timatu
19.03.08,07:07
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som poradiť: zamestnanci majú v prac.zmluve, že môžu služobné auto používať aj na súkromné účely. Sú to autá v kategórii nákladné a N1. Viem, že ich nepeňažný príjem je 1% z OC bez DPH, ale neviem, v akej výške alebo ako sa to premietne v ich mesačnej platbe do firmy. Nerozumiem tomu. Prosím, poraďte ako to funguje aká čiastka (OC je 1 045 000,- ) sa to premietne u nich?
Ďakujem všetkým:(
timatu
19.03.08,06:40
Prosím, viem, že máte veľa práce, ale nikto mi nevie poradiť?! Som už zúfalá a šéf stále na mňa tlačí, potrebuje odpoveď. :)
Chobot
19.03.08,07:41
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som poradiť: zamestnanci majú v prac.zmluve, že môžu služobné auto používať aj na súkromné účely. Sú to autá v kategórii nákladné a N1. Viem, že ich nepeňažný príjem je 1% z OC bez DPH, ale neviem, v akej výške alebo ako sa to premietne v ich mesačnej platbe do firmy. Nerozumiem tomu. Prosím, poraďte ako to funguje aká čiastka (OC je 1 045 000,- ) sa to premietne u nich?
Ďakujem všetkým:(

Firma z toho nemá finančný osoh. Len im sa daňový základ navýši o to 1%, teda odvedú štátu viacej daní.

AK ti to ale tak súri, prečo si nevyhľadáš nejaké staršie témy. Je tu toho neúrekom, tu by si to už bolo zistila:

http://www.porada.sk/t75384-automobil-1-uprava-nakladov.html
timatu
20.03.08,08:11
ďakujem za odpoveď, niečo som už dohľadala, ale nebolo mi jasné čerpanie PHM na súkr.cesty a platba od zamestnanca. Ale aj to som už zistila cez známeho, ktorý takto používa auto v Čechách. Podľa spotreby mu strhávajú za jeho súkr.kilometre z výplaty. Ešte raz dík.