobom si prekontrolovať tú moju pôvodnú, kde mi to nešlo. Nedávala som pri KL a PP predvolené a nevyplňovala som položky dokladu. Možno je to v tom. Zatiaľ ďakujem.
Ivča
30.07.08,12:58
Idem zase otravovať. Dostala som sa po ten bod 9. Mala by som si nahodiť do toho číselného radu to preberanie do denníka, lebo mi vypisuje že číselný rad je vyčerpaný. To si tam mám vložiť nové číslo číselného radu, napr. 100 preberanie do denníka? Mám si vytvoriť aj na gener. zápisy predbežné a definitívne? Pri bode 8 zaúčt. dokladov som si dala najprv predbežné, potom som si to skontrolovala v účtovníctve, mala som to tam dobre, tak som sa vrátila späť do uzávierky a chcela som si dať definitívne, ale mi to nešlo. Vypisovalo mi stále, že také číslo číselneho radu už bolo použité. Ak môžem ešte poprosiť o radu.
AntekaK
30.07.08,15:05
Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť, čo si tlačíte k dokladom (napríklad bankovému výpisu) namiesto predkontačného dokladu, ktorý sa dal v DOS verzii vytlačiť a boli tam všetky obraty výpisu, úhrady dodávateľských faktúr, bankové poplatky, dalo sa do toho istého dokladu zaúčtovať uhrádzanie dodávateľských faktúr aj bankové výpisy. Ďakujem a želám pekný deň.
judita1971
30.07.08,17:30
Číselné rady v účtovníctve - kód preberanie do denníka:

1. vytvorené z generovaných zápisov - predbežné napr. od 10 do 20
2. vytvorené z generovaných zápisov - definitívne napr. od 21 do 30
3. preberanie do denníka . napr. od 31 do 40
číselný rad 1. sa bude mazať
2. a 3. zostávajú.

číselné rady sa nesmú opakovať!
AntekaK
26.08.08,07:54
Ahojte, poradíte mi, kde robím chybu:

" Uhradiť faktúru
Dodávatelia – Úhrady – Úhrady dokladov /vyhľadať faktúru / - tlačidlo Uhradiť"

to tlačidlo uhradiť nemám prístupné, nie je vysvietené,potom sa mi nedá ani potvrdiť úhrada.

Ďakujem.
judita1971
26.08.08,08:56
a nerobíš náhodou úhradu už v dodávateľských faktúrach ? V nových verziách to môžeš urobiť dvojakým spôsobom. Ak si to urobila tam kde si evidovala faktúru , je tam kolonka úhrady, tak to uhradiť máš už neprístupné, pokračuj už len vytlačením príkazu na úhradu.
AntekaK
26.08.08,09:06
Ahoj, ďakujem za pomoc, ja som si nevytlačila úhradu, mala som zmätky. Ešte raz vďaka.
keselicka
22.09.08,18:27
čo sa ti nedarí ? Ja som sa rozhodla ŠJ - pohyb na účte ŠJ a pokladňu ŠJ - účtovať cez kontované zápisy v účtovníctve - zberný účtovný zápis - osobitné číselné rady. Ozvi sa -ak viem pomôžem.

keselicka - aj ja by som sa chcela ozvať ak môžem, ohľadom zaúčtovania napr.: príjem do pokladne za nájom, výdaj z pokladne za kancelárske potreby,
ale neviem ako.
Vôbec už týždeň sa neviem vysomáriť z príručky Winibeu. Dnes som prvý deň registrovana tu.
sojciakova
23.09.08,04:44
Z príručky WinIBEU sa normálny účtovník nevysomári. A okrem toho ak by si v nej hľadala postup ako účtovať vo WinIBEU tak máš smolu. Nie je tam. Jedine školenie, priateľ na telefóne alebo porada Ťa zachránia od problémov pri zaučení sa.Takže prajem Ti veľa pevných nervov a ak budeš niečo potrebovať napíš. Odpovieme- ak vieme.
judita1971
23.09.08,05:52
keselicka - aj ja by som sa chcela ozvať ak môžem, ohľadom zaúčtovania napr.: príjem do pokladne za nájom, výdaj z pokladne za kancelárske potreby,
ale neviem ako.
Vôbec už týždeň sa neviem vysomáriť z príručky Winibeu. Dnes som prvý deň registrovana tu.

no neviem čo chceš vedieť upresni, postup ako sa to vo Winibeu zaúčtuje ? Ja modul pokladňa nevyužívam a pokladňu účtujem tento rok cez kontované zápisy, zberný zápis. Zberný zápis preto, že pri zúčtovaní hociakého výdaja z pokladne ti jeden riadok nepostačí, a do zberného zápisu - ak potrebujem jednoriadkový zápis - sa tento zmestí, a nemám narušený číselný rad.

