SMartina
19.03.08,12:05
Ahojte.
Chcela by som vedieť aj názor iných, či živnostník si môže do účtovníctva zaúčtovať ako VOZD a odpočítať DPH pernamentku na masáže. Má sedavé zamestnanie, ktoré zaťažuje chrbticu. Je to výdavok, ktorý zabezpečuje další a vyšší príjem.
Ďakujem. :D:D:D
andrej_rv
19.03.08,11:52
Ahojte.
Chcela by som vedieť aj názor iných, či živnostník si môže do účtovníctva zaúčtovať ako VOZD a odpočítať DPH pernamentku na masáže. Má sedavé zamestnanie, ktoré zaťažuje chrbticu. Je to výdavok, ktorý zabezpečuje další a vyšší príjem.
Ďakujem. :D:D:D
Máš pravdu, že po masáži sa lepšie pracuje a teda sa pravdepodobne môže dosahovať aj vyšší príjem. Ale ako daňový výdavok..:confused:
Ide v podstate o akýsi druh rekondičnej alebo preventívnej starostlivosti. Tento výdavok nie je daňovým výdavkom ani u zamestnancov (viď znenie § 19 ods. 1 písm. ods. 2 písm. c ZoDP). Aj u zamestnancov sa takéto výdavky môžu hradiť nanajvýš zo sociálneho fondu (§ 7 ods. 1 písm. d) zákona o SF).
Keďže na OSZČ sa sociálny fond nevzťahuje a výdavky na rekondičnú a rekreačnú starostlivosť nie sú daňvo uznanými výdavkami, naozaj by som daňovákov takýmito dokladmi zbytočne nedráždil.
(Určite nie je to taká suma, ktorá by sa nedala nahradiť inými akceptovateľnejšími výdavkami).
SMartina
19.03.08,13:11
Ďakujem. Myslela som si, no chcela som si to potvrdiť.