tim19
19.03.08,07:48
Dobru den,

chcela by som sa opytat ako to je ak:
v roku 2007 som pracovala dva mesiace na Slovensku prijem za tie dva mesiace nebol vyssi ako 47.800SKK, po dvoch mesiacoch som zacala legalne pracovat v Anglicku kde normalne odvadzam dane z prijimov.
Preto sa chcem opytat ci je potrebne podat na Slovensku za minuly rok danove priznanie za tie dva mesiace, alebo je to povinnost zamestnavatela u ktoreho som bola zamestnana????

dakujem velmi pekne za odpovede
Vladimír Ozimý
19.03.08,06:58
kde ste rezidentom? Máte trvalý pobyt v SR ak nepreukážete že ste rezidentom v anglicku potom ste povinná zdaniť celosvetové príjmy v SR. T.j. aj z anglicka a v tomto prípade ste príjem 47808 prekročili takže podať daňové priznanie musíte. Keďže však sa s anglickom používa metóda vyňatia v konečnom dôsledku zdaníte len príjem dosiahnutý na území Slovenskej republiky...
tim19
19.03.08,07:03
Dakujem za odpoved,

trvaly pobyt je na Slovensku v pripade ale ak prijem za minulý rok nepresiaho 47.800SKK treba tiez podavat priznanie?
Vladimír Ozimý
19.03.08,07:32
Dakujem za odpoved,

trvaly pobyt je na Slovensku v pripade ale ak prijem za minulý rok nepresiaho 47.800SKK treba tiez podavat priznanie?

noo takto sa opýtam príjem v SR a v Anglicku dokopy nepresiahol 47808SK
Podľa mňa áno takže povinnosť podať daňové priznanie
Je aj taký názor pretože par. 32 zákona 595/2003 Z.z. hovorí že zdaniteľné príjmy sú také príjmy ktoré sú predmetom dane a nie sú oslobodené od dane podľa zákona alebo medzinárodnej zmluvy.

Niekto má na to taký názor keďže je tam metóda vyňatia tak to nie je predmetom dane na území SR. Ja si myslím že to predmetom dane je a nie je to ani oslobodený príjem. To že sa používa metóda vyňatia je už len spôsob zdanenia príjmov dosiahnutých v zahraničí v SR...môj názor..