Bola si na školení ?
keselicka
29.09.08,18:59
Na školení som bola a keď som si robila poznámky tak mi vynadala, aby som sa venovala programu a nie zapisovala. Len bohužial na 30 minút sme hore - dole rozklikávali toľko, že po nej by som to ani hneď keby som chcela zopakovať to nedokážem. Nahodila som po polročných uzávierkach v banke všetky zostatky a celú noc som na tom pracovala, že keď fa /KL a PP je vystavený/uhradím cez účet, aby mi to u "Banka" odpísalo z príslušnej banky, nešlo to. Na druhý deň som volala Ives a oni povedali, že tam mi to nebude znižovať stav na účte, nakoľko program ešte nie je tak urobený. Toto ale na školení nehovorili. Keď chcem vedieť či mi sedí banka tak musím isť stále na účtovné knihy.:confused:
judita1971
29.09.08,21:56
Keselicka, no časom prídeš na to, čo všetko nefunguje tak, ako vraveli na školení,:D, budú ti chýbať rôzne zostavy, ktoré si v DOS-e používala, budeš si musieť zvyknúť na odlišnosti v tomto programe. Dôležité je rozbehnúť sa.
Na portáli IVES-u, ak sa tam prihlásiš máš v ekonomických úlohách, ale aj na CD, kde je WINIBEU - dokumentácia, tam máš čo to popísané, ako sa čo typuje, a ak ti nebude niečo fungovať, tak sa ozvi. Už je tu čo to popísané o WINIBEU, ale systém práce - využívanie modulov, alebo kontované zápisy - si musíš vybrať ty sama. Ja tiež nevyužívam modul Banka celý komplet. Nauč sa najprv jedno, potom druhé. Oči som očila aj ja po školení, ale dá sa to zvládnuť.:D.
judita1971
29.09.08,21:59
Malá poznámka: pre mňa je jednoduchšie v tlačových zostavách mrknúť na obratovku bankového účtu, ako niečo duplicitne typovať, aby som využívala modul banka.:D
sojciakova
30.09.08,04:20
Ja modul banka tiež nepoužívam. Pripadá mi nelogický. 221 si pozerám v účtovnom rozvrhu- stavy a obraty a 222 v rekapitulácii hlavnej knihy.
janula94
06.10.08,06:09
Ahojte Poraďáci, nemôžete mi napísať postup ako zaúčtujem odberateľskú faktúru, ktorú mi uhradili do pokladne? Využívam modul odberatelia, pokladňu robím cez kontované zápisy. Ďakujem za odpoveď, dodávateľskú viem zaúčtovať a odberateľskú nie :(
janula94
06.10.08,16:08
Už som na to prišla :)
katkatn
13.10.08,11:29
ja mam urobené jednoduché postupy na faktury, pokladnu, majetok. tiež v programe nerobím dlho, ale celkom to ide.dodávateľov,pokladňu,i majetok robím cez moduly.ak máš ešte záujem pošli mailovú adresu a ja ti to prepošlem.
Ivča
10.02.09,13:04
Prosím poradiť, v r. 2008 sme pracovali v DOSe. Zaúčtovala som tam fa ktoré som uhradila až v r. 2009 ako neuhradené fa. Sú to fa za rok 2008. Ako mám pokračovať vo WinIbeu v roku 2009. Nahodím fa, krycie listy som zaúčtovala v r. 2008 tak tie nebudem robiť a urobím len platobný poukaz. Bude sa mi to dať v programe?
Ivča
13.02.09,16:00
Kontrolujem si počiatočné stavy a zistila som, že sa mi A nerovnajú s P. Rozdiel je v účte 799.Keď si zobrazím - Účtovníctvo - účtovné zápisy - počiatočné stavy, mám v zostave zápis 771 1/799. Keď si tam dám - výstupy - tlačové zostavy, v zostave sa mi vôbec nezobrazí účet 799 a to mi robí rozdiel. Tento účet nemám ani v hlavnej knihe ani v zborníku. V účtovnom rozvrhu mám aj účet 799 aj 799 1. Keď som si v PS chcela opraviť účet 799 na účet 799 1, nechce mi účet 799 1 zapísať na str. D, vypisuje mi, že účet je aktívny a musí byť na strane MD a ďalej ma nepustí.
Prosím poradiť.
Ďakujem!
judita1971
13.02.09,16:04
chod do počiatočných stavov a oprav sumu na 799 1 - navýš sumu a sumu na 799 znuluj.

účtovníctvo - účtovné zápisy - počiatočné stavy. oprav.
Ivča
14.02.09,13:36
Ďakujem za pomoc, som veľmi rada že sa našiel niekto čo má snahu pomôcť. Toto som skúšala, lenže ako na tej strane D zmením účet 799 na účet 799 1, vypíše mi oznam, že "aktívny účet má zostatok na strane MD" a ďalej má nepustí. Pritom pri pôvodnom zápise, ktorý mi prešiel konverziou je účtovanie 771 1/799. Účet 799 je na strane D, ale už nový účet 799 1 mi tam nezoberie. Pozerala som ako sú nastavené a presne sa to u oboch účtoch zhoduje. Do Ivesu nieje možné sa dovolať, preto skúšam touto cestou.
katkatn
14.02.09,14:53
ja som mala rovnaký problém v ivese ma odporučili pozrieť si pokyn pre konverziu Winibeu do EUR, kde píšu nasledovné:
b. Nie je vyrovnaný počiatočný stav podsúvahových účtov. Riešenie: Doplňte do dokladu počiatočných stavov záznam pre účet 799 s analytikou (napr. 799.1/799) a do Obnosu uveďte sumu podsúvahových účtov mínusom. Ak takýto riadok máte, skontrolujte, či sa jeho obnos rovná sume podsúvahových účtov. Ak nie, opravte sumu.
Ivča
14.02.09,17:45
Aj to som skúšala, takto mi zápis zobralo, len keď som si to zobrazilo vo výstupoch, tak som mala 779 1 na strane MD ale so znamienkom "mínus" a mala som znížené Aktíva namiesto toho aby sa mi zvýšili Pasíva. Ale vyrovnané to bolo. Asi to tak má byť. Veľmi pekne ďakujem, už to aspoň môžem vypustiť z hlavy.
tevi
20.02.09,11:51
Ahoj, ja budem pracovať vo WINIBEU od bud. tyždňa.prosím poradte ako opraviť počiatočné stavy. napr. na účte 352 mi prešla suma hoci v r.2008 mala byť nula.

