susaan88
19.03.08,10:43
Čaute poraďáci, chcela by som sa len spýtať, keď nám vznikla vlastná daňová povinnosť pri DPH-čke, ktorá bola potom zaplatená daň. úradu z účtu, ako to zaúčtujem? mám nejakú predstavu, ale asi by ste sa na mne dobre zasmiali... ďakujem vopred
HankaS
19.03.08,09:46
Musíš napísať z čoho ti vznikla daňová povinnosť, každé plnenie má inak,
deň daňovej povinnosti.
HankaS
19.03.08,09:49
Vlastná daňová poviinosť ti vzniká keď tvoja dˇaň z prijatých plnení je menšia ako daň z tvojích uskutočnených plnení. Ja si vediem analitiky k prijatým a ukutočneným plneniam 343xx, a vediem si aj alnalyitku účtu 343xx Zúčtovanei s Daňovým úradom, kde si vždy mesačne/štvrťročne / preúčtovávam zostatky dane z prijatých a uktučnených plnení a tak mi výjde moja daňová poviinosť alebo nadmerný dopočet. Vlastnú daň. povinnosť potom uhradím 343xx/221 a účet 343 mám nulový
azla
19.03.08,10:01
Vlastná daňová poviinosť ti vzniká keď tvoja dˇaň z prijatých plnení je menšia ako daň z tvojích uskutočnených plnení. Ja si vediem analitiky k prijatým a ukutočneným plneniam 343xx, a vediem si aj alnalyitku účtu 343xx Zúčtovanei s Daňovým úradom, kde si vždy mesačne/štvrťročne / preúčtovávam zostatky dane z prijatých a uktučnených plnení a tak mi výjde moja daňová poviinosť alebo nadmerný dopočet. Vlastnú daň. povinnosť potom uhradím 343xx/221 a účet 343 mám nulový

Ved si to pekne prehľadne vedieš. Máš analytiku, ktorá Ti hovorí aký vzťah máš s DU.
(nič tu nie je smiešne, ako si písala v predch. príspevku)
susaan88
19.03.08,10:04
ďakujem veľmi pekne za rady, veľmi si toho vážim