dobsony
19.03.08,07:24
Dobrý deň. Mám takú otázku:
Firma je platiteľom DPH a kúpil kanc.nábytok z EU.Vtedy má nárok na odpočet alebo DPH musí zaplatiť ale odpočítať nemôže?
plavčík
19.03.08,06:30
Tu platí zákon o DPH - nákup tovaru - samozdanenie. V konečnom dôsledu neplatíš DPH lebo máš +/ -
Vladimír Ozimý
19.03.08,06:35
Tu platí zákon o DPH - nákup tovaru - samozdanenie. V konečnom dôsledu neplatíš DPH lebo máš +/ -

len podotýkam že si treba objednať ten tovar pod IČDPH na slovensku ak im to nepredložíte potom nevedia vám vystaviť doklad bez dph aby ste si to tu samozdanili a na druhej strane vám povinnosť samozdanenia vzniká...
dobsony
19.03.08,06:45
doklad mám vystevené s IČO DPH, takže na jenej strane zaplatím a druhej strane odpočítam, ako keby to bol riadaný tovar na ďalší predaj?
Vladimír Ozimý
19.03.08,06:51
doklad mám vystevené s IČO DPH, takže na jenej strane zaplatím a druhej strane odpočítam, ako keby to bol riadaný tovar na ďalší predaj?

tovar z pohľadu DPH nie je len to čo je určené na ďalší predaj. V stručnosti je tovar všetko čo je hmotné vrátane energii...

Takže ak ste platiteľ DPH a doviezli ste tovar z EU do SR potom samozdaníte t.j. aj na vstup aj výstup pričom ak si chcete uplatniť dph na vstupe musíte mať faktúru...čím je aj doklad ERP do 50000 tis. Sk
dobsony
19.03.08,06:54
Ďakujem pekne , a pekný deň každým!! :):)