Poskytujeme jenodrazový prispevok /občanovi/ môžeme použiť účet 345 alebo 379?
Účet 379 by mal byť nakonci účt. obdoabia nulový však..
katkatn
23.02.09,11:59
počiatočné stavy vo WinIBEU sedia po preklopení asi len málokomu, v pokyne pre konverziu WinIBEU do Eur je rozpísaných pár dôvodov prečo PS nesedia, o.i. za c/PS nesedia ak ročná uzávierka zle uzavrela niektorý z účtov-nieje nutné nanovo urobiť ročnú uzávierku, PS treba odkontrolovať so Zborníkom k 31.12.2008 /príp.Súvahou/a jednoducho stav účtu v doklade PS opraviť.
/ja už to mám za sebou-v doklade PS sa dá opraviť všetko čo nie je dobre vrátane podsúvahových účtov,opraviť sumu, účet, odstrániť, pridať,../
eva7
23.02.09,15:30
Ja stojím práve u tohto problému. Naša audítorka zakázala opravovať v počiatočných stavoch. Všetko máme urobiť cez kontované zápisy k 1.1. cez účty 563 a 663 kurzové straty a zisky. Poradíte mi, ako to teda môžem urobiť? ďakujem
judita1971
23.02.09,20:47
moment, všetko ako všetko, opravovať. Ja som účtovala vo WinIBEU v roku 2008, prevod do novej verzie bol v niekoľkých krokoch. V počiatočných stavoch si môžeš opraviť ak sa vyskytli určité stavy - prípady sú popísané v pokynoch pri prechode na novú verziu. Avšak opravovať PS z dôvodu prepočtu analytických účtoch na euro v zmysle zákona sa nesmie. Naozaj môžeš rozdiel, ktorý však vznikne, medzi tým čo ti urobil konverziu program - sumáru analytiky a jednotlivé položky analytických účtov účtovať len cez kurzové rozdiely. Musíš rozlišovať z čoho ti vznikol ten rozdiel.
eva7
25.02.09,05:58
Ak mám teda rozdiel napr. na účte 022 (v majetku mám nižší stav ako v účtovníctve) zaúčtujem 563/022, ak mám v majetku stav vyšší ako v účtovníctve, zaúčtujem 022/663? Ak takto spravím všetky nesprávne prevedené účty, vznikne mi hosp. výsledok, lebo 5 a 6 účty nebudú v rovnakej výške. Môže to tak byť? Ako potom vyrovnám účty v šk. stravovaní? To ovplyvní tiež výsledok v jedálňach a nebudem sedieť s evidenciou u ved. ŠJ. Vďaka za odpoveď.
tevi
26.02.09,05:52
Prosim vie niekto poradit? V poc. tavoch mam na ucte 352 zostatok. Ten by mal byt nulovy. Mozem to opravit zapisom 799 1/799?
Dakujem
judita1971
26.02.09,06:48
v akom programe si pracovala predtým do 31.12.2008 ? Aký máš konečný zostatok na účte 352 k 31.12.2008 ? Nakoľko ja som pracovala vo WINIBEU, urobila som prevod ale ak nebol zostatok na konci roka tak mi ho nepreviedlo ani teraz, ak som ho mala k 31.12. tak mi ho previedlo ? Ak si ho mala k 31.12. tak ho musíš mať aj k 1.1. musí byť bilančná kontuita- s akým KS skončíš s takými ZS musíš začať. Ozvi sa.
tevi
26.02.09,09:16
Pracovala som v IBEU DOS.Vynulovala som účet 352 zápisom. 225/352. V tomto roku budeme pracovať vo WINIBEU.Neviem ako sa tam mohla nabaliť suma. Vraj sa už nemôžem vrátiť do programu IBEU len to opraviť vo WINIBEU.V priebehu roka neviem dať súvzťažný zápis. Keď budem účtovať v bežnom mesiaci tak suma z účtu 225 by sa mala rovnať sume na 352.
5xx/321, 321/225, 352/681
Katka 30
04.03.09,05:31
chcela by som začať využívať aj modul dodavatelia,odberatelia ale mám problém s nastavením účtov našej organizácie (správa-nastavenia organizácie-bankové spojenia). Nemám aktívne tlačítko na vloženie čísla účtov. Viete mi niekto poradiť? Do IVeSu sa neviem dovolať a pán ktorý robil konverziu mi odporučil nahodiť naše čísla účtov do modulu banka. To sa mi nezdá.
judita1971
04.03.09,06:26
chcela by som začať využívať aj modul dodavatelia,odberatelia ale mám problém s nastavením účtov našej organizácie (správa-nastavenia organizácie-bankové spojenia). Nemám aktívne tlačítko na vloženie čísla účtov. Viete mi niekto poradiť? Do IVeSu sa neviem dovolať a pán ktorý robil konverziu mi odporučil nahodiť naše čísla účtov do modulu banka. To sa mi nezdá.
Naozaj sa to už dá len cez modul banka- číselníky - bankové účty
Katka 30
05.03.09,05:27
Ale v module banka je potrebné doplniť analytický účet. Chcem vložiť číslo nášho výdavkového účtu............/0200, aký AÚ mám doplniť? Ďakujem za rady ak ste niekto mali rovnaký problém.
judita1971
05.03.09,07:35
222 - výdavkový účet
Katka 30
05.03.09,08:29
práve toto som skúšala, no vyhadzuje mi tabuľku,že takýto účet je už evidovaný a nepustí ma ďalej, neviem čo robiť.
judita1971
05.03.09,09:01
práve toto som skúšala, no vyhadzuje mi tabuľku,že takýto účet je už evidovaný a nepustí ma ďalej, neviem čo robiť.
môžeš sa prihlásiť na stránku IVESU ? Ak áno, tak svoj problém napíš do diskusného fóra. Odpovedia ti pracovníci IVESU, prostredníctvom e-mailu. Aspoň mne tak pomohli.
JOOl
05.03.09,09:23
Dobry den,

chceli by sme sa informovat o aplikacii WinIBEU - sme rozpoctova organizacia a mali by sme zacat nahadzovat udaje od januara - ake mate skusenosti s tymto programom? alebo je lepsia vema?

