lucy200
19.03.08,11:14
Dobry deň,

mam firmu, ktorá je od 23.12.2006 v likvidácii zatiaľ sa neukončila likvidácia a chcela by som vedieť či mám podať daňové priznanie za rok 2007 alebo nie. Na daňovom úrade mi povedali, že takéto poradenstvo neposkytujú. Podľa Z.z 595/2003 § 41 ods. 4 si myslím, že nemám podať daňové priznanie. Myslim si to správne?:)
Vladimír Ozimý
19.03.08,10:27
uvažujete správne prvé daňové priznanie podáte ak neskončí likvidácia až za rok 2008 v roku 2009 a následne každý rok bude zdaňovacím obdobím... a neviem čo na daňovom úrade robia keď nepodávajú poradenstvo..to je ten náš štát úžasný aj keď pravdu poviem že veľakrát sa mi stalo že poradili uplne zle...
lucy200
19.03.08,10:30
ďakujem
M3G
09.08.08,19:46
Daňové priznanie sa dáva za obdobie, ktoré končí dňom predchádzajúcemu dňu začiatku likvidácie. t.j. napr. ak likvidácia začne 14.7.2008, sme povinní zostaviť mimoriadnu účtovnú závierku od 1.1.2008-13.7.2008 + daňové priznanie.

Takisto za obdobie likvidácie po skončení likvidácie sme povinní urobiť závierku a podať daňové priznanie s prívlastkom "v likvidácii".

Ak však likvidácia nebude skončená do konca druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, končí sa toto zdaňovacie obdobie dňa 31.12. druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie. To znamená, že ak by sme vstúpili do likvidácie v roku 2008 a likvidácia nebude skončená do 31. decembra 2010, končí sa týmto dňom prvé zdaňovacie obdobie v procese likvidácie. Za toto obdobie bude likvidátor povinný podať daňové priznanie. V nasledujúcich rokoch by bol zdaňovacím obdobím už kalendárny rok až do definitívneho ukončenia likvidácie.

Dúfam, že sa nemýlim. Hlavne by ma zaujímalo, či sa nemýlim v tej prvej vete, t.j. že musím urobiť súvahu+výkaz ziskov a strát + poznámky + daňové priznanie ?