biaaa
19.03.08,11:00
Zdravim poradaci,
takze zase raz mam dve otazky (kedze sa stale nieco meni atd):

1. Staci momentalne pri zakladani s.r.o., ak sa nezhoduje s trvalim bydliskom jedineho konatela najomna zmluva na urcene priestory (povedzme urcita cast priestorov u znameho?). Na ake meno zmluvu napisat? Na este nezapisanu firmu - lebo samozrejme este sa zapis len chysta, alebo na meno jedineho konatela? Alebo je nejake ine riesenie?

2.Pri zapise na ZivReg ma ako jedineho konatela nahlasia aj do Socialnej a Zdravotnej poistovne? Ako zabezpecit to aby som neodvadzal prispevky, kedze som len konatel a nie zamestnanec, a odvody za mna odvadza zamestnavatel u ktoreho pracujem na TPP?

Co v pripade ze som student a odvody odvadza stat, ale chcem sa stat zaroven konatelom jednoosobovej s.r.o. v ktorej nebudem zamestnany?

Dakujem za vycerpavajuce odpovede !
liba2
19.03.08,10:31
Zdravim poradaci,
takze zase raz mam dve otazky (kedze sa stale nieco meni atd):

1. Staci momentalne pri zakladani s.r.o., ak sa nezhoduje s trvalim bydliskom jedineho konatela najomna zmluva na urcene priestory (povedzme urcita cast priestorov u znameho?). Na ake meno zmluvu napisat? Na este nezapisanu firmu - lebo samozrejme este sa zapis len chysta, alebo na meno jedineho konatela? Alebo je nejake ine riesenie?

2.Pri zapise na ZivReg ma ako jedineho konatela nahlasia aj do Socialnej a Zdravotnej poistovne? Ako zabezpecit to aby som neodvadzal prispevky, kedze som len konatel a nie zamestnanec, a odvody za mna odvadza zamestnavatel u ktoreho pracujem na TPP?

Co v pripade ze som student a odvody odvadza stat, ale chcem sa stat zaroven konatelom jednoosobovej s.r.o. v ktorej nebudem zamestnany?

Dakujem za vycerpavajuce odpovede !
Odpoviem len na časť zadania:
Pri založení s.r.o. ide o jediného spoločníka (ktorý môže byť súčasne konateľom) - to len na upresnenie.
Živnostenský list bude vystavený na s.r.o. (teda nie na spoločníka).
Konateľ v s.r.o. - pokiaľ poberá príjem - je považovaný za zamestnanca.
Odvody do SP,ZP z príjmov zo závislej činnosti u iného zamestnávateľa nemajú nič spoločné s platením odvodov v budúcej s.r.o.
Konateľ, pokiaľ nebude mať v s.r.o. žiadny príjem, nebude platiť žiadne odvody. Ak začne poberať príjem, až potom ho bude treba prihlásiť do ZP (v prípade odmeny za výkon konateľa) a do SP (ak by mal príjem na základne pracovnej zmluvy za výkon inej činnosti ako konateľa).
Takže - zatiaľ bez obáv :D
biaaa
26.03.08,06:51
A viete niekto poradit ako s tou zmluvou? Ci najomnu na meno konatela alebo zmluvu o buducej zmluve na meni buducej firmy?