Dakujeme za nazory.

:rolleyes:
Katka 30
09.03.09,08:19
môžeš sa prihlásiť na stránku IVESU ? Ak áno, tak svoj problém napíš do diskusného fóra. Odpovedia ti pracovníci IVESU, prostredníctvom e-mailu. Aspoň mne tak pomohli.

ďakujem, napísala som v piatok mail pracovníčke ktorá ma na starosti WinIbeu a ešte v piatok mi odpísala. Dovolať som sa tam nevedela týždeň.
poraďte mi, pri prechode na € mi zaokrúhlilo 771 o 0,01€ nesprávne, a účet 336 o 0,01€ nesprávne. Ako to opraviť? Upraviť PS alebo cez kurz.rozdiely? Ďakujem
katkatn
09.03.09,11:01
cez kurzové rozdiely
tevi
16.03.09,13:55
nejde mi prihlásiť do diskusného fora... ked kliknem na diskusne forum vyhodi ma to na zaciatok... co mam urobit?
dakujem
judita1971
16.03.09,18:41
nejde mi prihlásiť do diskusného fora... ked kliknem na diskusne forum vyhodi ma to na zaciatok... co mam urobit?
dakujem

a si prihlásená ako užívateľ ? v pravom rohu okna máš prihlásiť sa. - po kliknutí musíš zadať meno a heslo. Teraz som sa mrkla do diskusnej skupiny či to funguje. funguje to. ak ešte nemáš meno a heslo. musíš sa zaregistrovať.
tevi
18.03.09,07:28
Môže mi niekto poradiť ak mám zostatok na účte 352 z r. 2008,môžem v PS účet so sumou "odstrániť"?- proste ho vymažem? alebo zápisom 352/431?
Ďakujem.
tevi
18.03.09,07:29
a si prihlásená ako užívateľ ? v pravom rohu okna máš prihlásiť sa. - po kliknutí musíš zadať meno a heslo. Teraz som sa mrkla do diskusnej skupiny či to funguje. funguje to. ak ešte nemáš meno a heslo. musíš sa zaregistrovať.

...Ďakujem, meno i heslo mám, idem sa prihlásiť. ... som tu dlho nebola- PN
tevi
18.03.09,09:50
počiatočné stavy vo WinIBEU sedia po preklopení asi len málokomu, v pokyne pre konverziu WinIBEU do Eur je rozpísaných pár dôvodov prečo PS nesedia, o.i. za c/PS nesedia ak ročná uzávierka zle uzavrela niektorý z účtov-nieje nutné nanovo urobiť ročnú uzávierku, PS treba odkontrolovať so Zborníkom k 31.12.2008 /príp.Súvahou/a jednoducho stav účtu v doklade PS opraviť.
/ja už to mám za sebou-v doklade PS sa dá opraviť všetko čo nie je dobre vrátane podsúvahových účtov,opraviť sumu, účet, odstrániť, pridať,../

...som to skúšala ..účet 352 v PS odstrániť...ale nezapísalo to."Nie je možné...nie je vyrovnaný účet"..
..alebo to mám dať z mínusom "opraviť"?
..poraďte prosím.
susann2
18.03.09,12:21
V PS nie je možné zmazať účet len na jednej strane napr. 701/352, musíš nájsť ďalší zápis v tej istej sume na odstránenie .../701 resp. zníženie. V tomto prípade to má IVES dobre ošetrené, lebo inak by nešla súvaha.
tevi
18.03.09,13:19
V PS nie je možné zmazať účet len na jednej strane napr. 701/352, musíš nájsť ďalší zápis v tej istej sume na odstránenie .../701 resp. zníženie. V tomto prípade to má IVES dobre ošetrené, lebo inak by nešla súvaha.

..už som písala do IVESU.Čakám odpoveď.
asma
19.03.09,03:26
ja vo winibeu do modulu banka nenahadzujem nič lebo nefunguje kompletne - školsku jedalen robim cez kontovane zapisy
AntekaK
19.03.09,07:27
Potrebovala by som zaúčtovať vo WINIBEU školskú jedáleň- príjem peňazí od stravníkov ale nedarí sa mi.Potrebujem vedieť ako nahadzujete výpisy do banky a ako to potom stiahnete do účtovníctva. Mohol by mi niekto napísať postup práce? Od školenia prešiel polrok a ja som všetko zabudla. Prosím, trápim sa s tým už asi mesiac. Vôbec mi to nejde. Veľmi pekne ďakujem dobrej duši, ktorá mi pomôže.Ahojte.

Úhrady od stravníkov robím cez kontované zápisy, faktúry za potraviny v dodávateľoch, dokladoch, faktúrach. V dodávateľoch sa dajú urobiť aj úhrady faktúr.
16katka3
19.03.09,08:15
:mee:Dobrý deň!
Prosím Vás,kto má nervy a chuť...
Tento rok som začala s Winibeu a mám problém - od rána volám do Ivesu a dovolať sa nemôžem,na včerajší mail mi tiež ešte neodpovedali, tak prosím niekoho z Vás...

