ncc
19.03.08,10:52
Ako zamestnanec som za 1 -9 2007 mala príjem celkom vyšší /mzda + odstupné/ ako je hranica pre uplatnenie si plnej nezdaniteľnej časti. Zamestnávateľ mi mesačne odvádzal zrážkovú daň. Som povinná podať danové priznanie? a doplatiť daň. V 10 -12/2007 som nezamestnaná.
Chobot
19.03.08,09:54
Ako zamestnanec som za 1 -9 2007 mala príjem celkom vyšší /mzda + odstupné/ ako je hranica pre uplatnenie si plnej nezdaniteľnej časti. Zamestnávateľ mi mesačne odvádzal zrážkovú daň. Som povinná podať danové priznanie? a doplatiť daň. V 10 -12/2007 som nezamestnaná.

Nechápem tvoju otázku. Veď keď si v roku 2007 mala zdaniteľné príjmy v takej výške, tak si predsa povinná podať daňové priznanie.
katkaj
19.03.08,09:55
Ako zamestnanec som za 1 -9 2007 mala príjem celkom vyšší /mzda + odstupné/ ako je hranica pre uplatnenie si plnej nezdaniteľnej časti. Zamestnávateľ mi mesačne odvádzal zrážkovú daň. Som povinná podať danové priznanie? a doplatiť daň. V 10 -12/2007 som nezamestnaná.


Pokiaľ ste mali príjem tak vysoký že sa Vás dotýka milionárska daň tak Vám určite zamestnávateľ nezrážal zrážkovú daň ;) Ak ste mali príjem za rok 2007 viac ako 47 808 treba podať DP
petkor
22.03.08,10:25
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý dostáva mesačnú mzdu cca 10 tis. Sk. Zároveň dostáva aj honorár, ktorý je zdanený zrážkou podľa § 43. Tento honorár si nemusí dávať do DP? Ak áno, týkala by sa ho milionárska daň. Viete mi, prosím, poradiť?
Muška
22.03.08,11:57
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý dostáva mesačnú mzdu cca 10 tis. Sk. Zároveň dostáva aj honorár, ktorý je zdanený zrážkou podľa § 43. Tento honorár si nemusí dávať do DP? Ak áno, týkala by sa ho milionárska daň. Viete mi, prosím, poradiť?
Honorár zdanený zrážkovou daňou podľa § 43 si nemusí uvádzať v DP.
Muška
22.03.08,12:03
Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý dostáva mesačnú mzdu cca 10 tis. Sk. Zároveň dostáva aj honorár, ktorý je zdanený zrážkou podľa § 43. Tento honorár si nemusí dávať do DP? Ak áno, týkala by sa ho milionárska daň. Viete mi, prosím, poradiť?
Teraz čítam, to bol fakt pekný honorár podľa § 43
h) príjem autorov za príspevky do novín, časopisov, rozhlasu alebo televízie, ak nejde o umelecký výkon136) [§ 6 ods. 2 písm. a)],
keď pri mesačnej mzde 10 tis., sa obávaš "milionárskej dani"

Ale......všetko je možné
petkor
22.03.08,16:20
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, fakt je to pekný honorár, len škoda, že nie môj :-(.
Len som sa chcela uistiť, či to tam nemusím dávať, lebo by musel zasa doplácať dosť v RZZP. Ešte raz ďakujem a želám pekné sviatky.