rena79
19.03.08,07:49
Robila som zamestnancom RZDP a vyšiel im preplatok napr. 9 Sk. Preplatím im to vo výplate. Keď by však posielali DP a DÚ by im mal vrátit 9 Sk, tak sa to považuje za vyrovnané(do 100 Sk). Platí takéto niečo aj pri ročnom zúčtovaní????
Vladimír Ozimý
19.03.08,07:49
par. 38 ods. 7 nám o tom hovorí: preplatok sa vracia aj keď je to koruna
rena79
19.03.08,19:49
Ale keď sa robí DP, tak DÚ nevracia pokaľ to nie je viac ako 100 Sk! Mám pravdu? Pre ročné zúčtovanie dane z príjmu to neplatí?????????????????
Dana K.
19.03.08,19:58
par. 38 ods. 7 nám o tom hovorí: preplatok sa vracia aj keď je to koruna

Tento odsek hovorí o daňových nedoplatkoch (alebo zle čítam?). Alebo to platí aj na preplatky?

(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
Petra29
19.03.08,20:01
ide o § 38 ods.6
rena79
20.03.08,04:31
Nie je tam žiadne ohraničenie. Tkže preplatiť???????????????????
Paragraf som si prečítala, chcela by som vedieť vaše skúsenosti!!!!! ĎAKUJEM!
Petra29
20.03.08,04:43
Nie je tam žiadne ohraničenie. Tkže preplatiť???????????????????
Paragraf som si prečítala, chcela by som vedieť vaše skúsenosti!!!!! ĎAKUJEM!
Postup pri preplatku pri ročnom zúčtovaní sa riadi vyššie spomínaným §-om zákona o dani z pr.. Postup pri vrátení preplatku zo strany DU sa riadi § 63 zákona o správe daní a popl.
Dana K.
20.03.08,18:39
Nie je tam žiadne ohraničenie. Tkže preplatiť???????????????????
Paragraf som si prečítala, chcela by som vedieť vaše skúsenosti!!!!! ĎAKUJEM!

Preplatiť, veď si o tú sumu ponížiš ďalšiu platbu DzZČ na daň.úrad