1.Pokladňu mám nahodenú, nahodené sú aj FA /došlé aj vyšlé/- urobené aj KL a PP , zaevidovaná úhrada a ďalší krok by mal byť vytvorenie príkazu na úhradu /ako? cez homebanking? Úhradu faktúr robím cez internetbanking, nie cez homebanking.../ Potom by malo nasledovať potvrdenie platby cez bankové výpisy- ako mám postupovať pri bankovom výpise- v DOS sme bankové výpisy nahadzovali riadok po riadku a teraz čítam v manuále z Ivesu, že zaevidovanie Akonto úhrady debetnej cez banka-úhrady-kontované položky a vložiť a zaevidovanie Akonto úhrady creditnej cez banka-úhrady-kontované položky a zapísať...? Preložili by ste mi to niekto do slovenčiny, prosím...
2.FA uhradená v hotovosti - z pokladne /stačí, keď je VPD na 321/?
Celkovo v tom mám chaos a potrebovala by som niekoho s kým sa poradiť... Vopred pekne ďakujem!!!
tevi
19.03.09,08:23
pre: 16katka3

skús zavolať na č. 055/7203349 - p. Sabolová
judita1971
19.03.09,08:30
:mee:Dobrý deň!
Prosím Vás,kto má nervy a chuť...
Tento rok som začala s Winibeu a mám problém - od rána volám do Ivesu a dovolať sa nemôžem,na včerajší mail mi tiež ešte neodpovedali, tak prosím niekoho z Vás...

1.Pokladňu mám nahodenú, nahodené sú aj FA /došlé aj vyšlé/- urobené aj KL a PP , zaevidovaná úhrada a ďalší krok by mal byť vytvorenie príkazu na úhradu /ako? cez homebanking? Úhradu faktúr robím cez internetbanking, nie cez homebanking.../ Potom by malo nasledovať potvrdenie platby cez bankové výpisy- ako mám postupovať pri bankovom výpise- v DOS sme bankové výpisy nahadzovali riadok po riadku a teraz čítam v manuále z Ivesu, že zaevidovanie Akonto úhrady debetnej cez banka-úhrady-kontované položky a vložiť a zaevidovanie Akonto úhrady creditnej cez banka-úhrady-kontované položky a zapísať...? Preložili by ste mi to niekto do slovenčiny, prosím...
2.FA uhradená v hotovosti - z pokladne /stačí, keď je VPD na 321/?
Celkovo v tom mám chaos a potrebovala by som niekoho s kým sa poradiť... Vopred pekne ďakujem!!!


Takže pomaličky, času asi niet nikdy dosť, ale na druhej strane rada pomôžem ak viem.... poďme po poriadku. ako robíš cez WINIBEU ?
čo robíš cez moduly a čo cez kontované ....
judita1971
19.03.09,08:33
už niekde som písala, ja všetko nevyužívam, nakoľko je to dosť náročné a robím aj iné veci . - personálne a mzdové.... tiež vo WINPAM

Pokladňu účtujem cez kontované- nie som pokladník
ŠJ robím cez kontované, vlastne cez modul robím len faktúry od zaevidovania, KL, Plat. poukazov, príkazu na úhradu až zaúčtovanie....

možno po čase, keď bude viac času tak prejdem na využívanie iných modulov, ale keď využívaš moduly a raz niečo zaúčtuješ cez ne, tak ak urobíš chybu musíš opraviť len cez kontované. Pre začiatočníčku doporučujem nevyužívať všetko naraz.... a už mám takto zvládnu jeden účtovný rok a aj uzávierku... za rok 2008
16katka3
19.03.09,10:08
Cez modul Pokladňa som nahodila PPD a VPD - všetky sú zaevidované, nahodené položky dokladu...už len zaúčtovať...pretiahnuť do denníka.
Tak isto som ponahadzovala všetky FA / DODÁVATELIA-DOKLADY-FAKTÚRY...tam som vyplnila všetko-tzn. FA,texty,podrobnosti,položky dokladu,interné dokldy, urobila úhrady a zostala som stáť ...
judita1971
19.03.09,10:15
urobila si úhrady. aj vytlačila prevodný príkaz na úhradu ?

1. Vytvoriť príkaz na úhradu a Homebanking
Karta úhrady,karta Homebanking /medzerníkom označiť záznam/(ALEBO KARTA ÚHRADY/
2. platbu potvrdiť cez bankový výpis /POZOR ABY TAM BOL SPRÁVNY DÁTUM ÚHRADY/ LEBO ťahá je to dátum zaúčtovania toho čo máš na platobnom poukazy
Dodávatelia –Úhrady – Bankové výpisy
3. zaúčtovať faktúry /záväzok – KL / a úhradu faktúry – PP /
Dodávatelia – Uzávierky – Zaúčtovanie dokladov
Predbežné skontrolovať
Ak je to v poriadku – definitívne
!použiť číselný rad – vytvorené z generovaných zápisov

Skontrolovať v účtovníctve
Účtovníctvo – Účtovné zápisy –generované zápisy – dodávatelia

4. Zaúčtovanie do účtovného denníka
Vyhľadať doklad definitívne zaúčtovaní /S=2/
Účtovníctvo- Účtovné zápisy – Generované zápisy – dodávatelia – tlačídlo Zaúčtovať

