mihihi
19.03.08,09:38
Ahojte!Ma niekto prax v relaxačnom centre?Mam možnosť si otvoriť priestory so saunou vírivkou,masáže...Nemohli ste mi poradiť niečo na začiatok?Ako je to vlastne s tými akciamiPoradte mi o všetkom nejaké triky...Ďík
poho31
27.03.08,11:24
Prevádzkujem:
relax.bhlc.sk
Čo konkrétne by ťa zaujímalo?
mihihi
28.03.08,16:17
Mala by som zobrať relaxačne centrum.Mam tam sauna,masáž,virivka,lymfodrenáž,solárko,strie kanie na telo.A dozvedela som sa,že to moc nevynáša.tak by som bola rada ak by si mal nejaký nápad získať zákaznikov.
poho31
29.03.08,17:56
Doležité je vytvoriť a hlavne udržať čisté prostredie. Ľudia sa radi stretávajú a rozprávajú, preto je vhodné vytvoriť aj takýto priestor. Určite je dôležitá lokalita. Treba si zabezpečiť reklamu v miestnych médiach tak, aby ľudia vedeli, že prevádzku prebral niekto iný, aby sa eliminovala pôvodná antireklama. Samozrejme, doporučujem zmeniť všetko, čo vadilo zákazníkom v minulosti. Ak je prevádzka dlho uzavretá, je treba počítať len s pomalým získavaním zákazníkom. Ziskovosť prevádzky patrí do kategórie služby. Nedá sa to porovnávať s výrobou, kde je možné rozširovať trh ( ak je dobrý výrobok). Služby tohto typu patria všebecne k menej ziskovým odvetviam závislým od príjmov zákazníkov v lokalite ich poskytovania. Veľmi dôležitý je personál, jeho odbornosť a záujem o túto prácu. Prajem ti veľa úspechov, Beata
poho31
29.03.08,18:03
Doležité je vytvoriť a hlavne udržať čisté prostredie. Ľudia sa radi stretávajú a rozprávajú, preto je vhodné vytvoriť aj takýto priestor. Určite je dôležitá lokalita. Treba si zabezpečiť reklamu v miestnych médiach tak, aby ľudia vedeli, že prevádzku prebral niekto iný, aby sa eliminovala pôvodná antireklama. Samozrejme, doporučujem zmeniť všetko, čo vadilo zákazníkom v minulosti. Ak je prevádzka dlho uzavretá, je treba počítať len s pomalým získavaním zákazníkom. Ziskovosť prevádzky patrí do kategórie služby. Nedá sa to porovnávať s výrobou, kde je možné rozširovať trh ( ak je dobrý výrobok). Služby tohto typu patria všebecne k menej ziskovým odvetviam závislým od príjmov zákazníkov v lokalite ich poskytovania. Veľmi dôležitý je personál, jeho odbornosť a záujem o túto prácu. Prajem ti veľa úspechov, Beata
mihihi
01.04.08,16:42
Ahojte!Chcem sa opýtať či by to mohlo fungovať,ak by som zobrala masera,kozmet,kaderničku na ŽL aby chodili keď budu objednaný zakaznici aby som nemala zbytočné papierovačky
Igy
02.04.08,06:38
To by bol idealny stav. Ale zial idealne veci sa moc casto v realite nevyskytuju. Moze sa lahko stat ze ked budes mat zakaznika tak tito zivnostnici budu mat iny kseft a tvoj zakaznik obide naprazdno.
Inak je to asi najjednoduchsie riesenie, uz len najst takych co maju zivnostensky list.
