Silvia L.
19.03.08,08:37
Prosim rýchlo o radu, neviem podla čoho sa orientovať..
Mam fakturu z ČR za vykonanu dopravu /bez dane/, nakolko zdanovať mame my, /teda ja ked posielam fakturu do Čiech, je bez dane/,
je to služba, ako to učtovať a zdanovať??

Mam uplatniť DPH na výstupe a nasledne aj na vstupe???
a podla ktorého §-u?

velmi mi pomôžete ak ma bude vedieť niekto zorientovať, DPH je už buduci utorok.

dakujem velmi pekne
azla
19.03.08,07:47
Prosim rýchlo o radu, neviem podla čoho sa orientovať..
Mam fakturu z ČR za vykonanu dopravu /bez dane/, nakolko zdanovať mame my, /teda ja ked posielam fakturu do Čiech, je bez dane/,
je to služba, ako to učtovať a zdanovať??

Mam uplatniť DPH na výstupe a nasledne aj na vstupe???
a podla ktorého §-u?

velmi mi pomôžete ak ma bude vedieť niekto zorientovať, DPH je už buduci utorok.

dakujem velmi pekne
§ 16
(1) Miestom dodania prepravných služieb tovaru medzi členskými štátmi je miesto, kde sa preprava tovaru začína. Ak sa prepravná služba tovaru vykonáva pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa preprava tovaru začína, je miestom dodania služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu bola služba dodaná.

§ 69
Osoby povinné platiť daň
správcovi dane
4) Platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7 je povinná platiť daň pri službách podľa § 16 dodaných zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak službu objednala pod identifikačným číslom pre daň prideleným tejto osobe v tuzemsku. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

vystup § 69
vstup § 51
Vladimír Ozimý
19.03.08,09:25
Prosim rýchlo o radu, neviem podla čoho sa orientovať..
Mam fakturu z ČR za vykonanu dopravu /bez dane/, nakolko zdanovať mame my, /teda ja ked posielam fakturu do Čiech, je bez dane/,
je to služba, ako to učtovať a zdanovať??

Mam uplatniť DPH na výstupe a nasledne aj na vstupe???
a podla ktorého §-u?

velmi mi pomôžete ak ma bude vedieť niekto zorientovať, DPH je už buduci utorok.

dakujem velmi pekne

pre určenie daňovej povinnosti, respektíve prenosu je dôležité vždy zadefinovať kde sa preprava vykonáva t.j. odkiaľ kam bez toho je ťažko jednoznačne zadefinovať či ide o par. 16 násl. par. 69 alebo o par. 15 ods. 3
Silvia L.
20.03.08,05:59
dakujem, ešte to upresním..preprava je z SK do DE, vykonava ju český dopravca, fakturuje potom nam.
aj na fakture je uvedene, že dan je povinna priznať a zaplatiť osoba, ktorej je služba poskytovana..

teda by to malo byť zdanene aj na výstupe a aj na vstupe..dobre tomu rozumiem??
dakujem
azla
20.03.08,06:19
dakujem, ešte to upresním..preprava je z SK do DE, vykonava ju český dopravca, fakturuje potom nam.
aj na fakture je uvedene, že dan je povinna priznať a zaplatiť osoba, ktorej je služba poskytovana..

teda by to malo byť zdanene aj na výstupe a aj na vstupe..dobre tomu rozumiem??
dakujem

Urobíte samozdanenie na výstupe (par.16/1 z toho vyplýva §69/4)
Na vstupe máte nárok na odpočet (za obvyklých podmienok)