! použiť číselný rad – preberanie do denníka
Kontrola v účtovnom denníku
Účtovníctvo – Účtovné zápisy – Účtovný denník
judita1971
19.03.09,10:22
ak budeš robiť bod 3 zaúčtovať doklady. daj si tu pozor čo potvrdzuješ. napr. naskočí ti dátum dodania ale je si to dávam na dátum prijatia faktúry, čiže KL ti zaúčtuje kedy ti prišiel, najprv si potvrdzujem predbežné zaúčtovanie, a potom to ešte po kontrole keď už nechcem nič opravovať tak dám definitívne, ale v účtovníctve si predbežný doklad vymažem..... aby mi neduplovalo... niekedy v minulosti to robilo.
judita1971
19.03.09,10:26
čo sa týka pokladne, myslím si že postup je obdobný ako v module dodávatelia, čiže pokladňa - zaúčtovanie dokladov. ..... a potom ak budeš mať vytvorený doklad tak pokračuješ v účtovníctve. nerobím pokladňu cez modul, ale myslím si že spôsob zaúčtovania dokladov v jednotlivých moduloch bude rovnaký . Ešte malá rada, často si rob zálohu databáz, ak pokazíš vrátiš sa.
Iveta171
19.03.09,14:35
Áno, modul pokladňa je tak isto účtovanie ako v module dodávatelia. . Modul pokladňa používam.
tevi
20.03.09,07:54
Prosím poradiť. Úhrada fakrúr z výpisu. Dodávatelia-faktúry,-prijaté,..zobrazím číslo faktúry. OPRAVIT, Podrobnosti a mám vysvietené účty. tie chcem zrušiť. K 1.1. boli zúčtované na účte 5xx/383 a tento rok v plaťáku je zaúčtované 383/225 takže sa nebude účtovať cez 321 nakoľko náklady boli v min. roku Riadok kde sú čty ako môžem vymazať? vpravo stlačím ODSTRANIT? alebo dolu ZRUŠIT.

Potom do Uzávierky, zaúčt. dokladov..podľa čísla dokladu, odfajknem faktúry, dátum vyhotovenia-gulička, zvýrazniť faktúry vybrať... a potom? ako to dám do účtovníctva?
16katka3
20.03.09,11:49
Dobrý deň!
Judita1971-Poslala ste mi ss, ale - žiaľ - nemôžem na ňu reagovať/odpovedať/, lebo nespĺňam podmienky pre používanie ss na porada.sk /min.5dní registrácie a 5 príspevkov/. Bola by som moc trúfalá, keby Vás poprosím o tlf číslo do práce?
Ďakujem!
judita1971
20.03.09,12:00
Dobrý deň!
Judita1971-Poslala ste mi ss, ale - žiaľ - nemôžem na ňu reagovať/odpovedať/, lebo nespĺňam podmienky pre používanie ss na porada.sk /min.5dní registrácie a 5 príspevkov/. Bola by som moc trúfalá, keby Vás poprosím o tlf číslo do práce?
Ďakujem!
odpoveď máš v SS
judita1971
20.03.09,12:20
Prosím poradiť. Úhrada fakrúr z výpisu. Dodávatelia-faktúry,-prijaté,..zobrazím číslo faktúry. OPRAVIT, Podrobnosti a mám vysvietené účty. tie chcem zrušiť. K 1.1. boli zúčtované na účte 5xx/383 a tento rok v plaťáku je zaúčtované 383/225 takže sa nebude účtovať cez 321 nakoľko náklady boli v min. roku Riadok kde sú čty ako môžem vymazať? vpravo stlačím ODSTRANIT? alebo dolu ZRUŠIT.

Potom do Uzávierky, zaúčt. dokladov..podľa čísla dokladu, odfajknem faktúry, dátum vyhotovenia-gulička, zvýrazniť faktúry vybrať... a potom? ako to dám do účtovníctva?

chcem sa len opýtať, a účtuješ ich cez modul dodávatelia ? Ako máš nastavenie v module dodávatelia ? ja mám nastavenie zaúčtovanie záväzku podľa krycieho listu a úhrady podľa platobného poukazu . v podrobnostiach účty nemám. len tam mám zaškrtnuté zaúčtovanie podľa krycieho listu.
skola
25.03.09,09:48
Tiež som začiatočníka, čo odporúčas pre začiatočníčky, čo je najvhodnejšie, až teraz začínam a som z toho úplne ......vaše príspevky sú veľmi dobré užitočné, ale strašne sa toho bojím, ani neviem ako mám začať
tevi
25.03.09,14:37
chcem sa len opýtať, a účtuješ ich cez modul dodávatelia ? Ako máš nastavenie v module dodávatelia ? ja mám nastavenie zaúčtovanie záväzku podľa krycieho listu a úhrady podľa platobného poukazu . v podrobnostiach účty nemám. len tam mám zaškrtnuté zaúčtovanie podľa krycieho listu.

...aha... stále sa učím...ďakujem...takže prvý krok nadstaviť modul.
Potom to môžem účtovať v Účtovníctve.
judita1971
25.03.09,17:20
...aha... stále sa učím...ďakujem...takže prvý krok nadstaviť modul.
Potom to môžem účtovať v Účtovníctve.

Aj ja sa stále učím, a učím sa aj na vlastných chybách, ktoré som robila, a potom hľadala....:D:D chybu. ak viem rada pomôžem....

napr. pri kontovaných som minulý rok využívala aj jednoduchý účtovný zápis aj zberný účtovný zápis a potom som mala číselných radov až až.tento rok som si otvorila len zberné účtovné zápisy. Často využívam pri kontovaných vytváranie kópie účtovného dokladu a to sa v terajších verziách dá už aj pri zberných účtovných zápisoch. Minulý rok zo začiatku sa to dalo len pri jednoduchých účtovných zápisoch.
judita1971
25.03.09,18:57
Tiež som začiatočníka, čo odporúčas pre začiatočníčky, čo je najvhodnejšie, až teraz začínam a som z toho úplne ......vaše príspevky sú veľmi dobré užitočné, ale strašne sa toho bojím, ani neviem ako mám začať