A este jedna poznamka, ak by robili len pre teba, nemozu to vykonavat na zivnost. Po spravnosti by mali byt u teba zamestnani. Je to "novinka" v zakonoch kde takto chrania zamestnancov pred tym aby ich tlacili k zriadovaniu zivnosti nameisto klasickeho pracovneho vztahu. Ale vsetko sa da obist, staci aby vystavili jednu, dve faktury niekomu inemu ako tebe.
poho31
02.04.08,12:33
Dôležité je vedieť si spočítať náklady. Príjem môžeš orientačne vypočítať ako 50 % z maximálnej kapacity. Ak ti to vykryje náklady, tak môžeš ísť do toho. Tieto služby sú sezónne.
mihihi
05.04.08,17:25
Ahojte!Surne potrebujem zistiť keď ide pracovať do relaxačneho centra obsluhovať stoje či potrebujem nejake školenia na sauna...Ak viete poraďte a či sa nachádzajú v žiline.Vďaka
fleisch
02.07.11,18:41
cauko
velmi by mi pomohla rada na moju otázku od človeka ktorý ma konkrétnu skúsenosť, nič k nikomu v zlom ale nepotrebujem laikske bláboly:)...poprosím len konkretne fakty

idem do biznisu relaxcentra v ktorom bude moje fitko+bar+masážny salón, v centre sa nachádzajú aj bazény sauny a solárium.Mám možnosť ísť aj do toho(ako celku) s dvojtretinovým ziskom pre mna, ale aj s dvojtretinovými nákladmi pre mna.
Nakoľko neviem odhad, a porovnanie energii/ziskov pri welness vs. fitness, pýtam sa skúsenejších ako by riešili takúto situáciu.Vziať to alebo ostať len čisto pri fitku+bare+masáži?
ďakujem za každú odpoveď
Dantess
02.07.11,19:01
cauko
velmi by mi pomohla rada na moju otázku od človeka ktorý ma konkrétnu skúsenosť, nič k nikomu v zlom ale nepotrebujem laikske bláboly:)...poprosím len konkretne fakty

idem do biznisu relaxcentra v ktorom bude moje fitko+bar+masážny salón, v centre sa nachádzajú aj bazény sauny a solárium.Mám možnosť ísť aj do toho(ako celku) s dvojtretinovým ziskom pre mna, ale aj s dvojtretinovými nákladmi pre mna.
Nakoľko neviem odhad, a porovnanie energii/ziskov pri welness vs. fitness, pýtam sa skúsenejších ako by riešili takúto situáciu.Vziať to alebo ostať len čisto pri fitku+bare+masáži?
ďakujem za každú odpoveď
ak nemáš žiadne skúsenosti (čo asi nemáš na základe otázok), tak by som šiel len do fit-bar-mas, ale ak máš veľký kapitál a veríš si, tak chod do toho celého. trošku univerzálna otázka, takže aj taká odpoveď... mometnálne je vela takýchto zariadení, tak by zalezalo na vybaveni zariadenia, cenach a marketingu...
fleisch
03.07.11,07:52
kapital velky nieje...no majitel naklady spojene s komplet vybavenim/co sa týka celeho welnes svetu-vyrivky bazen sauny, solarko a vsetko okolo toho/ berie na seba...len chce aby som mu to cele prevadzkoval ...ale zisky aj naklady celeho komplexu(v ratane mojej casti fit-mas-bar) pojdu dve tretiny na mna a jedna tretina na neho,
...studna na vodu tam je, a plynom sa bude palit 50:50
... ano zacinam s tym cize skusenosti niesu v tomto velke, v okoli 25km nic takehoto smeru nieje, sme v meste 8tis. ob.
fleisch
03.07.11,07:54
koli tomu tie otazky lebo neviem ci ma nezabiju energie welnesu, predsa fitko nezozerie nic, nemam vobec predstavu v cislach
Dantess
03.07.11,08:14
fuuuha no v 8tis meste to neviem či sa uživí. ja som zo šiah, čo je podobne veľké mesto a fitko aj relax centrum tu je, ale neviem či to aj vynáša, alebo či tam len perú peniaze majitelia... Tak na tvojom mieste by som do toho šiel v menšom a určite by sa časom dalo dohodnút. ak by to tak vynášalo, tak by to majitel prevadzkoval sam podla mňa... koľko m2 má priestor ? koľko miestností ? sú tam aj sprchy, šatne ?
fleisch
03.07.11,09:56
nieco cez 350m2 tri poschodia, na prizemi je welnes na prvom je recepcia+satne+bar a na druhom je fitko+masaz, vsetky su rovnakeho podorisu
fleisch
03.07.11,09:57
este to nieje otvorene a nikdy nebolo....je to novostavba