čo je najvhodnejšie ? neviem, lebo ja to robím ako mi to momentálne vyhovuje, nevravím však, že to bude vyhovovať niekomu inému. Najprv si treba rozmyslieť systém. Čo všetko už máš urobené ? Predpokladám, že pracuješ vo WINIBEU-euro. Čo všetko účtuješ ? Prechádzala si konverziou ?
Pýtam sa preto, aby som vedela ďalej poradiť....
tevi
01.04.09,11:30
. Často využívam pri kontovaných vytváranie kópie účtovného dokladu a to sa v terajších verziách dá už aj pri zberných účtovných zápisoch. Minulý rok zo začiatku sa to dalo len pri jednoduchých účtovných zápisoch.[/quote]

..som začiatočníčka..kopie UD využívaš kedy?
..ešte sa spýtam na predch. otázku. v dodávateľoch mám natypovať-zaúčtovať pri faktúre aj účty 5xx/321? Alebo len v účtovníctve-kontované zápisy?
Mám problém vo faktúrach ak- doklady vysvietim faktúru - /zaúčtov.dokladov pre modul DOD detailne/ je to vlastne interný doklad a vstavený platobný poukaz ale má to poradové číslo pri faktúrach- prevod zo soc. fondu na výdavkový účet - príspevok za stavov. za december 2008.Na platobnom poukaze je účet 261/221.Ak plat. poukza vysvietim v dodávateloch. nemám aký dať účet pri výpise Soc. fondu, ak ho v účtovníctve v kontovanom zápise vytvorim pod číslom aby som výpis SF mala očíslovaný. Môžem v účtovníctve Kont. zápisy zaúčtovať 261/221 a pri výpise výdvkového účtu - tiež si vytvorím nové číslo poradové zapíšem 472/527?
Čo mám zapísané v dodávateľoch neprenáíša sa do účtovníctva? aby som nemala duplovaný zápis. Ked vytlačím v účtovníctve generované zápisy, zaúčtované to je.
Môžem to zaúčtovať i v kontovan. zápise?
Som omylom vymazala por. číslo ale ked vytlačím generované účt. doklady tam účtované je. všetky zápisy. Môžem vytvoriť nové číslo v kontov. zápise ako blolo účtované v predchádzajúcom čísle?
tento program mi dáva zabrať..
judita1971
01.04.09,18:22
Modul Dodávatelia využívam na evidovanie došlých dodávateľských faktúr. Samostatne mám hlavnú činnosť a osobitne školskú jedáleň. Iné- po starom - ostatné finančné doklady robím cez kontované. Mám vytvorené osobitné číselné rady, aby som v tom mala prehľad.
Pri evidovaní dodávateľskej faktúry si vytvorím interné doklady - krycí list - vznik záväzku : 5../321, ak sú to prenesené kompetencie tak hneď aj 357/693, ak mám príjem na sklad tak len 112/321, ak mám nákup DHM tak hneď aj účtujem o DHM v používaní. platobný poukaz - úhrada záväzku- 321/222, ak sú to originálne tak aj 354/691. Čiže o vzniku záväzku a úhrade záväzku z dodávateľských faktúr účtujem cez modul Dodávatelia- využívam generované účtovné zápisy.

Ostatné účtujem cez kontované:
Ostatné účtovné doklady týkajúce sa výdavkového účtu- napr. tvorba SF, dotácia do pokladne, mzdy, odpisy, ....
účet SF, príjmový účet, pokladňa, ŠJ, depozitný účet - cez kontované, platobné robím ručne ....

Čo sa týka ako využívam kópie účtovných dokladov. V účtovníctve máš určité účtovné prípady, ktoré sa ti opakujú. Napr. odpisy, tu sa mi ani sumy nemenia, lebo mám celý rok rovnaké mesačné odpisy. potom sú to tvorba SF, príspevok na stravovanie, dotácia od zriaďovateľa, napr. aj predpis miezd, zúčtovanie asistenta učiteľa. ..... určite máš aj ty takéto prípady. Takže ak idem účtovať o takomto prípade, pôjdem v kontovaných na účtovný prípad, ktorý je taký istý/alebo treba opraviť iba sumy/ a ťuknem vytvoriť - zberný účtovný doklad kópiou. pýta sa ťa na číslo dokladu a dátum - potvrdím a otvorí sa ti nový doklad.

Čo už raz zaúčtuješ cez generované - tak neúčtuj cez kontované, lebo dupluješ. Kľudne môžeš zajtra zavolať mi do práce. Budem v kancli sama, kolegyňa má dovolenku.
judita1971
01.04.09,18:36
pýtaš sa :
Čo mám zapísané v dodávateľoch neprenáíša sa do účtovníctva? aby som nemala duplovaný zápis. Ked vytlačím v účtovníctve generované zápisy, zaúčtované to je.
Môžem to zaúčtovať i v kontovan. zápise?

Prenáša sa do účtovníctva, ale nestačí len zaevidovať interné doklady. Musíš pokračovať ďalej tak ako som vyššie popísala, čiže - urobiť úhrady, potvrdiť bankové výpisy, potom zaúčtovať - dodávatelia - uzávierky - zaúčtovanie dokladov. - potom v účtovníctve. ....účtovné zápisy - generované zápisy - dodávatelia.... potom to máš zaúčtované.
tevi
06.04.09,13:57
Prosím ak vie niekto poradiť. Mám zapísať mzdy depozit 12/08 cez typ dokladu 7. Učtovnictvo, kontovaný zápis, Vytvoriť, číselné rady dokladov, zberný zápis- dá sa mi zapísť len typ dokladu 2 hoci v číselníku - typy účt. dokladov mám zberný zápis typ 7 export do SAP. Kde mám vložiť typ 7?
Ďakujem
Rubrika
07.04.09,10:44
Skús vložiť typ účtovného dokladu 7 -> Účtovníctvo - Číselné rady dokladov - vložiť - typ dokladu - názov - začiatok - koniec
Ja tom si takto pozadávala a tieto používam pri kontovaných zápisoch.
tevi
07.04.09,11:34
Skús vložiť typ účtovného dokladu 7 -> Účtovníctvo - Číselné rady dokladov - vložiť - typ dokladu - názov - začiatok - koniec
Ja tom si takto pozadávala a tieto používam pri kontovaných zápisoch.


Ďakujem. Už to mám aj zaúčtované
tevi
23.04.09,11:53
V dodávateľkých faktturach som v Podrobnosti zaúčtovala účt. predspis /5xx/321.zaúčtovala som faktúry predbežne. Vo faktúrach som mala U1.zaúčtovala som definitívne číslov. dokladov Preberanie do denníka DO. Počet sprac. dokladov 15, počet sprac. úhrad nula. Prečo?kde sa stala chyba?Počet sprac. úhrad malo byť 15.V účtovníctve gener. zápisoch mám 2.Položky- tam nemám nič hoci som účtovala.Prečo? Vo faktúrach mám stav U2.Môžem niečo zmeniť aby sa mi do účtovníctva prenieslo zaúčtovanie 5xx/321? Ďakujem
Sojka 007
24.04.09,04:23
Musíš dodržať postup, ináč sa Ti úhrada nezaúčtuje. Úhrady sa Ti nezaúčtovali pretože si asi zabudla v úhradách vytlačiť príkaz na úhradu- ten musí byť v stave dva čiže vytlačený a musíš potvrdiť bankový výpis. Až potom Ti zaúčtuje úhrady.
judita1971
24.04.09,05:06
a nemôžeš mať predbežne ale ak chceš už naozaj všetko dať tak musíš použiť definitívne, inak sa ti to do denníka nezapíše, predbežné účtovanie vidíš ak si dáš vytlačiť hlavnú knihu z predbežných UD.
tevi
24.04.09,07:31
Musíš dodržať postup, ináč sa Ti úhrada nezaúčtuje. Úhrady sa Ti nezaúčtovali pretože si asi zabudla v úhradách vytlačiť príkaz na úhradu- ten musí byť v stave dva čiže vytlačený a musíš potvrdiť bankový výpis. Až potom Ti zaúčtuje úhrady.

Ďakujem. to čo píšeš robí kolegyňa- faktúry- príkazy... takže som to správne u nej reklamovala. musím to skontrolovať ja.
tevi
24.04.09,07:33
a nemôžeš mať predbežne ale ak chceš už naozaj všetko dať tak musíš použiť definitívne, inak sa ti to do denníka nezapíše, predbežné účtovanie vidíš ak si dáš vytlačiť hlavnú knihu z predbežných UD.

Použiala som definitívne, i tak sa to neprenieslo. musím skontrolovať v úhradách vytlačiť príkaz na úhradu- to robí kolegyňa i bankový výpis kontroluje. Vravela že ona to má dobre. musím kontrolovať...
judita1971
24.04.09,07:56
Použiala som definitívne, i tak sa to neprenieslo. musím skontrolovať v úhradách vytlačiť príkaz na úhradu- to robí kolegyňa i bankový výpis kontroluje. Vravela že ona to má dobre. musím kontrolovať...


tak je to úhradami, či má potvrdené bankové výpisy:

Dodávatelia –Úhrady – Bankové výpisy
tevi
24.04.09,11:42
Musíš dodržať postup, ináč sa Ti úhrada nezaúčtuje. Úhrady sa Ti nezaúčtovali pretože si asi zabudla v úhradách vytlačiť príkaz na úhradu- ten musí byť v stave dva čiže vytlačený a musíš potvrdiť bankový výpis. Až potom Ti zaúčtuje úhrady.

...už som to opravila, koílegyňa nevytlačila platobný poukaz ani nepotvrdila úhrady... nemala 2 2..

Ďakujem za radu, musím to i ja kontrolovať...
Katka 30
08.06.09,06:24
dobrý deň, v roku 2006 sme technicky zhodnotili už odpísanú budovu školy v sume 1,5 mil. Sk, v DOS verzii som nemala problém s výpočtom odpisov. No vo Win verzii mi počíta odpisy nie z tech. zhodnotenia, ale aj pôvodnej sumy budovy ( 6 mil.+1,5mil.). Vie mi niekto poradiť postup ako upraviť odpisovanie, aby mi rátalo odpisy iba z tech. zhodnotenia? V Ivese mi povedali, že mám vyradiť kartu, a zaradiť novú iba vo výške tech. zhodnotenia. Viete niekto postup? Ďakujem
Alex18
19.06.09,09:32
Pozerám, pozerám a neverím vlastným očiam. Ja som nedávno nastúpila z materskej do roboty a prebrala som po účtovníčke, ktorá ma zastupovala, účtovníctvo. Ona (a teda aj ja, podľa nej) robila všetko cez kontované zápisy - krycie listy, úhrady, banku, pokladňu, ŠJ, proste všetko. Teraz zisťujem, že sa to dá aj inak. Neviem, či ľahšie.
Ale chcem sa opýtať. Dostala som peniaze na výmenu okien. Dala som to ako opravu, ale asi by to malo byť zaúčtované ako rekonštrukcia. Bolo to ešte v áji. Odpisy mám už zaúčtované. Ako mám teray postupovať? Aj v majetku by som si mala tým pádom navýšiť hodnotu budovy o túto sumu. Môžete mi poradiť, ako to spraviť? Ďakujem.